به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
جریان فتنه و ساکتان و راضیان به فعل فتنه‌گران، در سال‌های اخیر، سودای نفوذ و بازگشت دوباره به کرسی‌های تصمیم‌گیری نظام مقدس ولایت را در سر دارند و مع‌الاسف با برخی سهل‌انگاری‌ها هم به اهدافشان نزدیک شده‌اند
"خیبرآنلاین" -

باسمه‌تعالی

نُهم دیماه روز یادآوری روزهای عجیب محرم 88 است. از یک‌سو، تلخیِ فتنه و هتک حرمت به مقدسات و فرصت‌سازی برای دشمن، کام را می‌آزُرد؛ اما از سوی‌دیگر، حضور حماسی و ده‌ها میلیونی مردم مؤمن در سراسر شهرها و خنثی‌کردن کید دشمنان خارجی و مستکبرِ نظام اسلامی و ولایت‌فقیه، حلاوتی دوچندان داشت.

 اکنون، 7 سال از آن روز می‌گذرد و هنوز همه‌ی ما از تازگی‌ و طراوت و برکات و حلاوتش بهره‌مندیم.

فتنه‌ی سال 88 در نظام اسلامی، آزمونی بود که عیار خواص را نشان داد. درست است که باعث ریزش برخی خواص بی‌خاصیت هم شد؛ اما چه‌ باک که از برکات نظام اسلامی و جریان حق، جوشش و رویش یاران مؤمن و خالص است که نوبه‌نو به یاری امام امت و رهبر و مولای مقتدر و مظلومشان می‌شتابند و این آزمون‌ها و این ریزش‌ها و رویش‌ها همواره وجود دارد و بخشی از سنتِ لایتغیرِ الهی است.

البته تردیدی نیست که نهم دیماه آنچنان ضربه‌ی مهلکی بر پیکره‌ی اینان وارد کرد که تا مدت‌ها سر برنیاورند؛ ولی این هم حقیقتی است که اشراف سیاسی و به‌سوراخ‌خزیدگانِ 9 دی، از همان روزها، باز مترصد فرصتی دوباره برای تجهیزی دوباره و فرونشاندن دوباره‌ی خنجرهای زهرآگین خود بر پشت ملت ایران بوده و هستند. امروز هم پس از 7 سال، با آرایشی نو و در هیاتی جدید، تحرکات خود را آغازیده و ایمان مردم به اصل انقلاب و امام و نظام اسلامی را نشانه رفته‌اند و شکر خدا اهل فرهنگ و اهل بصیرت، به‌وضوح این عزم فاسد را می‌بینند.
 
مجمع ناشران انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز آن قیام خدایی و مؤمنانه‌ی ملی، بر چند مسئله تأکید می‌کند:

اول) بر همه‌ی اهالی قلم و فرهنگ و به‌خصوص خانواده‌ی شریف و مظلوم نشر انقلابی فرض است که همچون سال‌های گذشته باقوت و قدرت، حق جهاد تبیین و روشنگری را که لازمه‌ی دوران پس از فتنه است، به‌جا آورند و با تولید کتاب‌ها و آثار فرهنگی بصیرت‌افزا، ماهیت ضددین و وابسته‌ی این جریان ورشکسته‌ی سیاسی را بیش‌ از پیش رسوا کنند.

دوم) جریان فتنه و ساکتان و راضیان به فعل فتنه‌گران، در سال‌های اخیر، سودای نفوذ و بازگشت دوباره به کرسی‌های تصمیم‌گیری نظام مقدس ولایت را در سر دارند و مع‌الاسف با برخی سهل‌انگاری‌ها هم به اهدافشان نزدیک شده‌اند. میدان‌دادن برخی دولتمردان به جریان فتنه‌ بخشودنی نیست و تا همیشه، فتنه، خط قرمز مردم مؤمن و انقلابی و نظام اسلامی است و در این‌ راستا، لزوم و ضرورت مبارزه‌ی مستمر نیروهای جبهه‌ی انقلاب و مرزبندی صریح، روشن و قاطع همه‌ی ما با جریان غیرانقلابیِ جاخوش‌کرده در درون نظام اسلامی و تکیه‌گاه‌های همیشگی ضدانقلاب و جریان معارض بیش‌ از پیش حس می‌شود.

سوم) سیاست‌های فرهنگی در همه‌ی سطوح اجرایی باید علیه ریشه‌های فرهنگی و فکری و بنیان‌های آکادمیک فتنه و فتنه‌گران باشد. ما به‌ صراحت از همه‌ی دست‌اندرکاران فرهنگ و اندیشه و آموزش عالی کشور می‌خواهیم از هرگونه حمایت مادی و معنوی از این جریان و عقبه‌ی وابسته‌ی تئوریک آن خودداری کنند و قوای خود را برای اصلاح و آفت‌زدایی از علوم انسانی فتنه‌انگیز و اندیشه‌های ضدمکتبی و ضدانقلابی و الحادی غربی تجهیز و تدارک نمایند.

مجمع ناشران انقلاب اسلامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: