به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۳۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
"چریک پشیمان" زنگ خطر را به صدا درآورد!
بنگرید آش شور قبیله‌ی ‎کدخداپرست را که برای حفظ قدرت و تداوم حضور در آرایش سیاسی، حاضر به ائتلاف با اصولگرایان میانه‌رویی شده‌اند که تا چند سال پیش نه تنها رقیب سیاسی یکدیگر بودند که حتی نام آوردن از ایشان را عار و ننگ می‌دانستند!
"خیبرآنلاین" - با سپری شدن نزدیک 2 سال از عمر دولت دوازدهم، اینک طرفداران تمامیت خواه و هواخواهان قدرت‎پرست روحانی‎نما به صرافت اعلام برائت از ترکیب فشل تدبیر و امید افتاده اند تا مبادا لکه ننگ خالقان برجام، در 2 انتخابات پیش روی 1398 و 1400 دامان حامیان سابق و منتقدان فعلی را بیالاید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، علاوه بر موضع گیری های سلبی در نفی اعتدال نماها، عقل ایدئولوگ‎پردازان تجدیدنظرطلب ایجاب می کند که انذاردهی از تکرار وقایعی همچون تیر 84 را نیز گوشزد کنند، چرا که خطر اقبال مردمی به رقبای اردوگاه غربزدگان داخلی، نه تنها نزدیک است بلکه حتی حتمی به نظر می رسد.

در همین زمینه، بهزاد نبوی (از محکومین فتنه 88، نائب رئیس مجلس سیاه ششم و از اعضای ارشد سازمان مجاهدین) در مصاحبه با روزنامه سازندگی (ارگان رسانه ای حزب کارگزاران سازندگی) اظهار داشته است: «فشاری که امروز روی دولت روحانی است به مراتب بیشتر از فشاری است که روی دولت خاتمی بود. برخی اصلاح طلبان از تندروهای اصولگرا در حمله به دولت جلوتر افتاده اند تا بتوانند رای مردم و افکار عمومی را به سمت خود جلب کنند که این کار را بسیار خطا و اشتباه می دانم. معتقدم بخش انتخابی حاکمیت باید با بخش های انتصابی حاکمیت تعامل کند؛ اگر این کار را نکند نمی تواند هیج توفیقی به دست آورد مگر اینکه حکومت کردن را جنگیدن بداند. شنیدم یکی از دوستان قدیم که امروز در جمع تندروهاست بابت اینکه ترامپ از برجام بیرون آمده، سجده شکر به جای آورده است. همه میانه روهای اصلاح طلب و اصولگرا باید متحد شوند والا مجلس 1398 و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را به تندروها می بازیم. آقایان ناطق نوری، علی لاریجانی و علی مطهری و باهنر اصلاح طلب نیستند اما اصولگرای میانه رو هستند و به منافع کشور فکر می کنند. فراکسیون امید دچار مشکلات جدی است و باید در برابر بی عملی بایستد. مردم در سال ۸۴ با صندوق رای قهر کردند. تفرقه اصلاح طلبان در سال ۸۴ منجر به شکست شد»!


«ترس تَکراری‎ها» از «تِکرار 1384»!

تحلیل این چریک پشیمان، از آینده سیاسی جناح غرب‎پرست در ایران، این واقعیت را به اثبات می رساند که عقل‌کل‌های این قماش تَکراری، متوجه سرمایه گذاری غلط بر بنفش های بی تدبیر شده اند و از اکنون زنگ خطر عاقبت شوم سیاسی‎شان را به صدا در آورده اند. این درحالی است که بر طبق عادت مالوف فرافکنی و شانه خالی کردن از مسئولیت اصلاح طلبان، نبوی در این مصاحبه نیز تلاش دارد تا پیکان عامل این ناکامی را به سمتی غیر از خودی‎هایشان نشانه بگیرد و با آسمان‎ریسمان‎بافی، از آب گل‎آلود ناکارآمدی دولت فعلی، ماهی آشتی ملی را صید کند.

بنگرید آش شور قبیله‎ی کدخداپرست را که برای حفظ قدرت و تداوم حضور در آرایش سیاسی، حاضر به ائتلاف با اصولگرایان میانه رویی شده اند که تا چند سال پیش نه تنها رقیب سیاسی یکدیگر بودند، بلکه حتی نام آوردن از ایشان را عار و ننگ می دانستند. در مجموع اعتراف زودهنگام به شکست در انتخابات پیش روی از جانب یکی از پدرخوانده‌های دوم‎خردادی‎، حامل این پیام است که بزرگان این جریان نیز به جمعبندی رویگردانی مردم از خود رسیده و سعی دارند تا با خودزنی پیش از موعد و ایضاً تاریک جلوه دادن آینده کشور با روی کار آمدن آلترناتیوهای انقلابی، ترحم عمومی را برانگیخته و با مظلوم نمایی از این نمد پوسیده کلاهی برای خود ببافند.

در عین حال جای خوشوقتی‎ است، واقعیتی که افشای آن برای مردم شاید به صدها ساعت بحث کارشناسی نیاز داشت، تنها با یک جمله از بهزاد نبوی روشن شد و آن اینکه خط‎کشی «اصلاح طلب» و «اصولگرا»، جنگ زرگری بیش نبوده و نیست؛ چنانکه می بینیم امید جریان تجدیدنظرطلب برای بقای در قدرت، فقط و فقط بر به اصطلاح اصولگرایان میانه رو (بخوانید ورژن دوم تجدیدنظرطلبان) متمرکز است و این درگیری های حیدری - نعمتی میان 2 فرقه ی مذکور، تنها برای سرگرمی عوام و حضور همیشه سردمداران 2 فرقه بر مسند قدرت و ثروت بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: