به‌روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
یک روزنامه سوری با بیان اینکه شهدای حمله اخیر آمریکا «روی دست و قلب مردم تشییع شدند» تأکید کرد که شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، کل محور مقاومت را در «پاسخ زلزله‌وار» به آمریکا متحد کرده است.
"خیبرآنلاین" - روزنامه سوری «الوطن» امروز یکشنبه نوشت، «پیکر شهید قهرمان سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و رفقایشان،‌ در مراسمی باشکوه که نشانگر مرحله‌ای جدید و زمانه‌ای جدید است؛ تشییع شد».

متن زیبای روزنامه سوری برای سردار؛ خسارت سوریه کم از خسارت ایران نیست؛ منتظر پاسخیم


به گزارش فارس، الوطن نوشت: «این مرحله جدید را دست تروریست واشنگتن و اقدام جنایتکارانه‌اش آغاز کرد، زمانیکه قامت رشیدی را ترور کرد که دیرزمانی [برای مبارزه با آمریکا] طراحی کرد و مبارزه کرد و هیبت تروریسم مورد حمایت آمریکا و متحدان غربی‌اش را شکست، همچنانکه با هر آنچه در توان داشت،  از نیروهای مقاومت مقابل اشغالگران اسرائیلی حمایت کرد».

این روزنامه سوری، تصمیم آمریکا برای ترور سردار سلیمانی را «وقیحانه» و «نقض آشکار عرف و قوانین بین‌الملل» دانست که «دنیا را بر لبه جنگی جدید قرار داد» و همچنین «صفوف مقاومت و کل محور مقاومت را متحد کرد و آمریکا بهای یاغی‌گری و تروریسم دولتی‌اش در منطقه ما را پرداخت خواهد کرد».

الوطن نوشت: «خسارت سلیمانی بزرگ و دردناک است. همانقدر که برای ایران خسارت است، برای سوریه هم خسارت است؛ مردی که نیروهای ارتش عربی سوریه او را در خلال نبردهایشان علیه تروریسم شناختند. او از ابتدا، راه شهادت را برگزیده بود مثل همه مقاومان و مدافعان خاک و حاکمیت و آزادی کشورشان».

این روزنامه سوری در پایان این متن کوتاه نوشت: آمریکا دیر یا زود تاوان این جنایت خود را خواهد داد و طول نخواهد کشید و پاسخ محور مقاومت معلوم خواهد شد؛ پاسخی که حضور آمریکا در منطقه را به لرزه خواهد انداخت و خط پایانی بر آن می‌کشد و این چیزی است که شهید سلیمانی و رفقایش و همه شهدای محور مقاومت دنبال آن بودند... در انتظاریم».

شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به همراه شماری از دیگر از نیروهای مقاومت ایرانی و عراقی،‌ بامداد روز جمعه سیزدهم دی ماه در حمله پهپادهای آمریکایی پس از خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند. پیکر شهدا روز گذشته در شهرهای عراق از جمله بغداد، کربلا و نجف تشییع با حضور پررنگ مردم عراق برگزار شد. جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده که با صبر و حوصله «پاسخی سخت» به اقدام تروریستی دولت آمریکا خواهد داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: