به‌روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۸۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
این اقدام تاکنون سابقه نداشته است که نطق یک نماینده در فاصله‌ی 2 روز تا قرائت افشا شود و روی آن عملیات رسانه‌ای صورت گیرد و حتی محتوای آن را هم برای مردم بازگو کنند
"خیبرآنلاین" - 2، 3 روزی است که انتشار یک توئیت عجیب از سوی یکی از فعالان رسانه ای نزدیک به وزیر ارتباطات و افشای موضوع نطق یکی از نمایندگان مجلس در این توئیت، خبرساز شده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، با توجه به حساسیت این موضوع، پیگیری های خبرنگار ما درباره این ماجرا آغاز شد و نهایتا مشخص شد نماینده ای که نطق قرائت نشده اش افشا شده، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی است. نکته ی جالب اینجاست که نماینده ی مذکور هنگام معرفی آذری جهرمی به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات، به عنوان مخالف در مجلس سخنرانی کرده بود.


جهت کسب اطلاعات بیشتر از جزییات آن چه به وقوع پیوسته، با این نماینده که از قضا جزو حامیان دولت روحانی و اعضای لیست امید شناخته می شود، گفت و گو کردیم.

زرآبادی در پاسخ به سوال خبرنگار ما، گفت: من نطقم را به صورت مکتوب به اطلاع کسی نرسانده بودم ولی خبر آن قبل از قرائت در مجلس رسانه ای شد!

وی با بیان اینکه افشای این نطق از 2 حال خارج نیست، اظهار داشت: یا خط تلفن من شنود شده و یا اینکه از طریقی اطلاع رسانی شده باشد. با توجه به اینکه فقط خودم می دانستم چه نطقی خواهم داشت و هیچ مکتوبی موجود نیست و اطلاع رسانی نیز صورت نگرفته، پس چه اتفاقی افتاده است؟

این نماینده مجلس با اظهار تعجب فراوان از اطلاع رسانی توئیتری صورت گرفته در این رابطه، بیان داشت: من هنوز متن نطقم را هم ننوشته ام و ظاهرا علاوه بر شنود، فکرخوانی هم کرده اند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز ضمن درخواست پیگیری این موضوع از سوی نهادهای ذیربط، افزود: قطعا نطقی که قرار است بنده انجام دهم، برای آنها موضوع مهمی بوده که دچار چنین اقدامی شده اند. این نوع رفتارهای تهاجمی برای انصراف افراد از اقدامات مدنظر خودشان انجام می شود. باید سوال کرد که از چه می ترسید؟

زرآبادی رفتار مدعیان رعایت حق الناس را با شعار آنها متناقض دانست و تاکید کرد: من اگرچه جزو حامیان دولت هستم اما وظیفه ی اصلی ام حمایت از حقوق مردم است و برای من تفاوتی نمی کند که اجحاف در حق مردم توسط چه کسی انجام می شود. باید با بسترهای فساد و تضییع حقوق مردم مبارزه کرد و مهم نیست چه فردی دچار این اجحاف شده است.

وی با اعلام اینکه در حوزه ی ارتباطات دارای اطلاعات و شناخت هستم، گفت: همیشه سعی کرده ام در این باره از ابعاد تخصصی ورود کنم و علیرغم اینکه روی موضوع مسئولیت سابق وزیر ارتباطات در مرکز شنود حرف و حدیث فراوان بود، اما هیچ موقع پیرامون آن صحبتی نکرده ام و موضوعات را تخصصی پیگیری کردم اما خودشان با این کاری که کردند، اثبات نمودند صحبت هایی که درباره او مطرح می شود، بیراه نیست.

عضو فراکسیون زنان مجلس در ادامه با انتقاد از حمایت های شعاری از زنان، اظهار داشت: در حوزه ی زنان برخلاف آنچه که شعار می دهند، وقتی پای عمل به میان می آید، شاهد اتفاقات متفاوتی هستیم.

سیده حمیده زرآبادی در پاسخ به این سوال که نهایتا تحلیل شما از جنجال اخیر پیرامون ماجرای ارزش افزوده و شعارها پایان وَس چیست؟ گفت: مشکل خدمات ارزش افزوده نیازی به توئیت بازی و پست گذاشتن در فضای مجازی ندارد؛ کسی که در بالاترین مقام اجرایی در این حوزه قرار دارد، می تواند همین امروز دستور قطع آن را صادر کند.

وی وزیر ارتباطات را دارای قدرت در این زمینه دانست و اعلام کرد: اگر واقعا وی معتقد است در موضوع ارزش افزوده حق الناس رعایت نمی شود، آن را قطع کرده و گزارش کار را به مردم ارائه کند؛ این که یک ماه توئیت زدن ندارد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز یادآور شد: اگر یک فرد عادی درباره موضوعی اعتراض دارد، توئیتر را ابزار خود می کند تا صدایش را به مسئول مربوطه برساند، ولی وزیر ارتباطات خودش مسئول مستقیم این کار است، توئیت می زند تا صدایش را به چه کسی برساند؟ او باید اقدام کند.

زرآبادی در پایان، با اشاره ی مجدد به ماجرای شنود احتمالی تلفنش اظهار داشت: این اقدام تاکنون سابقه نداشته است که نطق یک نماینده در فاصله ی 2 روز تا قرائت افشا شود و روی آن عملیات رسانه ای صورت گیرد و حتی محتوای آن را هم برای مردم بازگو کنند. البته من کار خودم را می کنم اما این موضوع خیلی عجیب است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: