به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رئیس «کمیته هسته‌ای» کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اعضای این کمیته از تأسیسات گداخت هسته‌ای گفت: در این بازدید مشاهده شد که جوانان اقدامات آزمایشی و تحقیقاتی بر روی نسل جدید و همه مدل‌های سانتریفیوژ‌ها را آغاز کرده‌اند.
"خیبرآنلاین" - محمد ابراهیم رضایی با اشاره به بازدید اعضای کمیته هسته‌ای مجلس از تاسیسات هسته‌ای و تشریح جزئیات این بازدیدها گفت: این کمیته اخیرا از تاسیسات گداخت هسته‌ای در تهران بازدید به عمل آورد و پیرو این بازدید از آخرین وضعیت جوش هسته‌ای مطلع شد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس: از آزمایش بر روی نسل جدید «سانتریفیوژ‌ها» تا پیشرفت در «ایزوتوپ‌ها»

به گزارش میزان، وی با اشاره به بازدید این کمیته از سایت‌های «نطنز» و «فردو» تصریح کرد: پیرو این بازدید مشاهده شد که در سایت‌های نطنز و فردو فعالیت‌های بسیار ارزشمندی صورت گرفته بود و کارشناسان این امر در زمینه تحقیق و توسعه هیچ محدودیتی ندارند.

رئیس «کمیته هسته‌ای» کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  تاکید کرد: در این بازدید مشاهده شد که جوانان اقدامات آزمایشی و تحقیقاتی بر روی نسل جدید و همه مدل‌های سانتریفیوژ‌ها را آغاز کرده‌اند.

وی تاکید کرد: دانشمندان ما درباره تحقیق بر روی سانتریفیوژ‌ها به مدت ۱۰ سال محدودیت داشتند، اما ما دیدیم که این دانشمندان مشغول فعالیت بر روی نسل جدیدی سانتریفیوژ‌ها هستند.

رضایی ادامه داد: مهمترین مبحث در این بازدید مشاهده کار بر روی «ایزوتوپ‌های پایدار» بود که پیشرفت‌های خوبی در آن مشاهده شد و کار این دانشمندان بسیار ارزشمند و راضی کننده بود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بازدید‌های کمیته هسته‌ای زین پس به شکل دوره‌ای از سایت‌های هسته‌ای انجام خواهد شد و ما آماده‌ایم هر جا نیاز به کمک مجلس بود از صنعت هسته‌ای کشور حمایت کنیم.
 
بازدید هسته‌ای
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از اعضاء و مشاورین کمیته هسته‌ای از جمله علاء الدین بروجردی، روز شنبه ۳۰ شهریورماه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی از تأسیسات گداخت هسته‌ای این سازمان بازدید کردند.

در ابتدای حضور بازدیدکنندگان در سازمان، جلسه‌ای به منظور ارائه توضیحات فنی با معاون سازمان و مدیرعامل شرکت فناوری‌های پیشرفته و برخی دیگر مسئولان سازمان برگزار شد و آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در خصوص فعالیت‌های سازمان در حوزه گداخت هسته ای، صنعت غنی سازی، ایزوتوپ‌های پایدار و دیگر پروژه‌های هسته‌ای ارائه شد. همچنین از سوی مسئولان و متخصصان سازمان سوالات و ابهامات نمایندگان و اعضاء کمیته هسته‌ای مجلس پاسخ داده شد.

در ادامه برنامه، بازدیدکنندگان از تاسیسات توکامک دماوند در پژوهشکده پلاسما و گداخت هسته‌ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی و دستاورد‌های ارزشمند متخصصان سازمان انرژی اتمی ایران آشنا شدند.

این بازدید نیز در راستای تکلیف قانونی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر تهیه و ارائه گزارش‌های دوره‌ای شش ماهه از فعالیت‌ها و اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران در انجام تعهدات و کاهش تعهدات سند برجام برگزار شد.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان انرژی اتمی، پیشتر رییس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ابتدای مسئولیتش به عنوان رییس این کمیته در تیرماه سال جاری تاکید کرده بود که زحمات فعالان هسته‌ای بسیار برای کشور کلیدی است. از این رو دانش هسته‌ای باید روز به روز تقویت شده و نباید گذاشت هیچ عاملی از این پیشرفت جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: این کمیته در زمینه رفع مشکلات صنعت هسته‌ای پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد تا برنامه‌های این صنعت به خوبی پیش برود. رضایی اعلام نمود یکی از برنامه‌های اصلی کمیته هسته‌ای در دوره جدید بازدید از تمامی تاسیسات و سایت‌های هسته‌ای خواهد بود تا از این طریق وضعیت این صنعت مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: