به‌روز شده در: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رئیس اتاق اصناف استان قزوین گفت: دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی کمبود آنها نیست، بلکه اختصاص پیدا کردن ارز نیمایی به جای ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات آنها به کشور است.
"خیبرآنلاین" - محمد فرج‌زاده‌ها در قزوین با بیان اینکه تصمیم دولت برای اختصاص‌ندادن ارز 4200 تومانی به واردات کالاهای اساسی مانند برنج و گوشت منجر به افزایش قیمت آنها شده است، اظهار داشت: دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی کمبود آنها نیست، بلکه اختصاص پیدا کردن ارز نیمایی به جای ارز 4200 تومانی برای واردات به کشور است.

به گزارش تسنیم، وی اضافه کرد: با توجه به اینکه نرخ ارز نیمایی در بازار مرتب از سوی بانک مرکزی در حال زیاد شدن است، باید منتظر افزایش قیمت کالاهای اساسی به ویژه اقلام وارداتی هم باشیم.

واردات با ارز نیمایی سبب گرانی کالاهای اساسی شد

فرج‌زاده‌ها ادامه داد: متاسفانه در بازار ما وقتی قیمت محصولاتی مانند برنج و گوشت وارداتی که کیفیت پایین‌تری از نمونه‌های داخلی دارند، افزایش پیدا می‌کند، به همان نسبت هم قیمت محصولات داخلی افزایش می‌یابد؛ در حالی که هزینه تولید، توزیع و عرضه اقلام داخلی با هزینه واردات کالاهای اساسی وارداتی قابل قیاس نیست و قاعدتاً قیمت تولیدات داخلی ما را هزینه‌های گفته‌شده و بازار عرضه و تقاضا تعیین کند که متاسفانه اینگونه نیست.

رئیس اتاق اصناف قزوین با اشاره به رکود بازار کالاهای اساسی و ارزاق عمومی گفت:‌ در حال حاضر هیچ کمبودی در حوزه ذخیره و تامین کالاهای اساسی نداریم؛ بلکه برعکس با کمبود تقاضا و مشتری روبه‌رو هستیم. چرا که نرخ ارزاقی مانند لپه یا لوبیا در 2 سال اخیر 3 یا 4 برابر شده و تقاضای برای خرید آنها به حداقل ممکن رسیده است.

فرج‌زاده‌ها با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند یک ساعته بازار کالاهای اساسی را ساماندهی کند، تصریح کرد: برای انجام این کار کافی است که دولت دوباره ارز با نرخ 4200 تومانی را به واردات کالاهای اساسی اختصاص دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: