به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
گروهی از محققان دانشگاه جان هاپکینز بعد از چند سال تلاش توانستند شکاف عمیقی را که در دانش زیست‌شناسی در ارتباط با تکامل گروهی از جانوران شامل اسب‌ها و کرگدن‌ها وجود داشت، پر کنند.
"خیبرآنلاین" -  محققان اعلام کرده‌اند که این گروه از جانوران احتمالا زمانی که هند هنوز به صورت جزیره‌ای مجزا بوده، از یک گونه حدواسط منشا گرفته‌اند.

به گزارش ایسنا،اسب‌های امروزی و کرگدن‌ها به راسته‌ای تعلق دارند که «فردسُمان» نامیده می‌شود. جانورانی که در راسته فردسمان طبقه بندی می‌شوند همانطور که از نامشان پیداست تعداد انگشتان پای عقبی‌شان فرد است و همچنین دارای سیستم گوارش معینی هستند.

کن رز، استاد آناتومی و تکامل در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز اظهار کرد: هرچند فسیل‌شناسان با توجه به بقایای کشف شده مربوط به فردسمان، قدمت این راسته را تا پنج میلیون سال پیش یعنی دوره ائوسن تخمین زده‌اند، اما نحوه تکامل آنها به شکل امروزی همواره به صورت یک راز باقی مانده بود.

رز و گروه تحقیقاتی وی به مدت چندین سال فسیل پستانداران را در حوزه Bighorn در وایومینگ مورد بررسی قرار داده ولی از سال 2001 او و دانشگاه هندی وی شروع به مطالعه رسوبات مربوط به دوره ائوسن در غرب هند کردند، چرا که حدس می‌زدند فردسمان و گروه‌های دیگری از پستانداران احتمالا از این منطقه منشا گرفته‌اند.

آنها موفق به کشف رگه غنی و با ارزشی از استخوان‌های قدیمی در یک معدن زغال سنگ در شمال شرقی مامبای در هند شدند و اعلام کردند: کمک‌های مالی از موسسه نشنال جئوگرافیک دریافت کردند تا یک تیم تحقیقاتی را به مدت دو هفته در سال به محل معدن در گوجارات در غربی‌ترین نقطه هند بفرستند و این کار را به مدت ده سال ادامه دهند.

رز افزود: آنجه ما از معدن به دست آوردیم گنجینه‌ای واقعی از استخوان و دندان بود تا این مواد را در آزمایشگاه‌های خود مورد تحقیق و بررسی جدی‌تر قرار دهیم. از این میان، بیش از 200 فسیل متعلق به جانداری موسوم به Cambaytherium thewissi به دست آمد که تا پیش از این تنها اطلاعات اندکی از آن در دست بود.

محققان، تاریخ این فسیل‌ها را مربط به 54.5 میلیون سال پیش تخمین زدند که مشخصا جوانتر از قدیمی‌ترین فسیل‌های مربوط به فردسمان بود.

رز ادامه داد: در سال 1990 دو محقق به نام‌های دیوید کراوز و ماری مس مقاله‌ای منتشر کردند که نشان می‌داد چندین گروه از پستانداران که در آغاز ائوسن آشکار شدند، احتمالا زمانی که هند به صورت یک جزیره مجزا بود، از این شبه جزیره منشا گرفته‌اند. کامبایتریوم اولین مدرک محکم و قابل استناد برای قبول این فرضیه است.

او یادآور شد: ما فکر می‌کنیم که هند در زمان کامبایتریوم، یک جزیره بود، اما امروز جوندگانی در این شبه قاره زندگی می‌کنند که شبیه به آن دسته از جانداران ساکن اروپا هستند و یک توضیح احتمالی برای این پدیده این است که هند به تدریج به شبه جزیره عربستان یا شاخ آفریقا نزدیک شد و یک پل زمینی وجود داشت که به موجودات اجازه مهاجرت بین این سرزمین ها را می‌داد. اما کامبایتریوم تنهاست و نشان می‌دهد که هند برای مدت‌ها به صورت مجزا از سایر قاره‌ها بوده است.

برچسب ها: محققان ، کشف ، منشا ، تکامل ، اسب ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: