به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اعتراضات مردمی عراق با ورود عوامل خارجی رنگ و بوی دیگری به خود گرفت و موجب بروز خشونت های عجیب و مشکوک در جریان اعتراضات شد که هیثم اسماعیل قربانی همین خشونت‌های مشکوک در عراق شد.
"خیبرآنلاین" - بیش از دو ماه است که مردم عراق در اعتراض به فساد مالی و شرایط وخیم اقتصادی و بیکاری و ضعف خدمات عمومی به خیابان ها آمدند و اعتراضات مردمی عراق را رقم زدند.

به گزارش افکارنیوز، خشونت های مشکوک و هدایت شده در این اعتراضات شدت یافت و آن را از ماهیت اصلی خود دور کرد و این اوضاع به هرج و مرج کشیده شدتا جایی که طی روزهای اخیر میدان الوثبة بغداد، شاهد اعدام هیثم علی اسماعیل نوجوان ۱۶ ساله عراقی بود!

هیثم علی اسماعیل کیست؟
هیثم علی اسماعیل نوجوان 16ساله عراقی در پی در گیری با معترضان مسلح دراطراف خانه خود سلاخی شد. برخی از رسانه‌ها نوشتند که هیثم ۴ نفر از معترضان را کشته است اما طبق بیانیه رسمی فرماندهی نیروهای مسلح وی تیرهوایی شلیک کرده است و کسی را به قتل نرساند.

به دار آویخته شدن نوجوان عراقی

برخی از منابع نقل کردند که وی پس از مصرف مواد مخدر به معترضان حمله کرده است و بعد از درگیری  لفظی و فیزیکی معترضان به منزل هیثم هجوم برده و پس از ضرب و شتم او را  به شکل فجیعی با چاقو به قتل رساندند و پس از قتل جسد وی را در میدان الوثبة بغداد از یک تیر چراغ راهنمایی و رانندگی به دار آویختند.هیثم علی اسماعیل

 مادر هیثم علی اسماعیل در مکانی که پسرش ذبح شد

نکته عجیب اینکه منزل این نوجوان عراقی نیز توسط تظاهرات‌کنندگان در مقابل چشمان ماموران امنیتی به آتش کشیده می شود و صدها زن و مرد عراقی شاهد تمام این اتفاقات بودند و بسیاری از آنها از این صحنه های فیلمبرداری کرده و با آن سلفی انداختند!

قتل فجیع نوجوان عراقی

واکنش‌ها به قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه بغداد
هیئت سازمان ملل در عراق (یونامی) با صدور بیانیه‌ای حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد را به شدت محکوم کرد.

سفارت آمریکا در بغداد نیز در بیانیه‌ای قتل نوجوان عراقی در میدان الوثبه را اتفاقی "هولناک" خواند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق در بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد.

مرکز اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که قاضی تحقیقات ویژه پرونده‌های مربوط به امنیت ملی، تحقیقات درباره جنایت قتل یک جوان در میدان الوثبه بغداد را آغاز کرده است.

در این بیانیه آمده است: علیه تمام کسانی که در ارتکاب این جنایت شنیع مشارکت داشته‌اند، احکام بازداشت صادر خواهد شد.

صالح محمد العراقی از افراد نزدیک به مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق هم در توئیتی تهدید کرد، اگر ظرف ۴۸ ساعت تروریست‌هایی که این جنایت را مرتکب شده‌اند، تحویل دستگاه قضایی داده نشوند، نیروهای موسوم به کلاه آبی‌ها  از میدان التحریر عقب نشینی خواهند کرد.

عبدالکریم خلف سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق هم اعلام کرد "هیثم علی اسماعیل" نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود و با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند.

سرتیپ خالد محنا، سخنگوی وزارت کشور عراق گفت: وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.

سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق به دنبال حادثه میدان الوثبه بغداد خواستار شناسایی "نفوذی‌ها" در تظاهرات این کشور و محدود کردن این تظاهرات در مکان‌های مشخص شد.

شیخ قیس الخزعلی دبیرکل عصائب اهل حق عراق  نیز طی پستی در اعتراض به این حادثه دلخراش نوشت: هرج و مرج، بی‌قانونی، ضعف نیروهای امنیتی، انتشار سلاح و شبه‌نظامیان کثیف تاکی؟

دستگیری پنج نفر در ارتباط با قتل فجیع نوجوان عراقی
«خالد المحنا» سخنگوی وزارت کشور عراق با انتشار بیانیه ای روز یکشنبه گفت که نیروهای امنیتی پنج متهم مرتبط با حادثه روز پنجشنبه گذشته در میدان الوثبه را دستگیر کرده اند.

وی توضیحات بیشتری پیرامون افراد دستگیر شده نداده اما یک ویدئو از یکی از بازداشت شدگان در شبکه های اجتماعی منتشر شده که به دست داشتن خود و چند نفر دیگر در این حادثه اعتراف کرده است.

 برخی عوامل در عراق سعی در وابسته نشان دادن این نوجوان عراقی به شاخه‌های مقاومت دارند اما طبق گفته شاهدان دلیل درگیری این نوجوان با معترضان عراقی آتش زدن لاستیک و اقداماتی از این قبیل در مجاورت منزل هیثم بوده است اما طراحی عبری، عربی و غربی برای پروژه آشوب های عراق و کشته سازی در جهت تضعیف مقاومت و دولت قانونی عراق است.

نکته عجیب این جنایت سکوت نیروهای امنیتی عراق است که در برابر این اتفاق و اتفاقاتی مشابه آن اقدامی صورت نمی‌دهند و قتل این نوجوان عراقی٬ اولین و آخرین جنایتی نبود که در روند اعتراضات عراق در این کشور اتفاق می‌افتد.

بسیاری از قربانیان تظاهرات عراق به دلیل اینکه صحنه قتل آن ها مقابل دوربین ثبت نشد گمنام ماندند. در هفته های اخیر ده‌ها تن از رهبران و عناصر برجسته نیروهای مردمی حشد الشعبی نیز به صورت مشکوک ترور شده اند.

اعتراضات مردمی عراق در بغداد و دیگر شهر های عراق از اول اکتبر  مصادف با نهم مهرماه آغاز شد و همچنان ادامه دارد و این اعتراض ها تاکنون افزون بر کشته شدن صدها نفر، با حمله معترضان به مراکز عمومی و اداری خسارت های هنگفتی به عراق تحمیل کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: