به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۴۸۹۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۰
هیئت‌ها برای شخص نمی‌خواهند کار کنند بلکه باید برای تعالی افکار و اندیشه‌ها قدم بردارند. امیدوارم همه دوستانی که در این لیست قرار دارند به تفکر هیئت اتکا کنند
"خیبرآنلاین" - پیش از همه عناوین خود را نوکر حضرت سیدالشهداء(ع) می داند و معتقد است باید در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری که از آن به عنوان یک آزمون مهم انقلابیون یاد می‌کند مراقبت کنیم به آستان مقدس اهل‌بیت لطمه وارد نشود. دکتر سید علی قریشی در یکی از روزهای برگزاری سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در غرفه عقیق حاضر شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، در ادامه مشروح گپ‌وگفت با این نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی بخوانید:

* یکی از موضوعاتی که امروز جزو مسائل مهم سیاسی کشور به شمار می‌رود، انتخابات مجلس شورای اسلامی است. اخیراً هم لیست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان اعلام شده و نام شما هم در زمره این فهرست وجود دارد. تحلیل شما در این باره چیست؟

* جریان انقلاب نباید بگذارند نفوذ، گستره عمیقی پیدا کند

حقیقتاً افرادی که در این لیست مطرح شده‌اند سال‌ها عمر خود را برای خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذرانده‌اند. قبل از اعلام این لیست هیچ اطلاعی از آرایش این ائتلاف نداشتم. البته می‌دانم که نظر حضرات آیات مصباح‌یزدی و موحدی‌کرمانی در تشکیل این گروه تأثیرگذار بوده است. امروز می‌بینیم که یکسری هجمه در بیرون از این فهرست وجود دارد که به رویکردهای متفاوت دوستان برمی‌گردد؛ از ابتدا قرار بوده که با یک اتحاد و انسجام همه پشتیبان این فهرست باشند. جریان انقلاب امروز در یک آزمونی قرار گرفته که باید مراقب تفرقه‌افکنی‌ها باشند و با یک وحدت و انسجام در انتخابات شرکت کنند و اجازه دهند افراد اصلح به مجلس راه پیدا کنند. اگر به هر دلیل کنار لیست‌ ائتلاف اصولگرایان لیست‌های موازی شکل بگیرد بر دامنه همان نفوذی که مقام معظم رهبری(مدظله) درباره آن چندی است صحبت می‌کنند، افزوده می‌شود.

* البته می‌دانید در راستای انتخابات ائتلاف‌ها و لیست‌های متفاوتی شکل گرفته است . عدم وحدت رویه یک مقدار کار را با مشکل مواجه می‌کند. نظر شما چیست؟

* انشقاق انحراف‌آمیز و اعتماد به جوانان جامعه هدف حضرت‌ آقا

به نظربنده اصولگرایان برخلاف دیگر جبهه‌ها به یک وحدت رویه‌ای رسیده‌اند. فکر می‌کنم از طرفی دیگر فرصت خوبی پیش آمده و بزرگان ما به جوانان در این ائتلاف اعتماد کرده‌اند. همچون مقام معظم رهبری(مدظله) که فرمودند نگاهشان به رویش‌های انقلاب اسلامی است؛ همان جوانان حزب‌اللهی و متدیّن و امروز بستر مجلس می‌تواند آغاز همین اعتماد و مغتنم‌شمردن این فرصت مناسب باشد. نگذاریم این فضاهای مملوء از وحدت و انسجام با انشقاق توسط جبهه‌های دیگر و افراد غیراصلح به انحراف کشیده شود.

* فکر می‌کنم برای نخستین بار باشد که هیئت‌ها یک نماینده مشخصی را در مجلس داشته باشند حتی آقای طاهری هم چند سال پیش مستقل وارد شدند. قرار است با حضور شما در مجلس شورای اسلامی چه اتفاقی بیفتد؟

* همه آرزو می‌کنند نماینده هیئتی‌ها باشند

قطعاً هر کسی که در هر شهری و منطقه‌ای نامزد انتخاباتی می‌شود اگر واقعاً ولایتمدار و حامی جریان ارزش انقلاب اسلامی باشد آرزو می‌کند که نماینده هیئتی‌ها باشد؛ چون هیئتی‌ها بدون هیچ چشم‌داشتی شفاف، زلال و بی‌ادعا هستند. اینکه بنده بتوانم به عنوان نماینده این طیف اثرگذار به انقلاب اسلامی خدمت کنم افتخار بزرگی است؛ بنده ذره‌ای از این دریای بی‌کران دستگاه حضرت سیدالشهداء(ع) هستم و این بار باری نیست که به تنهایی بتوان به دوش کشید. قطعاً اگر به عنوان یک جوان متفکر هیئتی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنم تلاش می کنیم با تمام توان در راستای تعالی هیئت‌های مذهبی کشور قدم برمی‌دارم و مشکلاتی که هست را مرتفع کنیم. ان‌شاالله بتوانیم در این حوزه یک تصمیم‌گیری مناسب داشته باشیم و به یک نظر واحد در این حوزه دست پیدا کنیم.

* چند سال پیش در ماجرای تعطیلی حسینیه هیئت الرضا(ع) با تعدادی از نمایندگان صحبت کردیم که هیأت‌های مذهبی کشور با این چالش روبرو هستند اما متأسفانه هیچکدام اطلاعی از این موضوع نداشتند. به ما گفتند پیگیری می‌کنند؛ آیا آقای قریشی در مجلس چنین مطالباتی را پیگیری می کند؟

* باید تفکر هیئتی حاکم شود

قطعاً باید پیگیری داشته باشیم! همه نمایندگان مجلس که با تفکر امام(ره) و مقام معظم رهبری در عرصه سیاسی خدمت می‌کنند می‌بایست تفکر هیئتی داشته باشند و مطالبات مربوط به این حوزه را پیگیری کنند؛ حقیقتاً این مهم وظیفه یک به یک نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. ان‌شاالله از این پس با این تفکر و اندیشه‌ها قانون‌گذاری انجام شود. امیدوارم با پشتیبانی و حمایت رسانه‌های مذهبی خاصه عقیق شاهد عدم نفوذ ضدانقلاب به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باشیم. به نظر من باید دغدغه‌ها در انتخابات به‌خوبی شناسایی شوند و نامزدهای انتخاباتی ظرفیت هیئت‌ها را به خوبی بشناسند. در واقع به شعار "انقلاب فاطمی، هیئت‌های فاطمی و مجلس فاطمی" جامه عمل بپوشانیم.

*در صورت ورود به مجلس شورای اسلامی آیا نوکری‌تان به اهل‌بیت(ع) کمرنگ می‌شود؟

باید در این راستا مراقب باشیم که به آستان مقدس اهل‎بیت لطمه وارد نشود و همگان هم ببینند و افتخار کنند به چنین انتخابی که یک نوکر حضرت سیدالشهداء به این میدان آمده است.

*برخی در این راستا اعتقاد دارند که پیش از این هم نمایندگانی از این هیئات معرفی شده‌اند ولی متاسفانه یک نوع سوء استفاده‌ای از این اعتماد صورت گرفته است. نظر شما در این باره چیست؟

* بصیرت به خدمت تأثیر می‌دهد

الان هیئت‌ها برای شخص نمی‌خواهند کار کنند بلکه باید برای تعالی افکار و اندیشه‌ها قدم بردارند. امیدوارم همه دوستانی که در این لیست قرار دارند به تفکر هیئت اتکا کنند. نباید ایجاد شائبه و شبهه مانع از تکلیف‌مداری ما شود و بصیرت می‌تواند امر خدمت صادقانه را به اوج برساند. الان باید در کنار ولی‌فقیه زمان باشیم و وظیفه و رسالت انقلابی‌مان را با قدرت پیگیری کنیم. ظرفیت گسترده و با صلابت هیئت‌ها را باید به میدان اعتلای انقلاب بیاوریم. وقتی گروه‌های نفوذی از غیرنفوذی جدا شد راهبری و مدیریت آسان می‌شود.

* باید به تحول هیئت بیندیشیم

البته برخی در این راستا نظر و اعتقاد شخصی دارند که به خودشان برمی‌گردد. مثلاً ورزشکارها، دانشجوها و هر نوع قشر دیگری بخواهند به افراد موردنظر خودشان رأی بدهند. اما خودتان هم به این موضوع اشاره کردید که برای نخستین بار است دوستان هیئتی ما یک نماینده دارند که در این فهرست 30 نفره ائتلاف اصولگرایان حضور دارد که در صورت انتخاب ان‌شاالله علاوه بر رسالت سنگین نمایندگی و ارائه لایحه‌های خدمت‌مدارانه به تحول هیئات مذهبی کشور نیز بیندیشد که این حوزه به واقع نیازمندی‌ها و مشکلات فراوانی دارد.

* منبع: عقیق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: