به‌روز شده در: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
طرح «نذر کتاب» با شعار «محرم امسال کتاب نذری بدهیم» با هدف هدیه کتاب در ایام محرم به عزاداران حسینی و علاقه‌مندان ادبیات عاشورایی هم‌زمان با ایام بیست‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شود.
"خیبرآنلاین" - بنا بر اعلام، فلسفه اجرای طرح «نذر کتاب» همان سنت حسنه نذری دادن در ایام محرم است، اما با رویکردی کاملا فرهنگی. در این طرح نذری‌دهنگان با همان اهداف متعالی افرادی که برای عزاداران شربت و غذای جسم تامین می‌کنند، بسته فرهنگی یا غذای روح نذری می‌دهند.

به گزارش ایسنا،در ادامه این خبر عنوان شده است: البته این طرح با ترکیب ایده «بخوان و جابگذار» جذابیت بیش‌تری یافته، بدین شکل که افرادی که نذری دریافت می‌کنند، بعد از مطالعه وظیفه دارند آن را به دیگران اهدا کنند.

این طرح برای اولین‌بار در سال 88 از سوی انتشارات هزاره ققنوس و دو ناشر دیگر برگزار و در سال 90 نیز در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و با حمایت مجمع ناشران انقلاب اسلامی در سالن یاس اجرا شد. امسال نیز در نمایشگاه عطر سیب و با حمایت شهرداری غرفه‌ای به اجرای این طرح اختصاص یافته است.

در این طرح در مرحله اول کتاب‌های عاشورایی از سوی ناشران و مؤلفان با 50 درصد تخفیف در ستاد نذر کتاب ارائه می‌شود و پس از بررسی، آثار تأییدشده وارد چرخه نذر کتاب می‌شوند. سپس خیرین علاقه‌مند به این کار، کتاب‌های مورد نظرشان را خریداری می‌کنند و در نهایت کتاب به صورت نذری به مردم ارائه می‌شود. این افراد پس از مطالعه و ثبت نظر خود در صفحه پایانی، کتاب را در اماکن عمومی چون مدرسه‌ها، مسجدها، کتابخانه‌ها، فرهنگسراها، هیات‌های مذهبی، ایستگاه مترو و اتوبوس و ... برای مطالعه فرد بعدی جا می‌گذارند و پنجمین نفری که کتاب را بخواند، صاحب آن خواهد بود.

«جامعه‌شناسی تحریفات عاشورا»، «در رثای نور»، «جغرافیای رازها»، «آبروی آب»، «گل زخم‌های کبود»، «معراج لاله‌ها» و «زورق نور» از جمله کتاب‌های عرضه شده در طرح «نذر کتاب» هستند.

بیست‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «کتاب؛ آینه فرهنگ و فرزانگی» از 25 آبان‌ماه تا 2 آذرماه برگزار می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: