به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اینها جوانان را فقط برای کف و هورا می خواهند و حداکثر اینکه عکسهای آنها را لایک کنند
"خیبرآنلاین" - مهرداد بذرپاش در همايش "پایان فتنه، پایان فریب" در مشهد مقدس با اشاره به سالروز حماسه 9 دی اظهار داشت: خراسان را به وفا، ادب و بزرگواری می شناسند، سرزمینی که میزبان خورشیدی سراسر مهربانی و امام رئوفی است که فخر ایران است و شیعه.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، عضو سابق هیات رییسه مجلس افزود: خراسان، سرزمینی غنی به لحاظ مفاخر فرهنگ و ادب و هنر است، سرزمین حکیم ابوالقاسم فروسی، خواجه نصیرالدین طوسی، خیام، عطار، خواجه نظام الملک طوسی، محمد غزالی، شیخ طوسی، جابر ابن حیان که بخشی از افتخارات خراسان و ایران اند و دارای مردمی انقلابی، مؤمن و رشید که با تقدیم 17000 شهید، 48000 جانباز و 3400 آزاده مانند شهیدان کاوه، برونسی، صیاد، شوشتری و چراغچی و نیز شهدای مدافع حرم شهید قاجاریان، حریری و شهید جهانی جلوه ی ایثارگری را به طور کامل به رخ کشیده اند.

وی اظهار داشت: ملت مشهد و خراسان در همه مقاطع انقلاب اسلامی جزو پیشتازان حرکت های مردمی و مؤمنانه و مجاهدانه بوده اند و تاریخ خراسان مملو از تصمیم های درست است؛ تصمیم هایی که معمولا برخی از آن ناراحتند.

معاون سابق رییس جمهور افزود: علیرغم تلاش هایی که شده، حاشیه مشهد مقدس از کمبودها رنج زیادی می برد. باید هرچه سریعتر برای آن تصمیماتی اتخاذ کرد و متاسفانه در نرخ بیکاری که همیشه در کل کشور جزو استانهای بهتر بوده، ولی در 3-2 سال اخیر نرخ بیکاری افزایش چشمگیری نشان می دهد که از وضعیت اشتغال بسیار نامناسب حکایت دارد.

عضو سابق هیات رییسه مجلس تاکید کرد: تعطیلی بسیاری از بنگاه های تولیدی و خدماتی کشور و این استان همه را نگران ساخته و به هیچ عنوان در شأن مردم این خطه نمی باشد. واردات بی رویه کالاهای غیرضرور، تولید را در وضعیت بحران جدی قرار داده و از آن طرف، قاچاق کالا اقتصاد کشور را زمینگیر کرده است که گویا برای همه عادی شده و همه در حال نقد آن هستیم. طرحهای مربوط به کنترل کالاها را تعطیل کردیم و هیچ ایده ای مناسب به جای آن ارائه نشد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی در داخل، مدیریت مدل قاجار را بهترین مدل مدیریت برای خود می دانند، مدل مدیریت قجری در کنار تجویز "ما نمی توانیم" حتی لول هنگ هم بسازیم، چرا حرف بزرگ بزنیم و آرمان بزرگ تعریف کنیم و این کارها را در ماجراجویی می دانند. این افراد از دوران قاجاریه خیلی لذت می برند چرا که این روش اداره را بسیار می پسندند و هرچه می گردند یک نمونه موفق آن دوران پیدا کنند، موفق نمی شوند چرا که آن دوران، دوران افول تمدنی ایران زمین بود.

وی ادامه داد: بسیاری از دانشمندان ما را از بین بردند و سرکوب نمودند، ایران را در ضعیفترین موقعیت خود در دنیا قرار دادند؛ در آن دوره بسیاری از قراردادهای ننگین را به اسم تأمین امنیت و رفاه به این مردم تحمیل کردند؛ نه از امنیت خبری شد و نه از رفاه و  روز به روز سرزمین های ایران از این پیکره بزرگ جدا شد. هنوز عده ای در داخل می گویند از کف پا تا فرق سر باید فرنگی شویم تا پیشرفت کنیم و به این ایمان دارند. اکنون نیز مدل استفاده از روش کیف انگلیسی برای همراه سازی عده ای واداده در داخل، با روشهای دیگر در جریان است.

عضو سابق هیات رییسه مجلس ادامه داد: اینها جوانان را فقط برای کف و هورا می خواهند و حداکثر اینکه عکسهای آنها را لایک کنند. می خواهند سر جوانان با کنسرت گرم شود تا جیب خود را با حقوق نجومی پر کنند. جالب است حقوق نجومی می گیرند و فاجعه نجومی به بار می آورند.

بذرپاش در پایان اظهار داشت: حقوق شهروندی یعنی اشتغال برای جوان ایرانی، حقوق شهروندی یعنی امنیت سپرده ها و سرمایه های مردم مظلوم را حفظ کنیم و با سیاستهای نادرست آن را نابود نکنیم؛ مانند پرونده هایی چون موسسات مالی و اعتباری و پروژه های بزرگ گردشگری، حقوق شهروندی یعنی به فکر تکریم ارباب رجوع در دستگاه ها باشیم، حقوق شهروندی یعنی رأی مردم ولو به ضررمان بود بپذیریم، حقوق شهروندی یعنی اموال عمومی مردم را زیر پا لگدمال نکنیم، حقوق شهروندی یعنی رکود را از بازار برداریم تا ملت نفس بکشند، حقوق شهروندی یعنی علیه جمهوریت شورش نکنیم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
0
1
دانشگاه آزاد با ارزش هزاران هزار ميليارد تومان . مال آنها
حقوقهاي نجومي مال آنها
كرسنت مال آنها
همه چيز مال آنها

كنسرت مال ما
شنگول و منگول مال ما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: