به‌روز شده در: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۷۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
رکوردی‌می‌زنم‌که‌رقبایم‌20کیلوکمترش‌را‌نتوانندبزنند
اگر واقعاً مرا می‌خواهند کمک کنند اگر نمی‌خواهند بی‌خیالم شوند. من این را خدمت همه مردم می گویم. تمام زندگی‌ام را در راه این ورزش گذاشتم و خیلی سختی کشیدم. در مسابقات جهانی آمده بودم که رکورد دنیا را بزنم چون آمادگی زیادی داشتم. زمانی که رکورد رضازاده زده شد خیلی ناراحت شدم و برایم سخت بود که چرا ما رکورد آن را نداشته باشیم.
"خیبرآنلاین" - کیانوش رستمی در مورد عملکردش در مسابقات جهانی و اینکه مردم از قهرمانان انتظار دارند، اظهار داشت: مردم حق دارند از ورزشکاران مدال جهانی بخواهند و نتایج برای آنها مهم است. برای رقابت‌های جهانی با تمرینات سخت که داشتم می‌توانستم حرف زیادی برای گفتن داشته باشم. بارها رکورد دنیا را زده بودم و آنقدر خوب بودم که می‌توانستم مدال طلا بگیرم.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: وقتی وزنه در خواستی ام  از ۱۸۲ کیلو به ۱۷۹ تغییر کرد روی صحنه رفتم اما اتفاقاتی افتاد که نتوانستم وزنه بزنم چند بار مرا بلاتکلیف گذاشتند. یک بار گفتند می‌توانی بزنی اما بعدا اجازه ندادند و به همین دلیل از لحاظ روحی تخریب شدم.

رستمی: اگر نمی‌خواهند کمک کنند، بی‌خیالم شوند!/ یک هزار تومانی هم از این ورزش نمی خواهم

ملی‌پوش وزنه‌برداری در مورد اینکه در جهانی آمریکا و بازی‌های آسیایی هم همین شرایط برای شما پیش آمد، گفت: بنده به مسابقات آمریکا که اضافه شدم، زانوهایم خیلی خراب بود و خیلی‌ها گفتند نباید وزنه بزنم اما از لحاظ قدرت کم و کسر نداشتم به هرحال وقتی نتوانستم مقام بیاورم به ناچار وزنم را تغییر دادم و بالاتر رفتم. اگر وزن کم می‌کردم، شاید شرایط سخت تر می شد و عمر ورزشی یکی دو سال هم نمی کشید.

رستمی در مورد اینکه این مسائل به این خاطر بوده که می خواهی رقیب سهراب‌ مرادی شوی ربط دارد یا خیر، گفت: سهراب نفر اول دنیاست. من اعتقاد داشتم که در این وزن می توانم چون مسیر دیگری نداشتم.

وی در مورد اینکه مردم از تکروی او گلایه‌مند هستند و می گویند رستمی فقط و فقط خودش را می بیند و تیم ملی برایش مهم نیست، گفت: من بارها قهرمان جهان شدن و در المپیک ۲۰۱۶ هم طلا گرفتم و بهترین وزنه‌بردار دنیا شدم. اگر واقعاً مرا می‌خواهند کمک کنند اگر نمی‌خواهند بی‌خیالم شوند. من این را  خدمت همه مردم می گویم. تمام زندگی‌ام را در راه این ورزش گذاشتم و خیلی سختی کشیدم. در مسابقات جهانی آمده بودم که رکورد دنیا را بزنم چون آمادگی زیادی داشتم. زمانی که رکورد رضازاده را زده شد خیلی ناراحت شدم و برایم سخت بود که چرا ما رکورد آن را نداشته باشیم.


 
وی که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد، درباره شرایط حضورش در المپیک و کسب سهمیه ادامه داد: برای اینکه امتیاز المپیکی بگیرید، هر شش ماه باید در دو مسابقه شرکت کنید و امیدوار بودم که نام من برای مسابقات سوئیس که آخرین شانس است رد شود، اما نشد. اگر نمی‌خواستند سوئیس برویم حداقل قبل از مسابقات جهانی یک مسابقه دیگر می رفتم. اگر نتوانم وزنه بزنم، امتیازات زیادی را از دست می دهم و رکورد دنیا را هم بزنم و امتیاز المپیک را نیاورم، فایده ای ندارد.

رستمی تأکید کرد قول می‌دهم که با بهترین وضعیت در المپیک شرکت کنم و طلا بگیرم.

وی با اشاره به اینکه بعد از مسابقات جهانی با تاماش آیان صحبت کردم و او گفت اگر فدراسیون شما نامه بزند کارها را برای سوئیس انجام می دهیم، عنوان کرد: کمیته ملی المپیک هم برای این که جلو بیاید باید فدراسیون وزنه‌برداری نامه بزند و سلسله مراتب برای این کار رعایت شود. امیدوارم به خاطر پرچم ایران این کار را بکنند. من حاضرم جانم را فدا کنم و دوباره در المپیک افتخارآفرین باشم. یک هزار تومانی هم از این ورزش نمی خواهم اما اگر یک مدال دیگر در المپیک بگیرم پرافتخارترین ورزشکار ایران می‌شوم. فقط می‌خواهم که روحیه مثبت بدهند، قول می‌دهم رکوردهایی را بزنم که رقیبانم ۲۰ کیلو پایین تر از آن را هم نتوانند بزنند. فقط روحیه‌ام باید باز گردد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: