به‌روز شده در: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۶۰۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
در کشور با ویروس کرونا مواجه هستیم و همه راجع به کنکور و مسائل آن اظهار نظر می‌کند اما برای ما اجرای قانون مهم است و اگر ستاد تصمیم بگیرد تاریخ کنکور سراسری و ارشد هم تغییر می‌کند البته برگزاری کنکور سراسری ساده‌تر از آزمون دکتری است.
"خیبرآنلاین" - ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در جمع خبرنگاران و در حاشیه کنکور دکتری گفت: نتایج کنکور دکتری در دهه اول شهریور ماه اعلام می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او در ادامه بیان کرد: ۱۷۹ هزار داوطلب ۴۴ درصد خانم و ۵۶ درصد آقا در ۶۰ شهرستان آغاز شد. آزمون به موقع شروع شد و همه حوزه ها پروتکل‌ها را رعایت کردند. بر خی از مراکز آموزش عالی هم ابتکاراتی به خرج دادند.

نتایج  کنکور دکتری دهه اول شهریور اعلام می‌شود

خدایی در ادامه اظهار کرد: ظرفیت امسال تعییر نکرده است و ۲۴ هزار نفر ظرفیت داریم که از این میزان ۱۴ هزار ظرفیت دولتی و ۱۰ هزار ظرفیت برای دانشگاه آزاد است.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: دهه اول شهریور نتایج اولیه اعلام و دهه دوم شهریور انتخاب رشته و معرفی به دانشگاه صورت خواهد گرفت و نتایج نهایی اواخر مهر اعلام می‌شود.

خدایی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش مصاحبه آزمون دکتری برای داوطلبان به صورت مجازی است و نیازی به حضور داوطلبان نیست.

بازرسی بدنی و اثر انگشت حذف شد

سخنگوی سازمان سنجش ادامه داد: بازرسی بدنی و اثر انگشت در این مرحله حذف شد. ۵۰ هزار ماسک توزیع شد و اگر داوطلبی در حوزه‌ها ماسک نداشت در اختیار داوطلبان قرار دهند.

او ادامه داد: در تهران و در بیمارستان طالقانی ۲۱ کرونایی آزمون دادند و کل داوطلبان کرونایی در کشور ۵۵ نفر هستند و  پروتکل‌های ابلاغی پروتکل معاونت بهداشت وزارت بهداشت بود.

برگزاری کنکور سراسری ساده‌تر از آزمون دکتری است

خدایی در ادامه اظهار کرد: در کشور با ویروس کرونا مواجه هستیم و همه راجع به کنکور و مسائل آن اظهار نظر می‌کند اما برای ما اجرای قانون مهم است و اگر ستاد تصمیم بگیرد تاریخ کنکور سراسری و ارشد هم تغییر می‌کند البته برگزاری کنکور سراسری ساده‌تر از آزمون دکتری است.

خدایی اضافه کرد: متوسط افراد دکتری حاضر در هر حوزه کنکور دکتری ۴۰۰ نفر است، ولی کنکور سراسری در ۴۰۰ شهر و ۳ هزار نقطه برگزار و تراکم داوطلب در حوزه ماه در آزمون سراسری کمتر از ۱۵۰ نفر است.

خدایی اضافه کرد: ۱۱۵ هزار نفر عوامل اجرایی در کنکور سراسری امسال داریم که نسبت به سال قبل تعداد افزایش یافته است؛ اجرایی شدن کنکور سراسری خیلی برای ما مشکلی ندارد، زیرا جمعیت پراکنده است.

او در ادامه اظهار کرد: اگر تعویقی اتفاق بیفتد تصمیم ستاد کرونا است و اعلام می‌کنیم و اگر تغییر اتفاق نیفتد که طبق روال قبل برگزار می‌شود.

توضیح درباره قرنطینه طراحان سوال کنکور

خدایی درباره قرنطینه طراحان سوال بیان کرد: استاد قرنطینه نمی‌شود، ولی ۴۰ نفری که سوالات را چاپ می‌کنند از اسفند در قرنطینه اند.

رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: ۹۱۲ هزار ظرفیت سوابق تحصیلی داریم و حدود ۲۰ درصد آن ظرفیت روزانه و ۵۰ درصد ظرفیت نوبت دوم شبانه است.

رئیس سازمان سنجش درباره امکان حذف کنکور و جذب داوطلب بر اساس سوابق تحصیلی گفت: البته در رشته‌های علوم پزشکی رقابت سنگین است و جایگزینی برای پزشکی نداریم که طبیعتا باید آزمون برای این رشته‌ها برگزار شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: