به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در حالی که اخیرا از سوی ستادکل نیروهای مسلح، افزایش ماه‌های خدمت سربازی عنوان شده، گفته می‌شود این افزایش خدمت، شامل سربازان اعزامی در سال‌جاری و سال گذشته نمی‌شود، مسئولان نظامی به مشمولان وعده داده‌اند و...
"خیبرآنلاین" -مدتی است که بحث افزایش خدمت سربازی از ۲۱ ماه به ۲۴ ماه در بین مشمولان و البته مسئولان داغ شده است. هم‌اکنون بسیاری از مشمولان، برایشان این سوال وجود دارد که باید ۲۱ ماه خدمت کنند یا ۲۴ ماه؟ در این‌رابطه، معاون وظیفه‌ عمومی نیروی انتظامی استان کرمان به این سوالات پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمود پارسابا بیان اینکه در هفته‌های اخیر از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، افزایش خدمت سربازی از ۲۱ ماه به ۲۴ ماه عنوان شده است، صراحتا اعلام کرد که این قانون شامل حال کسانی که در سال‌های ۹۱ و ۹۲ به خدمت سربازی اعزام شده‌اند یا تا پایان سال جاری برگه‌ اعزام به خدمت دریافت کنند، نمی‌شود.

معاون وظیفه‌ عمومی نیروی انتظامی استان کرمان گفته است: هر زمان که قانون افزایش خدمت سربازی به ۲۴ ماه تصویب شود، از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از کسریات بسیج فعال نیز تا پایان امسال ادامه دارد، در خصوص تعویض کارت‌های قدیمی پایان یا معافیت از خدمت گفت: متولدان سال ۱۳۶۰ به بعد، تا پایان امسال برای تعویض کارت‌های خود مهلت دارند.

پارسا افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برای تعویض کارت خود به کارت هوشمند در سراسر کشور ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد، حدود یک میلیون تن، کارت‌های خود را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: آن دسته از شهروندانی که حدود هشت ماه از زمان درخواست تعویض کارت‌هایشان می‌گذرد و تاکنون کارت خود را دریافت نکرده‌اند، باید برای پیگیری، به دفتر خدماتی که ثبت‌نام کرده‌اند، مراجعه کنند.

معاون وظیفه عمومی پلیس کرمان با بیان اینکه کارت‌های معافیت و پایان خدمت هوشمند می‌شوند، گفت: با هوشمندشدن این کارت‌ها، امکان جعل آنها وجود ندارد.

وی همچنین به سوالاتی که درباره وضعیت مشمولانی که مشغول به تحصیل هستند، پاسخ داد و اظهار کرد: دانش‌آموزان و دانشجویان تا یکسال بعد از تحصیل، فرصت دارند که برای اعزام به خدمت سربازی مراجعه کنند و در صورت گذشت بیش از یکسال، سه ماه غبیت می‌خورند.

پارسا خطاب به متولدان قبل از سال ۱۳۵۴ گفت که می‌توانند از عفو رهبری برای معافیت استفاده کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: