به‌روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از رزمایش دریایی آمریکا در منطقه گفت که هدف آمریکا تفرقه افکنی بین چین و کشورهای آسیای جنوب شرقی است.
"خیبرآنلاین" - سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه به حضور نظامی آمریکا در آبهای منطقه واکنش نشان داد و آن را با هدف تفرقه افکنی خواند.

به گزارش فارس، به نوشته روزنامه «چاینا مورنینگ پست» «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین درباره حضور ناوهای هواپیمابر آمریکا در منطقه و انجام رزمایش در آبهای فیلیپین گفت، منطقه در ثبات قرار دارد، اما هدف آمریکا تفرقه انداختن بین چین و کشورهای آسیای جنوب شرقی است.

چین: هدف آمریکا نظامی کردن منطقه و تفرقه افکنی است

این دیپلمات چینی افزود: «آمریکا به طور عمد  نیروی  نظامی  خود را برای برگزاری  یک رزمایش بزرگ در دریای چین جنوبی به منطقه اعزام کرده و قصد قدرت نمایی دارد. آنها هدف پنهانی دارند و در واقع در پی تفرقه افکنی بین کشورهای منطقه و نظامی کردن دریای چین جنوبی هستند.»

آمریکا  به تازگی از افزایش حضور نظامی خود در آب‌های اقیانوس‌های هند و آرام در بحبوحه تشدید تنش با چین خبر داده به طوریکه فرماندهی ناوگان اقیانوس آرام آمریکا در بیانیه‌‌ای بدین منظور اعلام کرد ناو گروه‌های «یو اس اس نیمیتز» و «رونالد ریگان» در حال انجام عملیات در دریای فیلپیین هستند.

این در حالی است که تحلیلگران گفتند دریای چین جنوبی کاملا در اختیار ارتش چین قرار دارد و هرگونه تحرک ناوهای هواپیمابر در منطقه از سوی ارتش چین مجهز به انواع جنگ افزارهای ضد ناوهواپیمابر آمریکا همچون موشکهای دانگ فنگ 21 و  26، مشهور به قاتل ناوهای هواپیمابر رصد میشود. (جزئیات بیشتر)

موشک دانگ فنگ -26 بردی بیش از چهار هزار کیلومتر دارد و تاسیسات حیاتی آمریکا در جزیره گوام و دیگر پایگاه‌ها را آسیب پذیر می‌کند. در زرادخانه موشکی چین همچنین موشک «دانگ فنگ- 21 دی» موجود است که برای حمله به یک ناو هواپیمابر ساخته شده و علاوه بر این، یک موشک جدید هوا به هوا با برد 400 کیلومتر  وجود دارد که می‌‌تواند به تجهیزات آمریکا چون هواپیماهای هشدار زود هنگام (آواکس) و سوخت‌رسان نیروی هوایی حمله کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: