به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مقام معظم رهبری می‌فرمایند برای این کار باید از ظرفیت داخلی استفاده کرد و با استفاده از تجارب خارجی‌ها به جای واردات یک محصول، فناوری و ابزار لازم برای آن را به کشور وارد کنیم و بتوانیم در همه زمینه‌ها به خودکفایی برسیم
"خیبرآنلاین" - رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: با توجه به تحولات اخیر در صنعت کشتی‌سازی کشور به قرارداد شرکت کشتیرانی ایران با شرکت هیوندای کره برای ساخت ۱۰ فروند کشتی اعتراض داریم.

به گزارش فارس، پرویز سالاری در رابطه با قرارداد شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی با شرکت هیوندای کره جنوبی برای خرید کشتی اظهار داشت: با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری که فرمودند باید تا جایی که ممکن است از ظرفیت‌های داخل کشور استفاده کنیم، معتقدم اقدام شرکت کشتیرانی مغایر با سیاست کلی کشور و اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: ما درون کشور امکانات خوبی در زمینه ساخت کشتی داریم و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم، چه ایرادی دارد کشتی در داخل کشور و با استفاده از فناوری و تجارب خارجی‌ها ساخته شود.

سالاری اضافه کرد: ما در صنعت کشتی‌سازی در چند سال اخیر در داخل کشور تحولات زیادی داشته‌ایم و به همین خاطر به قراردادی که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با شرکت هیوندای کره برای تامین کشتی بسته شده است انتقاد داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: زمانی که امام خمینی(ره) فرمودند حصر آبادان باید شکسته شود همه و همه دست به دست هم دادند و با تمام قوا آبادان آزاد شد و حالا هم باید از صحبت‌های مقام معظم رهبری و ایده خلاقانه ایشان برای شکستن دلار استفاده کرد.

وی در این رابطه ادامه داد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند برای این کار باید از ظرفیت داخلی استفاده کرد و با استفاده از تجارب خارجی‌ها به جای واردات یک محصول، فناوری و ابزار لازم برای آن را به کشور وارد کنیم و بتوانیم در همه زمینه‌ها به خودکفایی برسیم.

سالاری یادآور شد: ما امروز در صنایع دفاع و موشک‌سازی روی پای خود ایستاده‌ایم و دلیل این موضوع تحریم بود، ما در زمان تحریم توانستیم علم موشک‌سازی را در کشور بومی کنیم و امروز به جایی رسیده‌ایم که قدرت این بومی‌سازی را در همه زمینه‌ها داریم و صنعت کشتی‌سازی یکی از همین علوم است که باید مثل موشک‌سازی بومی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: