به‌روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش خبر داد که شروع سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است خانواده‌ها مطمئن باشند سناریو‌ها با اولویت سلامت دانش‌آموزان و عدم قطع چرخه آموزش است.
"خیبرآنلاین" - محمد محسن بیگی در مصاحبه تلفنی با برنامه «روزنه» رادیو گفتگو گفت: «اصل شروع سال تحصیلی از نیمه شهریور، تقریبا قطعی است، اما اینکه به چه شکل باشد موضوعی است که در استان‌های مختلف متفاوت است؛ در هرجایی که شرایط برای برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری وجود داشته باشد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها همچنین کاهش تراکم دانش‌آموزان و مدیریت رفت و آمد بچه‌ها حضوری است در جایی که این امکان فراهم نباشد سال تحصیلی از طریق آموزش‌های مجازی و شبکه شاد و تلویزیونی خواهد بود.»به گزارش دانشجو، وی ادامه داد: «بنا داریم تا جایی که امکان دارد آموزش به صورت حضوری باشد، زیرا اثربخشی آموزش به صورت حضوری مناسب است، اما ما در شرایطی هستیم که تصمیم گیری کلی امکان پذیر است و در شرایط جزئی باید بگوییم این بیماری تصمیم را حتی برای هفته آینده هم ناممکن می‌کند.»

محسن بیگی ادامه داد که در جا‌هایی که امکان حضوری و یا حضور یک روز در میان دانش‌آموزان وجود دارد باید بتوانیم کمک به سلامت بچه‌ها داشته باشیم. در جا‌هایی که تراکم دانش‌آموزی زیاد است باید تراکم را کم کنیم لذا باید محیط ایمن و بهداشتی را برای آموزش حضوری درنظر بگیریم و، اما در شرایط قرمز نیز آموزش‌های مجازی برای تداوم چرخش آموزش ادامه دارد.»

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: «ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت به ما اعلام شرایط قرمز، سفید و زرد را می‌کند و ما در آموزش و پرورش نباید در جایی که تجمع باشد کلاس برگزار کنیم. اکنون امکان اینکه وضعیت ثابتی را برای یک شهر و استان تعیین کنیم وجود ندارد، اما سناریو‌ها با اولویت سلامت دانش‌آموزان و عدم قطع چرخه آموزش است.»

وی بیان کرد که دغدغه خانواده‌ها دغدغه ما است و رایزنی‌هایی نیز برای اینترنت دانش‌آموزان صورت گرفته و موضوعات رایگان شدن اینترنت و یا عرضه شدن آن به صورت ارزان قیمت در حال پیگیری از سوی مسئولان است.

محسن بیگی درباره آموزش معلمان نیز در بحث آموزش مجازی گفت: «جلسات و آموزش‌های خوبی در این باره به همکاران داده شده و به صورت فراگیر در بحث شبکه‌های تلویزیونی و تولید محتوا اقدامات خوبی صورت گرفته است.»

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد که مطالعات تطبیقی به طور مرتب در آموزش و پرورش در حال انجام است ما از تجارب سایر کشور‌ها هم استفاده می‌کنیم.

وی همچنین درباره بهداشت و ضدعفونی کردن مدارس گفت: «اعتبار مناسبی سال گذشته در اختیار مدارس دولتی قرار گرفت. در طول تابستان نیز وزیر به سازمان نوسازی مدارس گفت که بحث بهداشت محیط مدارس را تامین کند تا در ابتدای سال تحصیلی مشکلات سیستم بهداشتی نداشته باشیم. درخواستی نیز از سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم تا اعتباری در این باره در اختیار ما قرار بگیرد.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: