به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
شاخص بورس و اوراق بهادار در اولین هفته تیرماه روند مثبت خود را حفظ کرد و در کانال یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحدی به کار خود پایان داد.
"خیبرآنلاین" - بررسی شاخص بورس و اوراق بهادار در اولین هفته تیر ماه نشان می‌دهد که شاخص همچنان در مدار صعودی قرار دارد.

به گزارش میزان، در اولین روز هفته شاخص با رشد ۴۰ هزار واحدی روبرو شد و در پله یک میلیون و ۳۴۱ هزار واحدی ایستاد.

در دومین روز هفته در تاریخ ۱ تیر ۹۹ شاخص روند مثبت خود را ادامه داد و با رشد ۳۰ هزار و ۲۱۰ واحد دیگر به پله یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی رسید.

شاخص همچنان در مدار صعودی

در معاملات ۱ تیر ماه تعداد یک میلیون و ۶۷۴ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۴۵ هزار و ۶۹۲ میلیارد ریال در بیش از ۱۲ میلیون و ۵۱۶ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

سومین روز هفته در تاریخ ۲ تیرماه شاخص با رشد بیش از ۴۰ هزار واحدی پله یک میلیون و ۳۴۱ هزار واحدی را فتح کرد و یک میلیون و ۵۳۵ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۲۴ هزار و ۵۶ میلیارد ریال در بیش از ۹ میلیون و ۴۳۷ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

روند صعودی شاخص در چهارمین روز هفته در تاریخ ۳ تیر ۹۹ نیز همچنان ادامه یافت و با رشد ۴۹ هزار و ۴۶۵ واحد به پله یک میلیون و ۳۹۱ هزار واحدی رسید.

در معاملات روز چهارم تعداد یک میلیون و ۶۲۹ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۴۲ هزار و ۵۸۵ میلیارد ریال در بیش از ۶ میلیون و ۹۴۲ هزار نوبت معاملاتی مورد معامله قرار گرفت.

در آخرین روز کاری هفته نیز شاخص با رشد ۲۸ هزار واحد دیگر با رسیدن به پله یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحدی به کار خود پایان داد و تعداد یک میلیون و ۱۷۰ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۱۶ هزار و ۷۴۸ میلیارد ریال در بیش از ۶ میلیون و ۲۸۲ هزار نوبت معاملاتی مورد داد و ستد قرار گرفت.

 

شاخص همچنان در مدار صعودی

 

میانگین شاخص بورس و اوراق بهادار با در نظر گرفتن ۵ روز کاری در اولین هفته تیرماه رقم یک میلیون و ۳۴۴ هزار واحد رانشان می‌دهد.

بررسی اجمالی نمودار شاخص بورس نشان می‌دهد که شاخص در تاریخ ۳۱ خرداد ماه با قرار گرفتن در پله یک میلیون و ۳۴۱ هزار واحدی کار خود را آغاز کرد و در آخرین روز کاری در ۴ تیر ۹۹ با فتح پله یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

در هفته‌ای که گذشت تعداد ۶۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری پویا معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، با نماد معاملاتی وپویا در فرابورس ایران عرضه گردید و هر سهم این شرکت ۴.۱۰۰ ریال کشف قیمت شد.

گفتنی است در این عرضه اولیه که در محدوده قیمتی ۳۹۰۰ تا ۴.۱۰۰ ریال برای هر سهم و با سهمیه ۳۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شده بود، ۲ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۷۵۵ کد معاملاتی به عنوان خریدار حضور یافتند که در نتیجه حداکثر ۲۲۹ سهم به ۲ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۱۰ کد معاملاتی تخصیص یافت.

یکی دیگر از رویداد‌های هفته گذشته از دسترس خارج شدن سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه بود که در روز چهارشنبه باعث شد کاربران این سامانه از خرید و فروش سهم جا بمانند.

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت بازار بورس اظهار کرد: در بازار سهام به واسطه فروکش کردن کرونا و بهبود وضعیت اقتصاد، شاهد بازگشت اقتصاد به مدار عادی فعالیت هستیم و این موضوع باعث شد بورس نسبت به دیگر بازار‌های مالی وضعیت مطلوبی پیدا کند.

کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: نقدینگی به واسطه حمایت دولت در حال ورود به بازار سرمایه است به همین دلیل امیدواریم بازار سرمایه نسبت به دیگر بازار‌های مالی که انتظار رکورد در آن‌ها بیشتر است از رکود به دور بماند و در تابستان ۹۹ نیز کارنامه بورس مثبت باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: