به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - حضرت امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار عیدانه‌ جمعی از اعضای هیأت دولت، هیأت رئیسه‌ مجلس شورای اسلامی، مسئولان عالی دستگاه قضایی و مسئولان برخی نهادها ضمن تشکر از مسئولان به‌ویژه تلاش‌ها و زحمات دولت محترم در جهت پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، «همدلی و همزبانی» و «اتحاد مسئولان کشور» را برای اجرای این سیاست‌ها بسیار مهم ارزیابی و تأکید کردند: قرارگاه مرکزی اقتصاد مقاومتی باید با فرماندهی دولت و شخص معاون اول رئیس‌جمهور، ضمن جلب همکاری و کمک همه‌ دستگاه‌ها و رصد دقیق عملکرد و حرکت بخش‌های مختلف و حمایت جدی از تولید داخلی، زمینه‌ساز اقدام همه‌جانبه و فراگیر به‌منظور تحقق «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتی شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، ایشان نقش فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی را در رصد دقیق فعالیت‌های دستگاه‌ها، بسیار بااهمیت خواندند و گفتند: در این رصد، باید دستگاه‌هایی که در چارچوب این سیاست‌ها حرکت می‌کنند، تقویت و دستگاه‌هایی که بی‌تفاوت هستند، به مسیر اصلی کشانده شوند و از اقدامات دستگاه‌هایی که برخلاف اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنند، جلوگیری شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتی باید به‌گونه‌ای باشد که در پایان سال، امکان ارائه‌ گزارش دقیق و ملموس از عملکردها در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد، افزودند: مجموعه‌ دستگاه‌های اجرایی، توانایی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را دارند و باید مجلس شورای اسلامی نیز در این مسیر به دولت کمک کند.

ولی امر مسلمین خاطرنشان کردند: ما به‌دنبال بالابردن انتظارات و توقعات از دولت نیستیم و در جریان مشکلات و کمبود اعتبارات و منابع نیز هستیم اما باید با صرفه‌جویی در برخی بخش‌ها، خلأها و کمبودها در بخش‌های دیگر جبران شود.

ایشان مجموعه‌ مدیریتی کشور را مجموعه‌ای زبده، باتجربه و دارای انگیزه و فکر و عمل دانستند و افزودند: قرارگاه فرماندهی که هم مرکز فکر و هم مرکز عمل است، باید با استفاده از توان خوب مدیریتی کشور و همچنین با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های دستگاه‌های مختلف در جهت تصمیم‌گیری و پیگیری مراحل اجرا حرکت کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اداره‌ کشور که مسئولیت آن برعهده‌ دولت و شخص رئیس‌جمهور محترم است، بسیار سخت است، گفتند: با توجه به اشتغالات فراوان و گسترده‌ رئیس‌جمهور محترم، معاون اول رئیس‌جمهور که دارای جایگاه ممتازی است، می‌تواند نقش ویژه‌ای برای فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی ایفا کند.

حضرت امام خامنه‌ای تأکید کردند: من از هر اقدامی که در دولت، مجلس و قوه‌ قضائیه در جهت منافع مردم و گشایش امور و حل مشکلات مردم باشد، جداً حمایت خواهم کرد اما مهم این است که احساس شود کاری که انجام می‌گیرد، برای منافع ملی مفید و لازم است.

ایشان تأکید کردند: باید در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به توانایی‌ها و ظرفیت‌های فراوان داخلی اتکا کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی آمریکا را نماد بداخلاقی و بدادایی دانستند و خاطرنشان کردند: به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد و به غیر از آمریکایی‌ها، برخی کشورهای دیگر غربی نیز همینگونه هستند؛ بنابراین باید به توانایی‌های خودمان اعتماد کنیم و مواضع و عملکرد مقامات آمریکا نیز تأییدکننده‌ همین اعتقاد است.

ولی امر مسلمین با تأکید بر اینکه اگر صادقانه وارد میدان شویم، قطعاً خداوند متعال کمک و یاری خواهد کرد، گفتند: در مسیر زندگی فردی و اجتماعی، همواره فرازونشیب و سختی و گشایش وجود دارد اما مهم آن است که در همه‌ این شرایط، مسیر و جهتگیری اصلی فراموش نشود.

ایشان لزوم جدی گرفته شدن مسئله‌ حمایت از تولید را بسیار مهم خواندند و افزودند: باید تولید، در هر 2 بخش صنعت و کشاورزی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی «همدلی و همزبانی و اتحاد مسئولان» را زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی خواندند و تأکید کردند: بدون همکاری مسئولان کارها پیش نخواهد رفت.

حضرت امام خامنه‌ای افزودند: جمهوری اسلامی ایران همواره از امتیاز وحدت ملی برخوردار بوده است اما در کنار وحدت ملی، باید اتحاد و همدلی مسئولان نیز وجود داشته باشد و این اتحاد، منافاتی با اختلاف سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها ندارد.

ایشان دیدار امروز را مظهر همدلی و همزبانی و انس و الفت مسئولان با یکدیگر دانستند و خاطرنشان کردند: باید مسئولان کشور با هر سلیقه و دیدگاهی در جهت اهداف اساسی و انقلابی حرکت کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: امروز این احساس در کشور وجود دارد که مسئولان قوا و مسئولان اصلی نظام، به‌رغم برخی اختلاف سلیقه‌ها در شیوه‌ها و راه‌ها، دارای همفکری و هم‌نظری در جهت اهداف اصلی انقلاب هستند.

ولی امر مسلمین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر فراوان از صبر و بردباری خانواده‌های مسئولان، به‌ویژه همسران آنان، گفتند: بسیاری از تلاش‌ها و زحمات مسئولانی که مورد توجه قرار می‌گیرند، مدیون همسران آنها است که معمولاً دیده نمی‌شوند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۹
0
0
(...) حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، روز پنج‌شنبه در انتقاد از تفکراتی که وی آن را «افراطی» نامید گفت که «اعتدال به ما می‌گوید نه همه جا به دیگران اعتماد کنید و نه همه جا به دیگران بدبین باشید».
"اگر عده معدودی موفق شوند و نگذارند ما به خوبی از این فرصت استفاده کنیم این فرصت باز نمی‌گردد".
رئیس جمهور ایران در سخنرانی امروز خود از "حرف‌های بی‌پایه زدن" درباره برجام انتقاد کرد و گفت از فرصت پیش‌آمده که دائمی هم نیست باید استفاده کرد نه این که "ترس و رعب را بیفشانده و ترس و رعب درو کنیم".
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۱
0
0
رهبر عزیز انقلاب اسلامی قبلا هم در باره ی امریکا نظیر چنین حرفی را زدند که امریکا مورد اطمینان ملت ایران نیست ونمی توان به این کشور اعتماد داشت . این غربی ها به خودشان هم دروغ تحویل می دهند پس باید حذر کرد و اطمینانی به آنان نداشت . سردمداران امریکایی هم دروغگو بوده ، هم کستاخ هستند ، هم پررو و بد دهن می باشند . خوی وخصلت وحشی گری آنان در تاریخ گذشته ی آنان مشهود است .
امریکا در سیاست خود خداوندگار دروغ و کذب وریا کاری است .
امریکا ئیها قضیه ی برجام را علم کردند برای اینکه افکار جهانی را به سمت خودشان بکشانند ؛ دائماً ایران را متهم می کنند به نقض قوانین و کنوانسیون ژنو و می گویند ایران به تعهداتش عمل نکرده است . شما اگر می بینید رهبری نظام اینگونه صحبت می کنند حقیقت است چرا که ایشان بخوبی دشمن را شناخته است ودرک کرده است . تمام آحاد ملت باید مثل ایشان عمل کنند و دشمن شناسی نمایند و بموقع بر سر امریکا بکوبند .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: