به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۴۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
همزمان با لرزش دست‌وپای سازشکاران داخلی
جبهه حامیانشان از هم گسسته شده، جبهه مخالفانشان که کف هدفشان نابودی اسرائیل است، در قدرت و انسجامی تاریخی قرار دارد و ادامه‌ی این روند می‌تواند محو صهیونیسم را حتی زودتر از وعده‌ی اعلام شده، محقق سازد
"خیبرآنلاین" - منطقه غرب آسیا همچنان پرتلاطم و پرتنش است؛ روندی که سالهاست به واسطه ی خوی تجاوزگرایانه و مداخله جویانه ی غرب به رهبری آمریکا بر ملت های منطقه تحمیل شده و البته فراز و نشیب های بسیاری را طی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، لشکرکشی های زورگویانه ی غربی ها به کشورهایی همچون عراق و افغانستان از سویی، تجهیز تروریست های اجاره ای مانند داعش و القاعده در سوریه و یمن از سوی دیگر، و همزمان تحریک دیکتاتورهایی مانند بنی سعود و خلیفه اضلاع این مثلث شوم هستند که البته هدف نهایی آنها ایجاد امنیت حداکثری برای رژیم جعلی اسرائیل است.

با این همه، اما نقشه های تحمیلی بیگانگان بر غرب آسیا به بن بست رسیده است، به گونه ای که واقعیت امروز منطقه بدین شکل رقم خورده که در سوریه، دولت قانونی بشار اسد با اقتدار عنان کار این کشور جنگ‌زده را در اختیار دارد، در یمن انصارالله و مردم مظلوم اما مقاوم آن در برابر تجاوزات 5 ساله همچنان ایستاده اند و از دستیابی به فناوری موشکی با قدرت بالا جهت انتقام از متخاصمان سخن می گویند، در عراق ثبات نسبی حاکم شده و دولت نزدیک به جبهه مقاومت با رای مردم بر سر کار آمده، و در مجموع، هلال مقاومت حالا تبدیل به یک جبهه بزرگ و رو به تکمیل است.

در چنین وضعیتی، هدف مثلث متجاوز که تامین امنیت اسرائیل بود، شدیدا ناکام مانده و حالا این رژیم اشغالگر بیش از همیشه در محاصره ی جبهه ی حرفه ای و پرقدرت مقاومت قرار گرفته است.

آنچه که تاکنون به نگارش درآمد، خلاصه ای سریع از واقعیتی است که طی سال های اخیر رقم خورده است؛ اما این روزها، رسانه های مختلف از تجاوزات شبانه ی صهیونیست ها به پایگاه های مقاومت در سوریه خبر می دهند و همزمان، مقامات این رژیم تلاش می کنند تا ضربات خود به پایگاه های مذکور را شدید و خسارت بار جلوه دهند.

باز هم، به جای تاثیرپذیری از عملیات روانی رسانه هایی که اکثرا جیره خوار دلارهای نفتی هستند، باید صحنه را به صورت واقعی مورد رصد و ارزیابی قرار داد تا دچار افراط و تفریط در تحلیل نشد.

واقعیت چیست؟

بیش از 50 سال قبل، اسرائیل ظرف مدت 6 روز در جنگی تمام عیار به پیروزی مطلق رسید و توانست بخش هایی از خاک کشورهای سوریه، اردن و مصر را اشغال نموده و بر تسلط خود در کرانه باختری فلسطین و... بیافزاید. آن روزها، کشورهای عربی با این رژیم اعلام جنگ نمودند اما نتوانستند حتی یک وجب از سرزمین های اشغال شده  را آزاد کنند.

حالا چه؟ جنگ سنگ فلسطینی ها به تقابل موشکی تبدیل شده، در لبنان حالا نه فقط یک گروه کوچک، بلکه دولت به جبهه مقاومت نزدیک شده، در سوریه پس از 6 سال جنگ تحمیلی، علاوه بر ادامه ی فعالیت دولت مقاومت، پایگاه های جدیدی برای این جبهه ی بین المللی باز شده و در یمن نیز قدرتی مردمی بر سر کار آمده که یکی از شعارهای اصلی اش لعن بر اسرائیل است.

در این وانفسای به وجود آمده برای صهیونیست ها، ولی امر مسلمین بشارت نابودی این رژیم در کمتر از 25 سال را به جهان اسلام می دهد؛ بشارتی که 3 سال از آن سپری شده و حالا عمر خانه ی عنکبوت کمتر از 22 سال برآورد می شود.

مشخص است که در چنین وضعیتی، سردمداران خون آشام اسرائیلی دچار نوعی از دیوانگی و وحشت شوند و تنها راه چاره را دست و پا زدن های کوری بدانند که شاید در یکی از آنها، راه گریزی از مخصمه برایشان باز شود.

جبهه حامیانشان از هم گسسته شده، جبهه مخالفانشان که کف هدفشان نابودی اسرائیل است، در قدرت و انسجامی تاریخی قرار دارد و ادامه ی این روند می تواند محو صهیونیسم را حتی زودتر از وعده ی اعلام شده، محقق سازد.

پس باید به سران صهیونیسم حق داد که بر تلاش های تنش آفرین و تحریک کننده ی خود بیافزایند؛ آنان که از مجامع به اصطلاح بین المللی اطمینان خاطر دارند، می خواهند با تحریک جبهه مقاومت به ویژه ایران، با حملات مکرر به مواضع و پایگاه هایشان، آنان را ناگزیر به پاسخ کنند تا به سرعت، با سر دست گرفتن اسنادی به همان مجامع مراجعه کرده و با مظلوم نمایی، حمایت غرب را در جنگ احتمالی نهایی جلب نمایند.

چه باید کرد؟

به نظر می رسد آنچه که همینک در حال انجام است، با اندکی تغییر، بهترین راهبرد در مواجهه با روند فروپاشی اسرائیل است. همان راهبردی که سردار جعفری فرمانده سپاه، آن را اعلام نمود. جبهه مقاومت پس از پیروزی بزرگ در سوریه، هم اکنون در حال بازسازی و افزایش قدرت مردمی - نظامی خود است و می کوشد تجربیات به دست آمده طی 6 سال اخیر را مورد ارزیابی قرار داده و با شناسایی نقاط ضعف و قوت، برای مواجهه ی نهایی آماده شود.

البته این راهبرد کلان و بلندمدت باید از برنامه های کوتاه مدت نیز غافل نشود و هزینه های تجاوزات مقطعی و گاه و بیگاه صهیونیست ها را بالا ببرد.

بنابر آنچه که نگاشته شد، سران اسرائیل با اتخاذ تصمیمات اشتباهی که گرفته اند، روند نابودی خود را تسریع نموده و شرایط را برای محو کامل فراهم می کنند. فقط اندکی فرصت و زمان لازم است تا ساعت صفر پاسخ مقاومت از راه برسد و فرمان پاسخ محوکننده به اقدامات این رژیم جعلی صادر شود؛ شاید حتی کمتر از 22 سال دیگر!

حتی اگر غربزدگان سازشکار داخلی (که دیگر در مزدوری آنها تردیدی وجود ندارد) با دست لرزان نامه های خیانت بار بنویسند و از روی ذلت درخواست سازش با این رژیم اشغالی را امضا کنند، اما واقعیت از نابودی و فروپاشی اسرائیل و رژیم های حامی او (احتمالا حتی زودتر از این رژیم) حکایت دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: