به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رییس کمیته دستمزد گفت: نمایندگان کارگران آمادگی خود را برای برگزاری جلسات شورای عالی کار اعلام کردند، اما احتمال برگزاری این جلسات پس از عید نیز وجود دارد.
"خیبرآنلاین" - ناصر چمنی در خصوص زمان مشخص برای تعیین دستمزد کارگران برای سال ۹۹ اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا در کشور وزارت تعاون دستور داد که تمام جلسات کارگری و کارفرمایی تا ٢٠ فروردین سال آینده لغو شود، اما اعضای کمیته دستمزد خواستار این شدند که جلسات شورای عالی کار همچنان پا برجا بماند.به گزارش میزان، وی افزود: درخواست کردیم که جلسه شورای عالی کار هفته آینده برگزار شود تا هر چه زودتر برای جامعه کارگری دستمزد آن‌ها تعیین و تکلیف شود.

رئیس کمیته دستمزد بیان کرد: در سال‌های گذشته تجربه این را داشتیم که دستمزد کارگران پس از عید نوروز تعیین شود، اما این موضوع به هیچ عنوان به نفع کارگران کارفرمایان و صنایع کشور نیست.

چمنی ادامه داد: تعیین دیرهنگام دستمزد کارگران، امور دفتری کارگاه‌ها و صنایع کشور را نیز مختل می‌کند چرا که کارفرمایان باید هرچه سریعتر نسبت به سال آینده و دستمزد کارگران خود برنامه‌ریزی کند.

وی تصریح کرد: با این اوصاف بهتر است که نرخ دستمزد کارگران پیش از عید مشخص شود و ما تلاش خود را می‌کنیم هر طور شده این جلسات برگزار شوند، اما احتمال تعیین دستمزد‌ها پس از عید نیز وجود دارد.

رئیس کمیته دستمزد با ذکر این مطلب که چشم امید چهل میلیون جمعیت جامعه‌ی کارگری به تصمیمات آخر سال و تعیین دستمزد‌ها است تصریح کرد: کارگران افزایش دستمزد را به عنوان یک عیدی تلقی می‌کنند و نباید این امید را از آن‌ها بگیریم و همچنین کوتاهی در تعیین دستمزدها، کارگر را نسبت به دولت بد بین می‌کند.

چمنی با اشاره به سبد معاش سال ٩٩ خانوار کارگری خاطرنشان کرد: نرخ تعیین شده برای سبد معاش سال ۹۹ خانوار کارگری به هیچ عنوان مورد تایید نماینده کارگران در شورای عالی کار نیست، اما امیدواریم با رشد چشمگیر دستمزد این قشر زحمتکش نسبت به سال گذشته قدرت خرید کارگران افزایش و سبد معاشیت آن‌ها بهبود یابد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
کردعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
0
0
یه ذره تنصاف وکمی سوادوانسانیت داشته باشیدکه ازناله ونفرین جامعه کارگری درامان باشیدکارگرواقعا نابودشده هیچ پشتوانه ای بجزخدانداره ازخدابترسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
0
0
قیمت دلار را به جای افزایش دستمزد کاهش دهید مسابقه افزایش قیمت و دستمزد طرفند سوسیالیسم برای براندازی بازار آزاد و برقراری سوسیالیسم است ،کاهش قیمت دلار و تورم منفی ضروری است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: