به‌روز شده در: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
محققان چینی از رضایت بخش بودن فاز اول و دوم کارآزمایی واکسن کرونا در این کشور و در نتیجه ورود موفقیت آمیز آن به مرحله سوم خبر دادند.
"خیبرآنلاین" - گروه ملی بیوتک چین اعلام کرد یکی از واکسن‌های غیرفعال آن پاسخ آنتی بادی رضایت بخشی در فاز اول و دوم کارآزمایی خود داشته و وارد مرحله سوم خود شده است. در مراحل قبلی بدن همه داوطلبان آنتی بادی را پس از دریافت واکسن تولید کرد، نتیجه‌ای که می‌تواند امید‌ها را برای کشف واکسن کرونا افزایش دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، از ۱۲ آوریل به ۱۱۲۰ داوطلب بین ۱۸ تا ۵۹ سال، دو تلقیح واکسن کرونای آزمایشی در مدت زمان ۲۸ روز داده شد. اکنون همه داوطلبان سطح بالایی از آنتی بادی‌های خنثی را ایجاد کرده‌اند. کارشناسان می‌گویند این نتیجه در میان داده‌های اولیه بالینی برای واکسن کرونا هیجان انگیز است.به گفته یکی از دانشمندان ارشد پروژه، این اولین واکسن غیر فعال در جهان است که وارد آزمایشات بالینی شده که ایمنی و تولید درصد بالایی از آنتی بادی‌های خنثی کننده را به اثبات می‌رساند.

شرکت اجرا کننده این پروژه پس از اتمام مرحله یک و دو کارآزمایی بالینی، قصد دارد فاز سه را در خارج از کشور در ماه‌های آتی آغاز کند، در واقع این مرحله با شرکای خارجی این شرکت انجام می‌شود.

به اعتقاد این دانشمند ارشد این مرحله در کشور‌هایی انجام خواهد شد که موارد ابتلای بالایی دارند تا پس از واکسینه مردم، درصد کارآیی و تاثیرگذاری آن سنجیده شود.

تاکنون ۵ نامزد واکسن چینی برای کووید ۱۹ بر روی ۲۵۰۰ داوطلب تحت آزمایش‌های بالینی قرار دارند. تحقیقات و توسعه واکسن یک سرمایه‌گذاری و تلاش طولانی مدت است. بسیاری از دانشمندان نگران جهش احتمالی ویروس هستند. کارشناسان می‌گویند کووید ۱۹ تاکنون در قیاس با سایر ویروس‌ها نسبتاً پایدار است.

تخمین زده می‌شود حدود ۱۵۰ کاندیدای واکسن در سراسر جهان وجود داشته باشد. دانشمندان چینی در تلاشند تا واکسن‌های کرونا را از طریق پنج رویکرد متفاوت تولید کنند. فقط افرادی که آزمایش ایمنی و اثربخشی خود را به پایان رسانده‌اند، مجاز به تولید انبوه هستند.  عدم قطعیت هر ویروس جدید همیشه برای تحقیقات واکسن مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
برچسب ها: واکسن ، کرونا ، چین ، کشف ، آزمایش ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: