به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
عضو رسمی انجمن گفتاردرمانی و روانشناسان گفت: در انتخاب پوشش و البسه‌های بچه‌ها در مکان‌های عمومی و خصوصی نهایت دقت را کنیم. بچه‌های ما عروسک و مانکن نیستند.
"خیبرآنلاین" - عظیم کلانتری متخصص و آسیب شناس گفتار و زبان و عضو رسمی انجمن گفتاردرمانی و روانشناسان ایران درباره آموزش های جنسی کودکان گفت: کم رویی و خجالت کشیدن و این که هنوز کودک است و زود است و چشم و گوش اورا باز نکنیم و از این قبیل صحبت‌ها را کنار بزاریم و مراقب خود و اطرافیان خودمان باشیم.


به گزارش دانشجو، وی ادامه داد: هرگز بچه‌ها را مجبور نکنید کسی را ببوسند. "مادر برو یه بوس به عمو بده" و حرف‌هایی از این دست. بگذارید یاد بگیرند که برای بوسیدن و در آغوش کشیده شدن اجازه بچه‌ها شرط است.

کلانتری با اشاره به فرهنگ ما ایرانیان و دین اسلام عنوان کرد: در انتخاب پوشش و البسه‌های بچه‌ها در مکان‌های عمومی و خصوصی نهایت دقت را کنیم. بچه‌های ما عروسک و مانکن نیستند.

وی افزود: هرگز بچه‌ها را در سن پایین با هیچ مردی حتی محارم تنها نگذارید. فکر نکنید پسربچه‌ها یا دختر بجه‌ها در خطر نیستند اتفاقا آمار تجاوز و آزار جنسی پسربچه‌ها و دختر بچه‌ها متاسفانه به علت فیلم‌های ترکی و .. رو به افزایش است.

این آسیب شناس کودکان با بیان اینکه مهارت "نه" گفتن را به بچه‌ها بیاموزید گفت:حتی المقدور سعی کنید راننده سرویس بچه‌ها مرد‌های مجرد نباشد. خصوصا مراقب آخرین نفری که با راننده تنهاست باشید همچنین هرگز وقتی بیرون از منزل هستیدسفارش چیزی را ندهید که بچه‌ها مجبور شوند تحویل بگیرند.

وی اضافه کرد: به بچه‌ها یاد دهید صحبت درمورد اعضای تناسلی جزو موارد خارج از عرف است و هرکسی خواست در این مورد با ایشان صحبت کند سریع شما را درجریان بگذارند. بگویید این حرف‌ها فقط در چارچوب خانه مطرح می‌شوند.

کلانتری تصریح کرد: بیشتر متجاوزین بچه‌ها را می‌ترسانند. به بچه‌ها بگویید هر کاری که کرده باشند دوستشان دارید هرگز حتی برای تنبیه‌های معمولی هم این جمله رو به کار نبرید" این کارو کردی دیگه دوست ندارم". بچه‌ها باید بدانند تحت هر شرایطی خانواده پذیرای ایشان است.

این استاد دانشگاه بیان کرد: هرگز در سنین ۲ تا ۵ سال شوخی جنسی با همسرتان نکنید به این امید که بچه‌ها نمی‌فهمند. به بچه‌ها در مورد مسایل جنسی دروغ نگویید. اگر در مورد نحوه باردار شدن سوال کردند بهترست با جفتگیری حیوانات شروع کنید یا بطور مختصر و مفید او را قانع کنید.فضایی فراهم کنید که بچه‌ها حرف هایشان را برای شما بگویند. سعی کنید جای خواب کودکان را با دلخواه خودشان جدا کنید اصرار به جدا کردن آن‌ها باعث کنجکاوی آن‌ها می‌شوند.

وی درباره معجزه محبت و آغوش مادرانه تصریح کرد: در انتها خودتان فرزندانتان را زیاد ببوسید، شب در رختخواب آن‌ها مهمان باشید و آن‌ها را درآغوش بگیرید لطفا هبچ تفسیری بدی نداشته باشید فقط تامل و تفکر بیشتری نسبت به خود واطرافیان داشته باشید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: