به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سخنگوی دولت گفت: آمار دقیق افرادی که یارانه آنها قطع خواهد شد را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.
"خیبرآنلاین" -  علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: یارانه حدود 700 الی 800 هزار نفر که درآمد بالای میلیارد در سال دارند قطع خواهد شد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: برای شناسایی این افراد کار دقیقی انجام شده و مجموعه‌ هزینه‌هایی که دارند و شاخص‌های همچون خودرو، مسکن و هزینه‌های خانوار مدنظر قرار گرفته است. البته آمار دقیق افرادی که یارانه آنها قطع خواهد شد را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهم داد ولی قطع یارانه‌ها قطعا شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود و عدد 30 میلیون نفر مدنظر ما نیست. اجرای تصمیم مجلس به زمینه‌های اجتماعی نیاز دارد و الان زمینه برای قطع یارانه سه دهک فراهم نیست.

وی همچنین با بیان اینکه حذف یارانه ثروتمندان از اول مهر اجرایی می‌شود خاطر نشان کرد: مجددا تاکید می‌کنم که طبقات متوسط مطمئن باشند ما تصمیم غلطی نمی‌گیریم که تأثیر منفی بر درآمد آنها داشته باشد، پایگاه اطلاعاتی ایرانیان بسیار دقیق بوده و اطلاعات دقیقی در آن ثبت شده و در این زمینه با آرامی حرکت کردیم.

سخنگوی دولت گفت: براساس گزارش امروز آقای همتی، در سه ماهه اول سال جاری رشد اقتصادی کشور بدون نفت مثبت شده و بخش کشاورزی رشد خوبی داشته و به مثبت 5/6 درصد رسیده است. در سه ماه آخر سال 97 رشد کشاورزی منفی سه بوده و در واقع الان 5/9 درصد رشده داشته است.

وی ادامه داد: بخش صنعت و معدن هم از رشد منفی خارج شده و به صفر رسیده است. این بخش رشد منفی 9 درصد داشته و اکنون صفر است.

ربیعی تصریح کرد: در دولت تصمیم گرفته شد 300 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات در اختیار بانک مسکن قرار گیرد که وزارت راه برای جاده و ریل چابهار هزینه کند تا چابهار به شبکه ریلی ملی متصل شود.

وی گفت: تصمیم دیگر امروز دولت این بود که ما لغو یک‌طرفه روادید با کشور عمان را دائمی کردیم که این تصمیم برای جذب سرمایه‌گذار و گردشگر موثر است. همچنین براساس تصمیم دولت منطقه ویژه سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تبدیل شدند.

سخنگوی دولت گفت: گزارش‌هایی نیز درباره آلایندگی شهرک‌های صنعتی شرق تهران ارائه شده بود که امروز تصمیم گرفته شد چند دستگاه متولی تعیین تکلیف این صنایع شوند تا صنایع آلوده و مزاحم از آنجا خارج و سایر صنایع تثبیت شوند.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: معمولا یکی-دو هفته اول مهرماه ساعات ادارات شناور می‌شود، امروز این اختیار به وزارت کشور و استانداری‌ها داده شد تا با هماهنگی سایر دستگاه‌ها بتوانند ساعات شناور ادارات را اجرایی کنند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره ورود هیئتی از طالبان به ایران برای مذاکره تصریح کرد: آنچه برای ما مهم است جلوگیری از برادرکشی در افغانستان بوده و امنیت در افغانستان برای ما مهم است. اگر افراط‌گرایی را کاهش یابد این به نفع منطقه بوده و بهانه‌ای برای حضور آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه نمی‌ماند.

سخنگوی دولت ادامه داد: از مذاکره با هر گروهی که به ایجاد آرامش منطقه و افغانستان کمک کند، دریغ نمی‌کنیم. قطعا این مذاکرات به نفع دولت و ملت افغانستان است.

ربیعی همچنین درباره حادثه آرامکو تصریح کرد: پنج سال است که در یمن مردم، مدارس و بیمارستان‌ها بمباران می‌شوند و در مقابل جریان داخلی یمن قدرت و توانی پیدا کرده و واکنشی نشان داده و حالا به جای آنکه به ریشه‌ها بپردازند، می‌گویند پشت این حملات چه کسی بوده است؟ این یک سنت فرافکنی است و مثل سیاست دایی جان ناپلئونی است. آنها به ماهیت پنج سال حملات به یمن توجه نکرده و دنبال پشت پرده هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اتفاق جدیدی در اختصاص 15 میلیارد دلار از سوی اروپا به ایران رخ داده است، گفت: این خبر جدیدی نیست و باید ببینیم اروپا با آمریکا به چه توافقی می‌رسند و هنوز چیزی به ما اعلام نکرده‌اند.

ربیعی درباره سفر اخیر روحانی به ترکیه اظها داشت: طبق گزارشی که‌ آقای رئیس‌جمهور دادند بحث‌هایی که درباره سوریه بین سه کشور شکل گرفته، مقدمات تدوین قانون اساسی را داده‌اند، ولی پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد که باید تمهیداتی برای آن اندیشیده شود. همچنین اتفاق نظر برای خروج آمریکا از سوریه نکات مهم اجلاس سه جانبه بوده و این سفر موفق بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: