به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
محمدرضا صائینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان در رابطه با ویروس جدید کرونا که طی هفته‌های اخیر در کشور چین و برخی کشور‌ها مشاهده شده است، اظهار کرد: این ویروس از خانواده کروناویره ویروس‌ها است که در مدت کوتاهی ۱۵ کشور دنیا را گرفتار خود کرده است. وی با اشاره به اینکه تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در سطح کشور و استان مشاهده نشده است، افزود: افرادی که از کشور چین و کشور‌های آلوده به این ویروس وارد ایران می‌شوند، قبل از ورود در پایگاه‌های مراقبت مرزی برای شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا مورد معاینه‌های دقیق قرار می‌گیرند. این مسئول در رابطه با علائم و نشانه‌های ویروس کرونا، تصریح کرد: این بیماری معمولا علائمی مانند سرماخوردگی شدید و آنفلوانزا دارد. در فرد مبتلا به آنفلوانزا سه روز پس از بیماری ممکن است علائم تنفسی، کونومی ریوی، مشکلات مربوط به تاری دید، سندرم حاد تنفسی (ساری) مشاهده شود. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: در ویروس کرونا، بیمار پس از ۸ روز علائم ذکر شده مشاهده می‌شود. طبق اخبار اعلام شده در خصوص این ویروس، میزان کشندگی آن پایین بوده و در مواردی نیز می‌توان گفت که از آنفولوانزا نیز پایین است. صائینی با اشاره به اینکه ویروس کرونا درمان خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت آداب تنفسی، استفاده از دستمال یا دستمال کاغذی در حین عطسه و سرفه و انداختن آن داخل نایلون و سطل زباله در بسته بوده، شست‌وشوی مداوم دست با آب و صابون که برای پیشگیری از ویروس کرونا بسیار موثر بوده و عدم برخورد عادی با افراد در این بیماری، تا به افراد دیگر منتقل نشود.
"خیبرآنلاین" -  محمدرضا صائینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان در رابطه با ویروس جدید کرونا که طی هفته‌های اخیر در کشور چین و برخی کشور‌ها مشاهده شده است، اظهار کرد: این ویروس از خانواده کروناویره ویروس‌ها است که در مدت کوتاهی ۱۵ کشور دنیا را گرفتار خود کرده است.

راهکاری موثر برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در سطح کشور و استان مشاهده نشده است، افزود: افرادی که از کشور چین و کشور‌های آلوده به این ویروس وارد ایران می‌شوند، قبل از ورود در پایگاه‌های مراقبت مرزی برای شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا مورد معاینه‌های دقیق قرار می‌گیرند.

این مسئول در رابطه با علائم و نشانه‌های ویروس کرونا، تصریح کرد: این بیماری معمولا علائمی مانند سرماخوردگی شدید و آنفلوانزا دارد. در فرد مبتلا به آنفلوانزا سه روز پس از بیماری ممکن است علائم تنفسی، کونومی ریوی، مشکلات مربوط به تاری دید، سندرم حاد تنفسی (ساری) مشاهده شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: در ویروس کرونا، بیمار پس از ۸ روز علائم ذکر شده مشاهده می‌شود. طبق اخبار اعلام شده در خصوص این ویروس، میزان کشندگی آن پایین بوده و در مواردی نیز می‌توان گفت که از آنفولوانزا نیز پایین است.

صائینی با اشاره به اینکه ویروس کرونا درمان خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت آداب تنفسی، استفاده از دستمال یا دستمال کاغذی در حین عطسه و سرفه و انداختن آن داخل نایلون و سطل زباله در بسته بوده، شست‌وشوی مداوم دست با آب و صابون که برای پیشگیری از ویروس کرونا بسیار موثر بوده و عدم برخورد عادی با افراد در این بیماری، تا به افراد دیگر منتقل نشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: