به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۱۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
در انقلاب اسلامی نباید هیچ فرد و طیف عدالتخواهی، احساس ترس و هراس به دل خود راه دهد و نسبت به کژی ها و ناراستی ها، ناگزیر به سکوت شود؛ که اگر چنین شود، باید فاتحه ی انقلاب را خواند. وظیفه ی تحقق این موضوع، با قوه قضاییه است
"خیبرآنلاین" - این روزها، باز هم بازار شایعات مخرب علیه دستگاه قضایی و رییس قوه قضاییه رونق بی سابقه ای گرفته است و در این میان، یکی از کانال هایی که قبلا صراحتا از زبان یکی از مسئولان امنیتی دولت بر ارتباط با افراد مرتبط با آن اعتراف شده بود، پیشگام این عرصه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اینکه خانواده ی مسئولان نظام باید شدیدا و همیشگی تحت رصد، نظارت و البته هدایت قرار داشته باشند و انتظار تخطی از آنها وجود ندارد، یک اصل قابل قبول و پذیرفته است؛ اما نحوه ی مواجهه ی دروغ، مخرب و با برنامه ی ضدانقلاب با این موضوع نشان می دهد که نقشه های دیگری طراحی شده که باید نسبت به آنها هوشیار و بیدار بود.

در این کلام، نمی خواهیم به تایید و تکذیب شایعات اخیر بپردازیم که مسئولان امر، در این باره به صورت گسترده اظهارنظر کرده اند؛ اینجا می خواهیم به این بهانه، چند کلامی صریح و شفاف با رییس قوه قضاییه سخن بگوییم.

قوه قضاییه و رییس آن، در واقع حاکمیتی‌ترین قوه در انقلاب اسلامی محسوب می شوند، چنانچه اگر دو قوه دیگر (مجریه و مقننه) در عملکرد خود دچار تخطی و عدول از آرمان های انقلاب و امامین انقلاب شوند، بیش از حاکمیت کلی نظام، خود آنها زیر سوال قرار می گیرند و مردم، جهت تغییر روند حاکم بر آنها، ورود مستقیم خواهند داشت اما در قوه قضاییه این موضوع کاملا متفاوت است.

خطاهای فاحش، عملکرد ضعیف، عقب نشینی از اهداف انقلاب و... همگی به صورت مستقیم پای نظام نوشته خواهد شد و البته، این موضوع تقریبا صحیح است.

بنابراین، از دستگاه قضا و رییس آن که مستقیما توسط ولایت مطلقه فقیه منصوب می شود، انتظار آن است که انقلابی ترین رفتارها را از خود نشان دهند و در راستای اجرای عدالت که اصلی ترین وظیفه ی این دسنگاه بسیار مهم و سرنوشت ساز است، پرچمدار باشند.

بیانات امام خامنه ای در دیدار اخیر مسئولان قضاییه با ایشان نیز موید این مطلب است: "لازمه‌ی پیشرفت کارها در دستگاه قضایی و ایجاد تلقی عمومی از قوه‌ی قضاییه به‌عنوان مجموعه‌ای نجات‌بخش، امیدبخش و آرامش‌بخش، برخورد جدی با تخلفات است".

معظم له قوه قضاییه مطلوب را نجات بخش، امیدبخش و آرامش بخش برای عموم مردم دانسته اند و جهت تحقق آن، تاکید کرده اند: "در جایی که آبروی نظام در معرض خطر است، حفظ آبروی نظام اسلامی مقدم و مهمتر است، زیرا مردم مسائل را می‌بینند و متوجه می‌شوند و نباید اینگونه احساس شود که قوه‌ی قضائیه با متخلفانِ قضائی، برخورد نمی‌کند."

ولی امر مسلمین مطالبه ی خود از قوه قضاییه را فراتر از موارد فوق برده و 2 انتظار صریح و شفاف خود را اینگونه اعلام کردند:

1. اجرای اصل هشتم قانون اساسی که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است و حمایت عملی و بیانی از آمران به معروف که جزو وظیفه قوه قضاییه است.
2. مراقبت از نعمت های الهی که همینک در اختیار است؛ از جمله: نعمت جوانان، نعمت جمهوری اسلامی، نعمت قوه‌ی قضائیه و توانایی‌های آن و نعمت همراهی و محبت و اطاعت مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی که همه باید مراقبت کنند این نعمت‌ها تضییع نشود و از آنها استفاده‌ی حداکثری شود.

مجموع موارد فوق الذکر که از بیانات امام خامنه ای استخراج شده است، نشان می دهد که اگر جوان عدالتخواهی، با نیت امر به معروف و نهی از منکر، به انتقاد صریح از عملکرد هر کدام از دستگاه های کشور (حتی قوه قضاییه) پرداخت، نه تنها مستحق برخورد و زندان و تشکیل پرونده نیست، بلکه باید از او تقدیر و تمجید شود، حرف شنیده، نکات برحق آن مورد پیگیری و چنانچه برخی موضوعات نیز عاری از واقعیت باشد، اقدامی اقناعی صورت گیرد.

حال سوال صریح ما از رییس محترم قوه قضاییه این است:
آیا حقیقتا امروز چنین مدل مطلوبی از برخورد با جریان ها، افراد و جوانان عدالتخواه در حال اجراست؟
آیا آن شاعر انقلابی (منصور نظری)، راننده کامیون منتقد (میثم صفاییان) و فلان دانشجوی عدالتخواه و... که همگی دل در گروه آرمان های انقلاب دارند، به خاطر امر به معروف و نهی از منکر نسبت به دستگاه های دولتی و حکومتی، گرفتار انواع پرونده ها، بازداشت، محکومیت و قرار مجرمیت نشده اند؟

آیا امروز که قوه قضاییه و رییس دانشمند آن مورد شدیدترین و ناجوانمردانه ترین تخریب ها توسط ضدانقلاب قرار گرفته اند، باز هم همین جریانات عدالتخواه، انقلابی و رسانه های همسو با آنها خود را سپر بلای انقلاب و این دستگاه حاکمیتی نکرده اند؟

مگر امام خامنه ای بارها مسئولان را بر دفاع از جوانان انقلابی دعوت نکردند و مگر مکررا نفرمودند که همین جوانان، در بزنگاه ها، به داد انقلاب و مردم خواهند رسید؟ و مگر اتفاقات این روزها، یکی از همان بزنگاه هایی نیست که جوانان انقلابی و عدالتخواه، ایثارگرایانه وارد میدان دفاع از کلیات انقلاب شده اند؟ آیا نباید نحوه ی مواجهه با این طیف، دچار تغییرات بنیادین شود؟

بدون تعارف و صریح می گوییم که بسیاری از نیروهای انقلابی و حزب اللهی، به واسطه ی نوع برخوردی که با آنها و طیف های همسو شده است، دچار نوعی یاس، دلسردی و ناامیدی شده اند و شاید حالا که "عدو" بی محابا به میدان مبارزه و مقابله با یکی از دستگاه های حاکمیتی آمده (قوه قضاییه)، "سبب خیر شود" تا نگاه مسئولان قضایی به سینه چاکان انقلاب و مردم تغییر کند.

رییس محترم قوه قضاییه و همکاران او بنگرند که چه کسانی در صف تخریب و چه جریاناتی در جبهه ی دفاع قرار گرفته اند و از همینجا، نوع نگاه و نگرش خود را تعیین و البته تغییر دهند.

در انقلاب اسلامی نباید هیچ فرد و طیف عدالتخواهی، احساس ترس و هراس به دل خود راه دهد و نسبت به کژی ها و ناراستی ها، ناگزیر به سکوت شود؛ که اگر چنین شود، باید فاتحه ی انقلاب را خواند. وظیفه ی تحقق این موضوع، با قوه قضاییه است.

نکته ی آخر آنکه، مبارزه با فساد اقتصادی اگر با رودربایستی، مچ گیری، مواجهه براساس مصلحت، برنامه ریزی بر مبنای بدعت "نه سیخ بسوزد و نه کباب" و لابی و... باشد، به بیراهه رفتن است. رییس انقلابی قوه قضاییه باید در این زمینه، با تشدید اقدامات قبلی، نوع جدیدی از اقدام جهادی را در دستور کار خود قرار داده و به دنباله های داخلی و مفسد ضدانقلاب خارج نشین بفهماند که در برابر تخریب های ناجوانمردانه، با مشت آهنین اسلامی - انقلابی که همانا تشدید برخورد دقیق، شفاف، آشکار، صریح و بدون تعارفات سیاسی با مفسدان اقتصادی است، مواجه خواهند شد.

مردم، چشم انتظار شنیدن شفاف و بی پرده ی چگونگی تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی بدون توجه به نسبت های خانوادگی و جناحی و باندی هستند. شفافیت، صداقت و صراحت با مردم، به تقویت همدلی، همراهی و استحکام پایه های انقلاب می انجامد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
خیبر جان خیبری باش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
0
0
آمدنیوز
خیبر جان خیبری باش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
0
0
رسوايى رسانه هاى وابسته و (...) براى تكذيب دروغين جاسوسى (...) و انتشار بخش كوچكى از بازجويى "خاتونِ بابا" / امام خمينى: بترسيد از روزى كه مردم باطن ذات شما را بفهمند (...)
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: