به‌روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مردم طی روز گذشته به صورت مکرر درخواست پیگیری ادامه تشییع این قهرمان ملی در دیگر استان‌ها و تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها برای ارج نهادن به عمری خدمات بی‌وقفه شهید سلیمانی را داشتند.
"خیبرآنلاین" - شب گذشته ترامپ در اظهاراتی توهین‌آمیز مدعی شد که سردار شهید سلیمانی در ایران مورد نفرت مردم بود و نوشت: «ژنرال قاسم سلیمانی طی دوره‌ای طولانی هزاران آمریکایی را کشته یا زخمی کرده است و برنامه کشتن خیلی‌های دیگر را هم داشت.. اما گرفتیمش! او مسئول مستقیم و غیرمستقیم مرگ میلیون‌ها نفر بود، از جمله شمار زیادی از معترضان که در خود ایران کشته شدند. ایران نمی‌تواند این را اذعان کند اما او در ایران مورد نفرت بود و از او می‌ترسیدند. ایرانیان  اصلا به اندازه‌ای که رهبرانشان می‌خواهند به جهان نشان بدهند سوگوار نیستند. او باید سال‌ها پیش کشته می‌شد.»

به گزارش دانشجو، ترامپ و رسانه‌های فارسی‌زبان به دنبال فضاسازی علیه شهید سلیمانی و القای نفرت مردم از وی هستند؛ از نگاه آن‌ها برای توجیه وحشی‌گری این ترور کور، باید چهره مردمی و محبوب این شهید والامقام تخریب شود و از وی خونریزی که در پی سرکوب مردم خود و دیگر کشورها بوده، جهت توجیه اذهان عمومی، تصویرسازی شود.

روز گذشته در صدها تجمع که در سطح کشور برگزار شد، بسیاری از مردم در تیپ‌های اجتماعی مختلف برای خونخواهی سردار شهیدشان به خیابان‌ها آمدند؛ رهبر انقلاب هم در دیدار با خانواده این شهید با اشاره به این موضوع فرمودند قطعا در تشییع حاج قاسم سلیمانی غوغا خواهند کرد.

سردار شهید سلیمانی به عنوان کسی که در دوران زندگی مبدل به قهرمان ملی ایران شد، پس از شهادت مظلومانه به دست وحشی‌ترین آحاد بشر، حتی از سوی مخالفان نظام هم مورد ستایش قرار گرفت؛ حال مراسم تشییع او می‌تواند پاسخی به زحمات دهها ساله وی برای مردم و نظام و از سویی خنثی کردن تمام فتنه‌انگیزی‌هایی باشد که حول شخصیت محبوب سردار دلها می‌شود.

بسیاری از مردم از استان‌های دیگر در پی سفر به پایتخت یا مشهد برای شرکت در تشییع سردار شهید هستند اما تاکنون دستگاه‌های دولتی هیچ همراهی با این مطالبه عمومی نکرده‌اند.

دانشگاه آزاد اسلامی هم به عنوان بزرگترین مجموعه آموزشی کشور، تنها در استان‌های همجوار و آن هم برخی واحدها اقدام به تعطیلی دانشگاه در روزهای یکشنبه و دوشنبه کرده است و هنوز تکلیف بسیاری از دانشجویانی که شوق حضور دارند مشخص نیست.

وضعیت وزارت علوم به مراتب عقب‌تر است، در تماسی که خبرگزاری دانشجو با این مجموعه داشت، مدعی شدند تعطیلی واحدها را در اختیار خود دانشگاه‌ها قرار داده‌ایم، از سویی برخی روسای دانشگاه‌ها مدعی شدند ما نمی‌توانیم به اساتید بگوییم کلاس‌ها را تعطیل کنید!

در حالی که طی هفته‌های اخیر برای مسئله آلودگی هوا بارها دانشگاه‌ها و مدارس تعطیل شدند، اهمیت حضور مردم در تشییع قهرمان ملی برای مسئولین گویی کمتر از آلودگی است!

مردم طی روز گذشته از خبرگزاری دانشجو به صورت مکرر درخواست پیگیری ادامه تشییع این قهرمان ملی در دیگر استان‌ها و تعطیلی ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها برای ارج نهادن به عمری خدمات بی‌وقفه شهید سلیمانی را داشتند اما از دولت و نهادهای تصمیم‌گیر مربوط خبری در همراهی با مردم هنوز نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: