به‌روز شده در: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رییس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مراسم‌ها در محرم و صفر به صورت آنلاین و با اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. امسال طرحی با نام «خیمه‌های رسانه ای» داریم که نقش ویژه در برنامه‌های اجرایی محرم امسال دارند.
"خیبرآنلاین" - طبق اعلام روابط عمومی ساترا، جلسه ستاد هماهنگی برگزاری برنامه‌های محرم ۹۹ در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با محوریت ساترا در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش میزان، در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین قمی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی و صادق امامیان رییس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و چند تن از مسئولان سازمان تبلیغات حضور داشتند.

«خیمه‌های رسانه ای»، خیمه‌های عزاداری محرم ۹۹ را سرپا می‌کنند/ اینترنت رایگان برای دنبال کردن هیئت‌ها

امامیان ابتدا گفت: هدف از این جلسه تشکر از سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری مراسمات در محرم و صفر پیش رو است. مراسم‌هایی که با شرایط خاصی امسال برگزار می‌شود و تلاش‌های بیشتری برای آن صورت می‌گیرد. هر سناریویی که امسال پیش بیاید حاوی یک واقعیتی است که نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد. هیئت‌های آنلاین سهم بسزایی در مراسمات امسال دارند. فضای مجازی و المان‌های صوتی و تصویری در مناسبت‌های اخیر و حتی محرم‌های گذشته بسیار فعال بودند، اما الان جدی‌تر فعالیت می‌کنند. رسانه ای‌تر شدن محرم امسال به معنای راحت‌تر برگزار شدن آن نیست؛ باید تلاش مضاعف کرد که اقامه عزا اتفاق بیفتد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده با چند اپراتور همکاری خواهیم داشت. به این ترتیب که جلسات به صورت آنلاین و با اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. سازمان تبلیغات اسلامی محوریت تمامی فعالیت‌های محرم امسال است و برنامه‌ها حول این سازمان اتفاق می‌افتد. امسال طرحی با نام «خیمه‌های رسانه ای» داریم که نقش ویژه در برنامه‌های اجرایی محرم امسال دارند. این طرح با نظارت مستقیم سازمان تبلیغات اسلامی اجرایی می‌شود. خیلی از سازمان‌ها و ارگان‌های رسانه‌ای در طرح مذکور فعالیت می‌کنند؛ مثلا سازمان صدا و سیما نیز در ادامه برنامه سال‌های گذشته خود که هیئات را پوشش می‌داد، امسال پر رنگ‌تر خواهد بود. فرض ما این است که امسال خلا دو سال پیش فعالیت‌های رسانه‌ای جبران شود. البته پیش از این هیئت‌های بزرگ ما سرویس‌های صوتی و تصویری خوبی ارائه می‌کردند، بنابراین کار جدید نیست، اما باید نظام‌مند باشد و نه با حضور حداکثری مردم و تنها در فضای مجازی بدون حضور مردم باشد.

حجت الاسلام و المسلمین قمی ابتدا گفت: برای همه روشن است که این روز‌ها گویی با جهان دیگری مواجه هستیم. اهمیت رسانه و فضای مجازی و صوت و تصویر فراگیر به دلیل اهمیت مردم مهم است. مجموعه صوت و تصویر می‌تواند در همه زمینه‌ها نقش آفرین باشد. در سازمان تبلیغات شان جدیدی بر عهده ما است. ما مسئول برگزاری مراسم و مسئول بررسی نظرات خبرگان و نخبگان این حوزه هستیم. از طرفی مقام معظم رهبری نیز دستور دادند که سازمان تبلیغات در زمینه برگزاری مراسمات، مسئول اجرایی کردن دستورات ستاد کرونا باشد. سال گذشته سازمان صرفا وظیفه اجرایی و تسهیل گری برگزاری مراسمات را داشت. همان طور که شلختگی‌ها در برنامه‌های اجرایی، ناهماهنگی ایجاد می‌کند، چند پارگی در تنظیم قواعد و دستورات، آشفتگی ایجاد می‌کند.

طبیعتا طبق فرمایش مقام معظم رهبری تمامی دستورات از ستاد کلی مبارزه با کرونا صادر می‌شود. وظیفه ما هم افزایی بیشتر برای رسیدن به برنامه‌ای واحد در محرم امسال است. همه قواعد بهداشتی با لطف مردم رعایت خواهد شد. کمااینکه در مراسمات اخیر نیز مانند شب قدر این اتفاق افتاد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: