به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
این ۵ زن آخرین کسانی هستند که قرن ۱۹ متولد شده‌اند. آنها زمان جنگ دوم جهانی ۴۰ ساله بودند.
"خیبرآنلاین" - این پنج زن آخرین کسانی هستند که در قرن 19 متولد شده‌اند و به گفته آنها طول عمر و سلامت بودنشان به دلیل خواب خوب و ورزش روزانه بوده است.

به گزارش فارس، «میسائو اوکاوا» با 116 سال، پیرترین زن در سراسر جهان است؛ وی در 5 ماه مارس ۱۸۹۹ در ژاپن به دنیا آمده است. زمانی که شوهر وی از دنیا رفت، او 83 ساله بود.

راز طول عمر و سلامت وی، ورزش روزانه، خواب منظم و یک رژیم غذایی خوب و خوردن ماهی بوده است؛ وی به خبرنگار دیلی میل گفت: درست غذا خوردن و خواب کافی عمر را زیاد می‌کند.

پیرترین و سالم‌ترین زنان +تصاویر

« اِما مورانو» یکی از قدیمی‌ترین زنان در اروپا است؛ وی در 29 نوامبر 1899 یک ماه قبل از پایان قرن 19 در ایتالیا به دنیا آمده است؛ این زن سالخورده‌ترین زن اروپایی است که هنوز در خانه بدون کمک شخص دیگری به تنهایی زندگی می‌کند.

وی تنها بازمانده از یک خانواده 8 نفره است؛ «اِما» در سال 1926 ازدواج کرد و تنها فرزند وی در سال 1937 بدنیا آمد که در 6 ماهگی از دنیا رفت؛ در سال 1938 از شوهرش «جیووانی مارتینوتزی» جدا شد اما هرگز طلاق نگرفت و تا سال 1954 در یک کارخانه مشغول به کار بود و در 75 سالگی بازنشسته شد.

وقتی از وی سوال شد راز طول عمر او در چیست، گفت: هر روز آب می‌خوردم و شیشه بطری آب را از خود دور نمی‌کردم؛ برای صبحانه شیر یا آب با بیسکوئیت می‌خوردم؛ در طول روز دو تخم مرغ، برای ناهار ماکارونی با گوشت و برای شام فقط یک لیوان شیر می‌خوردم.

وی ادامه داد: خواب یک عامل مهم در زندگی است و من هر شب قبل از ساعت 7  می‌خوابیدم.

پیرترین و سالم‌ترین زنان +تصاویر

«گرترود ویور» یکی دیگر از قدیمی‌ترین زنان جهان است که 116 سال دارد؛ وی در 4 ماه ژوئیه ۱۸۹۹ در آرکانزاس نزدیک به مرز تگزاس در آمریکا متولد شده است؛ وی دختر یک زوج کشاورز است؛ در سال 1915 ازدواج کرد و از شوهرش 4 فرزند به دنیا آورد که فقط یکی از آنها که 90 سال دارد، زنده است.

وی هر روز با دوستان و نوه خود ملاقات می‌کند و یک مادربزرگ دوست داشتنی است. به گفته وی، راز عمرطولانی او به دلیل مهربانی است.

پیرترین و سالم‌ترین زنان +تصاویر

«جرالین تالی» در 3 مه 1899 به دنیا آمد و اکنون 115 ساله است؛ وی در مونتروز در ایالت جورجیا در آمریکا به دنیا آمده است و در جوانی همانجا در مزارع بادام زمینی و پنبه زندگی می‌کرد.

وی از خانواده‌ای است که 11 فرزند داشتند و برای کار و درآمد بیشتر به اینکستر در میشیگان رفت و در آنجا با «آلفرد تاکی» ازدواج کرد؛ آنها در سال 1937 صاحب یک دختر به نام «تلما» شدند؛ شوهر وی در سن 95 سالگی پس از 52 سال زندگی مشترک در سال 1988 از دنیا رفت؛ «جرالین» دارای سه نوه و 4 نبیره است.

پیرترین و سالم‌ترین زنان +تصاویر

«سوزانا موشات جونز» در 6 ژوئیه 1899 در آلاباما آمریکا از یک مادر و پدر کشاورز متولد شد و اکنون 115 ساله است؛ سوزانا سومین فرزند از 11 فرزند خانواده است؛ فارغ‌التحصیل رشته موسیقی است اما والدین وی نمی‌توانستند مخارج تحصیل وی را پرداخت کنند.

وی در سال 1923 به نیویورک رفت، پس از 5 سال زندگی زناشویی از شوهرش جدا شد بدون اینکه فرزندی داشته باشد؛ سوزانا تا قبل از سن بازنشستگی یعنی 1965 از کودکان خانواده‌های ثروتمند پرستاری می‌کرد.

به گفته وی راز طول عمر او در این است که هرگز سیگار نکشیده و الکل نخورده است.

پیرترین و سالم‌ترین زنان +تصاویر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: