به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۱۰۸۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
سردار حمدی مقدم عنوان کرد:
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به خلاءهای قانونی در نظام وظیفه سازمان وظیفه عمومی گفت: نباید اجازه دهیم افراد از راه‌های قانونی و غیر قانونی از خدمت سربازی فرار کنند.
"خیبرآنلاین" -سامانه خدمات الکترونیک سازمان وظیفه ناجا صبح امروز با حضور فرمانده نیروی انتظامی افتتاح شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  سردار احمدی مقدم با تسلیت ایام محرم و تبریک هفته بسیج اظهار داشت: امروز اولین گام نوسازی به خوبی برداشته شد اما باید توجه داشت گام مهم نوسازی در نیروی انسانی و سپس فرهنگ سازمانی که نوسازی سازمان است و ابزار و عقیده را هم به دنبال دارد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای سامانه خدمات الکترونیک سازمان وظیفه ناجا پایان مسیر نیست، تصریح کرد: ما در ابتدای مسیر هستیم و نظام وظیفه و نیروی انتظامی بخش قابل روئت مردم است و باید بدانیم که مردم عمدتا خروجی نیروی انتظامی را می‌بینند و توقعات بر این اساس می‌باشد.

وی افزود: بیش از 140 سامانه در نیروی انتظامی مشغول به انجام وظیفه هستند و سازمان نظام وظیفه با 10 زیر سامانه یکی از این سازمان‌ها است.

وی ادامه داد: سازمان وظیفه عمومی یکی از مکان‌هایی است که استعداد زیادی برای استاندارد سازی دارد که ارتقای سازمانی ، ابزار فیزیکی و اصلاح رفتاری باید در اولویت آن باشد.

سردار احمدی مقدم با اشاره به تدوین شاخص‌ها بیان داشت: تدوین شاخص‌ها باید صورت بگیرد که این خود تحول عظیمی را به دنبال خواهد داشت و مسیر تعالی مسیر پایان پذیری نیست و مسئله دوم سهولت در ارائه خدمات که گام‌های خوبی در این راستا برداشته شده و خوشبختانه مردم امروز آگاهی‌های لازم را در خصوص خدمت وظیفه عمومی دارا هستند.

وی افزود: این که افراد در جایی به کار گرفته شوند که زیست بوم آنها است و همچنین در جایی که تخصص آن را دارند از اهداف این سازمان است چرا که معمولا مشاغل ساده به سربازان اختصاص داده شده اما در مواجهه با سربازان متخصص نیز باید برنامه ریزی‌های لازم انجام شود.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: سربازی گلوگاه و تونل اجباری برای همه مردان کشور است که از آن عبور کنند و به معنای واقعی مرد شوند و به سربازی نباید تنها نگاه نیاز دفاعی داشت چرا که امروز برای استحکام اجتماعی نیز سربازی امری ضروری است.

سردار احمدی مقدم تاکید کرد: فلسفه سربازی فراتر از نیاز دفاعی و باید غنی شود و استعدادهای زیادی در اینجا وجود دارد که می‌تواند پرورش پیدا کند هر چند که سازمان وظیفه عمومی تنها متولی این امر نیست اما این سازمان به عنوان سازمان محوری در امر سرباز می‌تواند این کار را انجام دهد.

سردار احمدی مقدم با اشاره به خلاءهای قانونی در سازمان نظام وظیفه اذعان داشت : ما نباید اجازه دهیم با راه قانونی و غیر قانونی افراد از خدمت سربازی فرار کنند و محل خدمتشان را خودشان مشخص کنند.

وی افزود: تهرانی‌ها کمترین آمار اعزام سرباز را به خود اختصاص داده اند اما بیشترین آمار معافیت ها نیز متعلق به تهرانی‌ها است که این نشان دهنده خلا قانونی در این زمینه است که باید برای آن راهکاری اندیشیده شود.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه‌هایی که سازمان وظیفه عمومی باید در نظر داشته باشد این است که مسافت‌ها را کاهش دهیم و اگر فاصله 600 کیلومتر بیشتر بود تنها 6 ماه درآنجا خدمت کند و بعد به منطقه خود بازگردد و در واقع نیاز سرباز منطقه را از خود منطقه تامین کنیم.

پیشرفت 80 درصدی کارت‌های پایان خدمت سربازی

سردار سلطانی، ضمن افتتاح این سامانه با اشاره به ICT به عنوان یکی از عوامل پیشرفت سازمانها اظهار داشت: سازمان وظیفه عمومی در سالهای اخیر همسویی مطلوبی را در راستای پیشرفتهای الکترونیک داشته است.

معاون فناوری و اطلاعات ناجا در ادامه با اشاره به برخی اقدامات مهم این سازمان تصریح کرد: تعویض کارت خدمت معافیت و هوشمند کردن این کارت، مهندسی سامانه جامع سازمان وظیفه عمومی که تاکنون پیشرفت 80 درصدی داشته و تنها 20 درصد آن باقی مانده است، توسعه ارتباط با نیروهای مسلح و مکانیزه نمودن آن که تاکنون تنها سازمان انجام دهنده این امر ناجا است و همچنین استقرار کیوسک های اطلاع رساین الکترونیک، ارتباط سیستمی با سامانه جامع راهور، کسب مجوز ارائه خدمات الکتریکی از نیروهای مسلح از جمله گامهای بلندی است که در سازمان وظیفه عمومی به انجام رسیده است.

سردار سلطانی ادامه داد: ارائه خدمات الکترونیکی گام بعدی که به سرعت درحال انجام است و امروز هم سامانه هم با افتتاح سامانه تلفن گویا و سامانه پیامکی در این راستا قدمهای بلندی برداشته شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: