به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آمریکا در حال حاضر به هیچ وجه توان شروع یک درگیری نظامی را ندارد، درگیری تظامی آن هم با کشوری همچون ایران هزینه زیادی روی دست آمریکا خواهد گذاشت ولی آمریکا به لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارد و اگر وارد یک جنگ تازه شود توان مالی کافی برای هدایت آن را نخواهد داشت
"خیبرآنلاین" - کامران غضنفری تحلیلگر سیاسی و نویسنده کتاب راز قطعنامه، به دشمنی همیشگی آمریکا با ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا طی سالیان گذشته تحریم‌های زیادی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده‌ و اخیرا نیز از توافق برجام خارج شده است، با این حال در شرایط فعلی اجماع جهانی برای تحت فشار قراردادن ایران وجود ندارد و آمریکا نیز به تنهایی نمی تواند معادلات تجاری دیگر کشورها را تغییر دهد.

به گزارش 598، غضنفری ادامه داد: آمریکا در حال حاضر با روسیه، چین، کانادا و اتحادیه اروپا درگیری تجاری و اقتصادی پیدا کرده است و نمی تواند کشورهای جهان را برای فشارآوردن به ایران با خود همراه کند.

وی افزود: آمریکا می تواند تحریم های قبلی علیه ایران را به حالت اول بازگرداند یا اینکه تحریم های جدیدی علیه ما اعمال کند اما چنانچه ما به توان داخلی خودمان ایمان داشته باشیم، می توانیم این فشارها را خنثی کنیم؛ البته به شرط اینکه دولت در این زمینه با برنامه ریزی حرکت کند و اعتقاد داشته باشد که باید از توان داخلی و نیروی کار متخصص بومی حمایت نماید. 

غضنفری بیان کرد: متاسفانه بعضی رفتارها نشان از آن دارد که در هیات دولت اراده‌ای برای حمایت از توان داخلی وجود ندارد، در ۵ سال گذشته اعضای دولت نشان دادند که اعتقادی به  اقتصاد مقاومتی ندارند هرچند که در سخنرانی‌ها و شعارهایشان از اقتصاد مقاومتی سخن به میان می‌آوردند.

وی ادامه داد: نابسامانی های اخیر در بازار سکه و ارز نشان داد که تدبیر عاقلانه‌ای در بین تصمیم‌گیران دولت روحانی وجود ندارد.

نویسنده کتاب راز قطعنامه اظهار داشت: آقای روحانی در سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌های اخیر خود گفته‌اند "باید در برابر زورگویی های آمریکا ایستادگی کنیم و به هیچ وجه نیاید در برابر هجمه‌های شیطان بزرگ تسلیم شویم"، اینها حرف‌های خوبی است، اما باید ببینیم در عمل چه اتفاقی خواهد افتاد.

این تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: موضع گیری های اخیر جناب روحانی همان سخنانی است که مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام طی ۵ سال گذشته بیان می‌کردند اما آقای روحانی نه تنها این سخنان را نمی‌پذیرفت بلکه با آن مقابله می کرد.

غضنفری ادامه داد: اگر روحانی به سخنان اخیر خود اعتقاد دارد و می خواهد رویه‌اش در اداره کشور را تغییر دهد، در درجه اول باید عوامل نابسامانی های بازار را برکنار نماید یعنی وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، وزیر مسکن و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه را برکنار کند چرا که این افراد عوامل اصلی نابسامانی های اخیر بوده‌اند. 

وی اظهار داشت: چنانچه آقای روحانی مدیران ناکارآمد دولتی را برکنار کند و به جای آن ها افراد با انگیزه و جهادی را وارد میدان نماید، می‌توان گفت که  شعارهای اخیر او واقعی است و می توان به او اعتماد کرد اما چنانچه روحانی مدیران ناکارآمدش را برکنار نکند  یا آنها را بصورت صوری برکنار کند و افرادی شبیه به آنها را جایگزین نماید این بدان معناست که روحانی بنایی بر اصلاح مشکلات اقتصادی و بازگرداندن روند اجرایی کشور به ریل واقعی خود را ندارد. 

غضنفری ادامه داد: روحانی به تازگی سخنانی را مطرح کرده است که پیش از این اگر کسی همین حرف‌ها را می‌زد مورد هجمه و تخطئه قرار می گرفت، از طرفی تناقض هایی در رفتار رئیس جمهور وجود دارد که وقتی با آن مواجه می شویم دیگر نمی توانیم به سخنان او اعتماد کنیم، ایشان از یک طرف شعارهای ضد آمریکایی مطرح می‌کند و از طرفی از قرارداد استعماری و سراسر خسارت‌بار برجام  دفاع می‌کنند.

وی بیان کرد: آقای روحانی برجام را تصمیم نظام اعلام می‌کند در صورتی که این ادعا به هیچ وجه صحت ندارد؛ برجام حاصل اصرار و پافشاری آقای روحانی و ظریف بود و این‌ها بودند که به هشدارها و توصیه های رهبری بی توجهی کردند.

غضنفری توضیح داد: مذاکره با آمریکا هیچ وقت خواسته رهبری نبوده است با اینحال آقای روحانی می خواهد چنین جلوه دهد که برجام تصمیم نظام بوده و بنابه خواست رهبری انجام شده است.

 وی افزود: برخی رفتارها و سخنان آقای روحانی نشان می‌دهد که او همچنان بر مواضع قبلی خود اصرار دارد، این موضوع پذیرش واقعی بودن شعارهای ضد آمریکایی آقای روحانی را با تردید مواجه می کند.

 غضنفری مطرح کرد: سوال اینجاست که اگر شعارهای جناب روحانی مبنی بر مقابله و ایستادگی در برابر آمریکا صحت داشته باشد پس چرا ایشان همچنان از اشتباهات ۵ سال گذشته خود دفاع میکند؟! 

وی ادامه داد: «مذاکره با آمریکا» و «کوتاه آمدن در برابر کدخدا» با موضع اخیر جناب روحانی در تضاد است، وقتی آقای روحانی از تصمیمات قبلی خود دفاع می کند، بدان معناست که او به شعارهای ضدآمریکایی خود اعتقاد ندارد.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: هرچند که ما از موضع مقتدرانه آقای روحانی در برابر امریکا دفاع می کنیم اما تصمیمات اشتباه و خسارت‌هایی که  تیم مذاکره کننده هسته ای به کشور وارد کردند به هیچ وجه قابل دفاع نیست چراکه برخلاف منافع ملی بوده و باعث هدررفت سرمایه های مملکت شده است.

کامران غضنفری در بخش دیگری از سخنان خود به تهدیدات اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: آمریکا در حال حاضر به هیچ وجه توان شروع یک درگیری نظامی را ندارد، درگیری تظامی آن هم با کشوری همچون ایران هزینه زیادی روی دست آمریکا خواهد گذاشت ولی آمریکا به لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی قرار ندارد و اگر وارد یک جنگ تازه شود توان مالی کافی برای هدایت آن را نخواهد داشت. 

وی ادامه داد: حتی اگر آمریکا بی عقلی کند و با ایران وارد درگیری شود، باز هم جای نگرانی نیست چراکه تمام پایگاه های نظامی آمریکا تا شعاع 2000 کیلومتری در تیررس نیروهای نظامی جمهوری اسلامی قرار دارند و چنانچه کوچکترین خطایی از جانب مقام ها یا نیروهای نظامی آمریکا سر بزند، مطمئنا تمامی نیروها و پایگاه های نظامی آنها در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
0
0
ارتش امریکا تا سال 2021هیچ تحرک نظامی نخواهد داشت اگر شمای بیکار را یک نفر استخدام کند ونان بدهد به او وفادار میشوید اگر رئیس شما ،شما را در یک شرکتی استخدام کند که تا قبل از آن حتی فرصت مصاحبه و ارسال روزمه هم در آنجا نداشتید قطعا شما در آن شرکت به امر رئیس خود عمل خواهید کرد ونه منافع آن شرکت،لذا از همین روست که باید مانع اصلاحاتی باشیم که در دولت دوازدهم قاهر و مسلط هستند این اصلاح طلبان را امریکا قدر و قیمت داده لذا اصلاحات غیر ممکن است خلاف فرمان امریکا عمل کنند وانمود کردن وشعارهای ضد امریکایی هم صد درصد با نظر خود امریکا توسط اصلاحات سر داده میشود اصلاحات با کولی بازی همیشه قصد دارد ایجاد تشنج کند تا آب گلود آلود شود روحانی دولت دوازدهم روحانی دولت یازدهم نیست لذا در این بین باید برای حفظ منافع ایران اعضای اصلاح طلب را از بدنه جمهوری اسلامی مثل دندان فاسد یا مثل عضو سیاه شده جدا کرد امریکا ایران را اگر واقعا تحریم کند اصلا وابدا نباید ارز در داخل ایران یافت شود در حالی که نامحدود ارز هست منتها گران است پس تحریمی وجود ندارد از این روست که تحریمهای امریکا علیه ایران بی اثر است چون هیچ تحریم جدی وجود ندارد فقط حرفی گفته میشود تا علت گرانیها را به آن ربط داده واذهان را از منبع اصلی دور کنند اگر همتی برای شروع برنامه های هسته ای باشد میشود مواد شیمیایی مخصوصی برای پودر کردن بتنی که در راکتور اراک ریخته شده ساخت و راکتور را به شکل سالم بازیافت اما همتی نیست چون (...) توسط امریکا (...) قدرت گرفتند هر چند برای حفظ ظاهر شعار ضد امریمایی سر دهند
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: