به‌روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۹۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
چند خط با چند دانشجو
سقوط هواپیمای مسافربری که با توجه به تاکید مسئولین سپاه بر عدم پروازهای داخلی به جهت شرایط جنگی در کشور و منطقه در آن لحظات سخت و برخی اتفاقات همراه آن، این حادثه ناگوار رخ داد
"خیبرآنلاین" - رحیم رضاخانی * / دانشجو یک کلمه ترکیبی است که از "دانش" به معنی آگاهی، فضل و دانایی و همچنان پسوند "جو" به معنی جستن و پژوهش کردن تشکیل شده است. یعنی دانشجو عبارت از شخصی است که همواره در پی گمشده ی خود که عبارت از دانش و علم است، جست و جو می کند، تشنه ای که هیچ سیراب نمی شود ولی هرقدم، تشنگی ای بیش از پیش را به بار می آورد؛ تنها غریزه که ارضا نمی شود، مسیر ناتمام که او را پایانی نیست، دانش است و رهرو این مسیر طولانی و یا می توان گفت پایان ناپذیر، دانشجو است.

قشر دانشجو به عنوان یک قشر روشن، متحرک، فعال و آگاه است که در جامعه زیست می نماید و وظایف و مسئولیت های زیادی دارد، ولی وظیفه اصلی آن چیست؟ فکر می کنم جواب را این طور مطرح کنم: علم اندوزی و فراگیری علم را می توان به عنوان یکی از مهمترین وظایف برشمرد و دانشگاه به عنوان بستر خروشان و خلاق و جای بروز استعدادهای علمی و پژوهشی، در نهایت ساختن متخصص است که چرخ علمی یک جامعه رابه حرکت می آورد.

موضوع مطرح کردن عنوان دانشجو و وظایف ایشان در جامعه ای که ارزش ویژه ای به او قائل می شویم، به همین جهات است که او جوینده و در طلب علم و دانش می باشد نه اینکه محیط دانشگاه را تبدیل کند به محل اغتشاش و خودش شود اغتشاشگر! البته لازم به ذکر است با عرض پوزش از تعداد کثیری از دانشجویان کشور که واقعا بازوی دانش و علم مملکت هستند، اما تعدادی هستند که در این روزهای حساس کشور دست در دست دشمنان شده اند و زبان گویای آنها می شوند و طوری برای دشمن و منافقان کار می کنند که گویا از پیاده نظام های تمام عیار و حرفه ای دشمن هستند! با توجه به حوادث بسیار مهم چند روز گذشته کشورمان و به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران ایشان توسط تروریسم آمریکا و مراسم های میلیونی در سطح جهان، ملت های اسلامی اتحادی عجیبی به برکت خون این شهیدان پیدا کردند اما سقوط هواپیمای مسافربری که با توجه به تاکید مسئولین سپاه بر عدم پروازهای داخلی به جهت شرایط جنگی در کشور و منطقه در آن لحظات سخت و برخی اتفاقات همراه آن، این حادثه ناگوار رخ داد؛ اما آنچه که ملت و مسئولین را بیشتر ناراحت کرده، برخی دانشجونما و فتنه گرهایی هستند که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و یا به اصطلاحی کاسه داغ تر از آش شده اند و در همگامی تمام عیار با دشمن، اقدامات دریافت کرده از آنها را در کف خیابان اجرا می کنند.

به برخی دانشجویان حاشیه ساز باید تذکر داد که آنها در دانشگاه حضور پیداکرده اند تا آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دنبال کنند نه اینکه پیاده نظام آمریکای تروریسم باشند. اکثر خانواده های جانباخته این حادثه پای آرمانهای نظام ایستاده اند؛ پس چند دانشجوی خاطی نظم کشور را به هم نزنند و کاسه داغ تر از آش نشوند و در این روزهای حساس که سپاه کار بسیار بزرگ و مهمی در به پایین کشیدن پرچم آمریکا در منطقه و حمله به یک پایگاه نظامی در کشور عراق انجام داده و هیمنه تروریسم آمریکا در هم ریخته شده است، تعدادی دانشجونما کاری نکنند که این دستاورد بزرگ به فراموشی سپرده شود؛ با اتحاد و همدلی ملت های اسلامی، آری؛ می شود ریشه پایگاههای نظامی آمریکای تروریسم را برچید.* رحیم رضاخانی سعدآبادی
تحلیلگر مسائل روز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: