به‌روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
گروههای فلسطینی در نوار غزه قشرهای مختلف مردم فلسطین را به شرکت گسترده در تظاهرات بزرگ علیه «معامله قرن» دعوت کردند.
"خیبرآنلاین" - گروههای ملی و اسلامی در نوار غزه روز دوشنبه از قشرهای مختلف مردم فلسطین خواستند مشارکت گسترده‌ای در تظاهرات ملی بزرگی با عنوان «طرح معامله قرن هرگز اجرا نخواهد شد» داشته باشند.

راهپیمایی بزرگ ملت فلسطین علیه «معامله قرن»

به گزارش راه دانا، این گروهها در بیانیه‌ای اعلام کردند این تظاهرات بزرگ ظهر روز سه‌شنبه در مرکز شهر غزه برگزار می‌شود.

گروههای فلسطینی تأکید کردند حضور مردم در این راهپیمایی وظیفه ملی و تأکیدی بر حق کامل آنها در فلسطین است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است روز سه‌شنبه از طرح خود موسوم به معامله قرن رونمایی می‌کند.

طرح معامله قرن توطئه آمریکایی صهیونیستی با همدستی برخی رژیمهای سازشکار و خائن عربی برای حذف مسئله فلسطین است، به‌طوری که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از موافقت بسیاری از رژیمهای عربی با این طرح شوم سخن گفته است.

این در حالی است که همه گروههای فلسطینی و حتی تشکیلات خودگردان فلسطین کنار ملت فلسطین به‌طور قاطع با این طرح خطرناک مخالفت کرده‌اند.

عضو جهاد اسلامی: ملت فلسطین قادر به تغییر معادلات در برابر توطئه‌گران است

جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز دوشنبه، کنفرانس فراگیری را در مسجد القسام در شمال نوار غزه در راستای حمایت و پشتیبانی از مقاومت مردم قدس و حمایت از ایستادگی آنها در مسجدالاقصی و مخالفت با توطئه معامله قرن برگزار کرد.

در این کنفرانس، شمار زیادی از رهبران و اعضا و طرفداران جنبش جهاد اسلامی و نمایندگانی از گروههای ملی و اسلامی و جمعی از اهالی منطقه حضور داشتند.

«جمیل علیان» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد مقاومت برگ‌های برنده‌ای در اختیار دارد که این قدرت را به آن می دهد تا معادلات را به‌زیان تمام توطئه‌گران به‌هم بزند.

علیان خاطرنشان کرد مسجدالاقصی عنوان و نماد تمام امت اسلام است و هر قطب‌نمایی که جهت آن به‌سمت قدس نباشد، مشکوک است.

وی افزود: نزاع در قدس در طول قرن‌ها ادامه داشته است و بدون به‌کارگیری تمام ابزارهای قدرت برای مقابله با باطل نمی‌توانیم حرکت رو به جلو و پیشرفت داشته باشیم.

عضو جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت تمام تلاشها برای پیشبرد طرح معامله قرن آنی و لحظه‌ای نیست، بلکه نتیجه تاریخ طولانی از عقب‌نشینی و افول عربی و فلسطینی است.

علیان تأکید کرد: باید تمام ابزارها و امکانات خود را برای رویارویی آینده به‌کار گیریم و تنها به سخنرانی‌های توخالی اکتفا نکنیم، امت اسلام باید پشت‌سر قدس متحد شود تا بتواند در منطقه تأثیرگذار باشد، قدس کلید سیطره بر منطقه و کلید تمدنهاست.

عضو جهاد اسلامی بر ضرورت تغییر موازنه‌های قوا و عدم تکیه بر جامعه بین‌المللی تأکید کرد، زیرا همین جامعه بین المللی عامل ایجاد دولت اشغالگر بوده است و همچنان از آن حمایت می‌کند و جرأت محکومیت آن را ندارد.

علیان از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست از معاهده اسلو خارج شود و تمام توافقات امضاشده با اشغالگران را لغو کند و دست مردم فلسطین در کرانه باختری را برای انجام عملیات و تحرک علیه شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر باز بگذارد.

وی با تأکید مجدد بر ضرورت لغو معاهده ننگین اسلو میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی گفت: ما قدرت تغییرات معادلات را داریم و تشکیلات خودگردان باید تمام ارتباطات خود را با اشغالگران قطع کند و به آغوش ملت فلسطین بر اساس اصل حمایت از مقاومت و پایه‌ریزی طرح واقعی فلسطینی بازگردد.

عضو جهاد اسلامی تأکید کرد منطقه در حال بازتشکیل است و فلسطینیان باید عامل تعیین کننده‌ای باشند که نتوان آن را نادیده گرفت.

علیان از مردم کرانه باختری، قدس اشغالی و فلسطینیان ساکن مناطق اشغالی 1948 میلادی به‌خاطر نقش فعال آنها در حمایت از مسجدالاقصی تشکر کرد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین اخیراً از فعالیتها و برنامه‌هایی برای حمایت از فلسطینیان ساکن قدس اشغالی خبر داد.

این جنبش قشرهای مختلف مردم را به بسیج عمومی و آمادگی برای دفاع از مسجدالاقصی و قدس و ایستادگی در آن و مقابله با فصل جدیدی از تجاوزگری و تروریسم دعوت کرد.

جنبش جهاد اسلامی همچنین از اعراب و مسلمانان خواست به مسئولیت‌های خود در دفاع از مسجدالاقصی عمل کنند که در معرض یکی از خطرناک‌ترین فصول توطئه و تجاوزگری قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: