به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
بارها در این ارتباط تذکراتی داده‌ام ولی متأسفانه خبری از عملکرد آنها در این فضا مشاهده نمی‌شود، البته این به معنی دورشدن از ابزارهای نوین نیست بلکه باید از فعالیت‌های شبکه‌های غیرمجاز و نادرست جلوگیری شود
"خیبرآنلاین" - مرجع تقلید شیعیان با تأکید به تذکر به وزیر ارتباطات درباره مشکل فضای مجازی، گفت: بارها در این رابطه تذکراتی داده‌ام ولی متأسفانه خبری از عملکرد آنها در این فضا مشاهده نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در دیدار با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به تربیت اظهار داشت: تربیت باید از سنین ابتدایی آغاز و در دوران‌های نوجوانی و جوانی ادامه داشته باشد تا نسل‌ها بتوانند در مقابل تهاجم‌های فرهنگی ایستادگی کنند.

وی بابیان اینکه مربیان تربیتی رسالت سنگینی بر عهده دارند، افزود: محیط تأثیرگذاری زیادی در تربیت فرزندان برای پرورش استعدادهای بالقوه دارد، لذا باید فرزندان از محیط‌های غیرسالم دور کرد.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اهمیت شناخت مطلوب مربیان نسبت به دانش‌آموزان ابراز کرد: در این حوزه ارتباط بین دانش‌آموز و مربیان دینی احساس شده و باید آموزش‌وپرورش به موضوع مهم تربیت توجه ویژه داشته باشد.

وی ادامه داد: برای اینکه آموزه‌های دینی در مدارس و مراکز آموزشی اجرایی شود نیاز به حضور افراد مؤمن در بدنه آموزش‌وپرورش است و در صورت نبود این افراد برنامه‌هایی که در حوزه تربیت مطرح می‌شود به نتیجه نخواهد رسید.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: اساتید غیرمعتقد افکار دانش‌آموزان را به سمت فساد و افراد معتقد به سمت پرورش افکار خواهد کشاند و به همین علت آموزش‌وپرورش باید برای تربیت اساتید معتقد و معنوی برنامه مشخصی داشته باشد.

وی با اشاره به عدم احاطه سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو در موضوعات داخلی کشورها عنوان کرد: این‌گونه نهادها نمی‌توانند در عرصه‌های مختلف داخلی به علت مخالفت با آرمان‌های انقلاب اسلامی اظهارنظر کنند و بیشتر هدف این نهادها هدف‌گیری افکار و عقاید مردم است.

آیت‌الله العظمی سبحانی مطرح کرد: فضاهای مجازی به‌عنوان یکی از ابزارهای دشمنان در تخریب افکار و عقاید مدرم به‌حساب می‌آید و با آنکه این فضا دارای آسیب‌های زیادی بوده و برای جامعه مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی با تأکید به تذکر به وزیر ارتباطات درباره مشکل فضای مجازی اظهار داشت: بارها در این ارتباط تذکراتی داده‌ام ولی متأسفانه خبری از عملکرد آنها در این فضا مشاهده نمی‌شود، البته این به معنی دورشدن از ابزارهای نوین نیست بلکه باید از فعالیت‌های شبکه‌های غیرمجاز و نادرست جلوگیری شود.

مرجع تقلید شیعیان افزود: فضای مجازی تلاش مبلغان را بی‌اثر می‌کند و نمایندگان باید در این زمینه ورود پیدا کنند تا از ترویج آسیب‌های فضای مجازی جلوگیری شود و حتی بنده حاضرم در صحن علنی مجلس حضور پیداکرده و دغدغه‌های این حوزه را مطرح کنم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: