به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
تمامی مشمولان ورزشکاری که در تیم‌های ملی عضویت دارند می‌توانند با ارائه درخواست خود از طریق وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح خدمت دوره ضرورت خود را پس از سپری کردن دوره آموزش نظامی در نیروهای مسلح تحت نظر وزارت ورزش وجوانان و تیم‌های ملی سپری کنند.
"خیبرآنلاین" - براساس قانون سرباز قهرمان مصوب سال 1377 ، مشمولان ورزشکاری که در زمان صلح به عضویت هریک از تیم‌های ملی برگزیده می‌شوند می‌توانند با درخواست وزارت ورزش وجوانان وموافقت وهماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح خدمت دوره ضرورت خود را پس از سپری کردن دوره آموزش نظامی در نیروهای مسلح تحت نظر وزارت ورزش وجوانان و تیم های ملی سپری کنند.

به گزارش ایسنا، براین اساس فهرست اسامی این مشمولان باید ازسوی وزارت ورزش وجوانان تهیه و به همراه برگه آماده به خدمت برای انجام هماهنگی لازم به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال شود وستاد کل نیز موظف است پس از بررسی تایید و تعیین مرکزآموزش این فهرست را برای اعزام به سازمان وظیفه عمومی ناجا ارسال کند تا نسبت به اعزام این مشمولان به مراکزآموزشی اقدام کرده و پس از پایان دوره آموزش نیروهای مسلح، این افراد را برای انجام دوره ضرورت وبه عنوان مامور به خدمت در اختیار وزارت ورزش وجوانان و فدراسیون‌های ورزشی قرار دهد.

این ورزشکاران در مدت انجام ماموریت، حق فعالیت در هیچ باشگاه یا تیم ورزشی غیرنظامی را جز با موافقت ستاد کل ندارند و در صورتی که تیم‌های نیروهای مسلح به این ورزشکاران نیاز داشته باشند وزارت ورزش وجوانان موظف است این افراد را برای شرکت در مسابقات جهانی نیروهای مسلح در اختیارستاد کل قرار داده و پس از پایان مسابقات از وجود آنان استفاده کند.

درصورتیکه وزارت ورزش وجوانان نتواند از این مشمولان در تیم‌های ملی استفاده کند باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به بازگرداندن آنان به نیروی مسلح مربوطه اقدام کند.

همچنین براین اساس مشمولان ورزشکاری که در تیم‌های ورزشی عضویت دارند قبل از هرگونه قرارداد با باشگاه مربوطه باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود از وظیفه عمومی اقدام کنند و در همین زمینه به مشمولان ورزشکار دارای معافیت تحصیلی دانشجویی – دانش آموزی و طلاب در مدت مجازمعافیت تحصیلی تا نهایت یکسال مجوز فعالیت ورزشی صادر و بعد از اتمام مهلت مقرر در صورت دارا بودن شرایط ، مدت مذکور قابل تمدید خواهد بود.

به مشمولانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم هستند با استعلام هیئت ورزشی مربوطه از وظیفه عمومی مجوز فعالیت ورزشی داده می‌شود و آن‌دسته از مشمولانی که دارای برگ اعزام بدون غیبت و یا معافیت موقت هستند نیز تا مدت مجاز و تعیین شده مجوز فعالیت ورزشی صادر و تحویل آنان داده خواهد شد.

ورزشکاران تیم‌های ملی نیز در صورت اعزام به مسابقات آسیایی، جهانی والمپیک، می توانند با درخواست فدراسیون مربوطه موعد اعزام خود را بنا به تشخیص سازمان وظیفه عمومی حداکثر تا چهارماه به تعویق بیاندازند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: