به‌روز شده در: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
نفر چهارم آن جلسه‌ای که در آن تصمیم به شبهه افکنی در انتخابات می‌گیرند و کف درخواست‌های خود را ابطال انتخابات قرار می‌دهند و رهبر نیز به آن اشاره کرده است، چه کسی است
"خیبرآنلاین" - در آستانه حماسه نهم دیماه سال جاری، دفتر امام خامنه ای برای اولین بار اقدام به انتشار فیلمی از بیانات منتشرنشده رهبر معظم انقلاب با تعدادی از فضلای حوزه علمیه قم که در تاریخ ٣٠ تیر ١٣٨٨ برگزار شده است، کرد.
 
به گزارش رجانیوز، در این فیلم 2 دقیقه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی به جلسه‌ میرحسین موسوی با 3 شخص دیگر اشاره می‌کند و عنوان می‌کند که به گفته شخص موسوی، شائبه این که در انتخابات تقلب صورت گرفته است، حاصل آن جلسه ٤ نفره بوده است.
 
در همین فیلم ولی امر مسلمین اسم 2 نفر از آن 4 نفر که هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی است، را به زبان می‌آورند و به اسم موسوی به عنوان نفر سوم جلسه مذکور اشاره می‌کنند؛ اما اسمی از نفر چهارم به میان نمی‌آید!
 
به عبارتی دیگر 3 نفر از 4 نفر حاضر در آن جلسه، خاتمی، موسوی و هاشمی رفسنجانی هستند و از سال ٨٨ تاکنون نفر چهارم مجهول مانده است.
 
مکتوب سخنان رهبر معظم انقلاب که در این فیلم ٢ دقیقه‌ای آمده است، بدین شرح است: «آقای موسوی اعلام کرد که در این انتخابات تقلب شده است و این منشأ همه حرف‌های بعدی شد. سعی کردند ایشان را در صحنه نگه دارند. من در جریان مذاکرات و گفت‌وگو‌های متعددی که با ایشان شده، قرار دارم. خود من هم خیلی سعی کردم با سوابقی که با آقای موسوی دارم، چون بین ما و آقای موسوی یک ارتباط عاطفی وجود دارد، به رغم اختلافات، یک ارتباط عاطفی و وحدت سلیقه در بعضی از مسائل خاص وجود دارد. من از این فرصت استفاده کردم و همان روز شنبه عصر (۲۳ خرداد ۱۳۸۸) که ایشان ظهر اطلاعیه داده بود، یک نفر را پیش ایشان فرستادم. گفتم یک تنبه به ایشان بدهیم تا ایشون عقب بنشیند. ایشان (نماینده رهبری) رفت و برگشت و حرف‌هایی زد که من را خیلی متعجب کرد. ایشان (موسوی) گفته بود نه! باید انتخابات ابطال شود! ما امروز جلسه داشتیم با فلان کس و فلان کس و فلان کس و همه در آن جلسه اتفاق نظر داشتند که باید انتخابات ابطال شود. من واقعاً متحیر شدم. از آن 4 نفر که در آن جلسه بودند، 2 نفرشان که آقای خاتمی و آقای هاشمی هستند، منکر شدند. 2 نفر دیگر باقی ماندند که یک نفر خود آقای موسوی بود.»
 
حجت الا‌سلام پارسانیا که در جلسه ٣٠ تیر ٨٨ رهبر معظم انقلاب با تعدادی از فضلای حوزه علمیه حضور داشته است، در این رابطه نقل می‌کند: «آقا گفتند در این دیدار آقای موسوی بحث تقلب و ابطال را مطرح کرد و من تاکید کردم آقای موسوی شما عقلت را دست «بچه ها» نده. ابطال یعنی چه؟...»!
 
با این حساب آن 4 نفری که در جلسه تصمیم به مطرح کردن درخواست ابطال انتخابات می‌کنند، هاشمی، خاتمی، موسوی و شخص چهارم که از نظر رهبر معظم انقلاب از لحاظ فکری و سنی «بچه» به شمار می‌آید، هستند و از آنجایی که هاشمی و خاتمی چه در پاسخ به رهبر معظم انقلاب و چه در جلسات خصوصی‌شان منکر ادعای تقلب در انتخابات شدند و از آنجایی که نظر شخص موسوی که کاندیدای شکست خورده انتخابات بوده و طبیعی بوده است که درخواست ابطال انتخابات را داشته باشد، شاید نفر چهارم آن جلسه تنها کسی بوده است که به غیر از خود موسوی، بر باطل شدن انتخابات ریاست جمهوری به بهانه تقلب، پافشاری می‌کرده است که رهبر معظم انقلاب خطاب به موسوی می‌گوید « آقای موسوی شما عقلت را دست بچه ها نده».
 
نفر چهارم کیست؟

علیرضا زاکانی نماینده وقت مجلس شواری اسلامی، پس از دیداری که با هاشمی رفسنجانی داشته است، نقل می‌کند که «محمد خاتمی فردای انتخابات[ریاست جمهوری ۸۸]با هاشمی رفسنجانی تماس گرفته و گفته که به همراه میرحسین موسوی و حسن خمینی می‌خواهند او را ببینند» و آنچنان که زاکانی از هاشمی نقل می‌کند «خواسته این 3 تن در دیدار ظهر ۲۳ خرداد ۸۸ ابطال انتخابات بود و راه‌های قانونی را نیز قبول نداشتند.»
 
از طرفی دیگر حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در سال ۸۸ و مسئول فعلی بازرسی دفتر امام خامنه ای، در همان سال 88 عنوان می‌کند: «متاسفانه دعوت مردم برای اعتراض و تقاضای ابطال انتخابات در جلسه ای مطرح می شود که در آن سید حسن خمینی، موسوی و هاشمی حضور دارند و حال باید گفت اگر در انتخابات تقلب هم شده بود، آیا راهش قراردادن مردم مقابل یکدیگر است؟»
 
همچنین فدایی در جایی دیگر درباره جلسه مذکور خطاب به هاشمی می‌گوید: «روح امام و شهدا را عذاب دادید وقتی در جلسه 4 نفره با حضور میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی گفتید کف نظر آقای میرحسین ابطال انتخابات است. با این اقدامات و موضع‌گیری‌هایتان فرصت رجزخوانی و تجرّی برای نظام سلطه و سفیران آن، منافقین و ضدانقلاب را فراهم آوردید و حاضر نشدید به دهن میرحسین بزنید. البته نه شما و نه خاتمی و نه آقای سید حسن به دهن میرحسین نزدید و در این ماجرا شریکید.»
 
از طرفی دیگر سردار احمدی مقدم فرمانده وقت نیروی انتظامی، درباره جلساتی که حامیان موسوی قبل از انتخابات برگزار می‌کردند، در مصاحبه‌ای اینطور می‌گوید: «این جلسات در دفتر آقای هاشمی با حضور خاتمی، هاشمی، میرحسین، ناطق و سید حسن خمینی تشکیل می شد و برنامه ریزی ها در آنجا بود. در آنجا روی یک کاندیدا با هم توافق کردند. البته ابتدا موسوی در جلسات عضو نبود، زمانی که کاندیداتوری او قطعی شد، به جمعشان اضافه شد. برگزاری جلسات مشخص می کرد که آنها در حال سازماندهی هستند تا با تمام ‌قوا در میدان حاضر شوند. ما با این مجموعه‌ اطلاعاتی که در اختیار داشتیم، حدس می زدیم انتخابات پرچالشی در پیش روی داریم؛ اگر انتخابات را ببرند جشن پیروزی دارند و پس از انتخابات با افزایش سرعت عمل کارهای نکرده ‌ی دوم خرداد را می خواهند انجام دهند. اگر هم ببازند قطعا زیربار نتیجه نمی روند و چالش می کنند.»
 
احمدی مقدم درباره ادامه یافتن این جلسات پس از انتخابات نیز نقل می‌کند: «تا همین روز ۳۰ خرداد اتاق جلسات هاشمی، ناطق، سید حسن خمینی و خاتمی برقرار بود. حالا بعداً هم موسوی را ملحق کرده بودند. معلوم است آنجا در سطح کلان فکر و تصمیم گیری می‌کردند.»
 
فصل مشترک این اظهارنظرهای نقل شده، اشاره به آن دارد که حسن مصطفوی یکی از افراد پای ثابت جلسات حامیان میرحسین موسوی بوده است. چه به گفته سردار احمدی مقدم، جلساتی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 برگزار می‌شده و چه همانطور که زاکانی و فدایی اظهار داشته اند، جلسه‌ای که در آن به ابطال انتخابات تصمیم می‌گیرند.
 
اکنون پس از این نقل قول‌ها تقریباً روشن می‌شود که نفر چهارم آن جلسه‌ای که در آن تصمیم به شبهه افکنی در انتخابات می‌گیرند و کف درخواست‌های خود را ابطال انتخابات قرار می‌دهند و رهبر نیز به آن اشاره کرده است، چه کسی است.
 
با این حساب بهتر است که حسن مصطفوی برای شفافیت در موضوع پاسخ دهد که چه نقشی در آن جلسات قبل و بعد از انتخابات داشته است و آیا جزو آن «بچه‌ها» که رهبر معظم انقلاب آنها را تحریک کننده موسوی در فتنه انگیزی می‌داند، بوده است یا خیر؟!
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مهران
|
Turkey
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
0
با سلام، چقدر تاسف آور است که در دامن پیر جماران بزرگ شده باشی ولی تنها بهره ات از این برکت الهی تنها نام او باشد. آقای حس مصطفوی، روی سخن من با شماست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: