به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
برخی‌ها امروز عنوان می‌کنند با ورود به FATF راه دورزدن تحریم‌ها را می‌ببندیم؛ مسلما این حرف‌ها موضع موافقان لوایح 4گانه را تضعیف کرده و می‌کند
"خیبرآنلاین" - محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره بررسی لایحه پالرمو «کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی» در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لایحه پالرمو یکی از لوایحی است که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است.

به گزارش ایلنا، این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اطلاعاتی که من دارم، حاکی از این است که رأی اکثریت اعضای مجمع به نفع تصویب این لایحه نیست، زیرا برخی از اعضای مجمع سوالاتی را مطرح کردند و یکسری خواهان تحقق وعده‌هایی از طرف مسئولان هستند که آنها هم بیان کرده‌اند نمی‌توانند وعده‌ای دهیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هم چند روزی رأی‌گیری پالرمو را در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تعویق انداخته‌اند، بیان کرد: به نظر می‌رسد اگر آن روز که تصویب پالرمو در مجمع مورد بررسی بود به رأی‌گیری گذاشته می‌شد، قطعا رأی نمی‌آورد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد برخی از کسانی در اوایل نسبت به این لایحه نظر موافق داشتند هم به جرگه مخالفان پیوسته‌اند.

جمالی نوبندگان با اشاره به بررسی «CFT» در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: احساس من این است که «CFT» که وضعش در مجمع بدتر از پالرمو است.

وی تاکید کرد: پالرمو مانند «CFT» تعهدآور نیست، مگر اینکه اقدام خاصی صورت گیرد؛ در غیر این صورت اگر  شرایط مانند امروز  باشد و نظرات افراد هم تغییری نکند بعید می‌دانم تصویب شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر پالرمو تصویب نشود چه تاثیری می‌تواند داشته باشد؟ بیان کرد: اگر پالرمو تصویب نشود طبیعتا الحاق به FATF هم نمی‌تواند صورت گیرد زیرا تمامی این لوایح از الزامات پیوستن به «گروه ویژه اقدامات مالی» است.

به گفته وی، برخی از مسئولان در رابطه با FATF در حال حاضر پیام هایی را می‌دهند که چندان مثبت نیست.

جمالی نوبندگانی خاطرنشان کرد: برخی‌ها امروز عنوان می‌کنند با ورود به FATF راه دورزدن تحریم‌ها را می‌ببندیم؛ مسلما این حرف‌ها موضع موافقان لوایح 4گانه را تضعیف کرده و می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر هدف پیوستن به FATF و پالرمو این باشد که نتوانیم تحریم‌ها را دور برنیم، چرا با دست خودمان خودکشی کنیم؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: