به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
وزیر خارجه فرانسه دروغ می‌گوید که می‌گوید ما به رغم خروج آمریکا از برجام، تلاش قابل توجه برای حفظ توافق هسته‌ای داشتیم. خیر؛ شما همراه بودید و این کانال مالی که درست کردید، کاملاً فریبنده بود و به شوخی تلخ شبیه است
"خیبرآنلاین" - آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه ۲ فروردین تهران گفت: فرصت‌های خیر را غنیمت بدانید و سال جدید را سال توشه برگیری برای قیامت ابدی خود قرار بدهید. فصل بهار فصل زنده شدن طبیعت مرده است طبیعتی که آرام است. جوش و خروشی ندارد و به درختان می‌نگریم و برگ سبزی بر آنها نیست؛ بهار که می‌رسد جانی دوباره می‌گیرند.

به گزارش میزان، وی افزود: نکته قابل توجه این است که قرآن علاوه بر بهار هست و تذکر می‌دهد و سلیقه خوب فارسی زبان‌ها که اول سال نو خود را بهار قرار دادند، یک بهار دیگری را هم قرآن تذکر می‌دهد و آن بهار جان‌ها است که از آن غافل نشوید. جان مرده، جانی است که با خدا قهر است، جانی است که با خدا آشتی نیست. این جان مرده است. محور بحث ما یا ایهاالذین امنواهای قرآن بود؛ مؤمنین به خدا و پیامبر اکرم (ص) لبیک بگویید جان می‌گیرید و زنده می‌شوید.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به همزمانی ماه رجب و نوروز گفت: همانطور که به استقبال بهار می روید، به استقبال بهار جان هم بروید. این بهار استقبال دارد. استقبال آن با ماه رجب است؛ چه نوروز خوبی است که بهار طبیعت با بهار انس با خدا هم همزمان شده است. قدر این 2 بهار را بدانیم؛ هم بهار طبیعت انجام شد و در روزهای آغازین به سر می بریم و هم بهار جان.

آیت الله خاتمی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران گفت: سال نو از راه رسید و سال قبلی به سرعت گذشت و این سال هم به سرعت خواهد گذشت و خوشا به حال آنانی که توشه بایسته خود را از این سال‌ها بگیرند. خودمان را برای این میهمانی که قطعاً خواهد آمد و میهمان ناخوانده نیست و خوانده شده است و حلقت ما همراه آن است. از این فرصت بهره

فضای کشور فضای بسیار شاد است و امیدواریم همیشه همین شادی را شاهد باشیم. اولاً شادی میلاد مولا علی (ع) است. محبوب خدا، محبوب پیامبر (ص) و محبوب جهان انسانیت است و با افتخار سرمان را بالا می‌گیریم و می‌گوئیم مولای ما علی است. محبتش فرامذهبی است و شیعه و سنی، حضرت علی (ع) را دوست دارد. همچنین فرااسلامی است و مسیحی ۵ جلد کتاب می‌نویسد و امیرالمومنین را معرفی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران در گوشه و کنار عیدی ویژه از امیرالمومنین گرفتند و توفیق اعتکاف پیدا کردند. برخی از جوانان عزیز مایل هستند در حوزه علمیه داشته باشند و تا ۲۲ فروردین آغوش را باز کرده که سخنگوی دین و اسلام شوند. تشکر می‌کنم از همه عزیزانی که در این نوروز مشغول کار هستند و مشغول تلاش هستند.

صداوسیما کمک کنند تا ایام شاد مردم شادان بگذرد. رانندگان با دقت و توجه رانندگی کنند. هر آمار تصادف می‌شنویم بر جان احساس ناراحتی داریم. این روزها سیل در منطقه آمده مسئولان مشغول خدمت و رفع مشکل هستند انشاءآلله دست به دست هم بدهیم تا مشکلات رفع بشود.

وی در مورد نامگذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب از سال ۷۳، نامگذاری سال‌ها را شروع کردند که تدبیر حکیمانه ای است. تشریفاتی هم نیست و در حقیقت نقشه راه سال است. رهبر معظم انقلاب چندین سال به درستی تشخیص دادند که مشکل اقتصادی است. طرح اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و هر ساله شعبه‌ای از شعبه‌های اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند. امسال نیز «رونق تولید» را مطرح کردند که از ارکان اصلی اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند برای شعار سال فرهنگ سازی کنند، اظهار داشت: فرهنگ سازی بسیار مهم است. صداوسیما به خصوص سیما می‌تواند در این عرصه نقش کلیدی داشته باشد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه باید به تولید مرغوب نیز توجه شود اظهار داشت: اگر تولید مرغوب بود، نیاز به تبلیغ ندارد و مرغوبیت تبلیغ است. مخصوصاً در صادرات باید تولید مرغوب صورت بگیرد تا بتواند با کالای سایر کشورها قدرت رقابت داشته باشد.

وی با بیان اینکه امنیت اقتصادی در رونق اقتصادی نقش کلیدی دارد، تصریح کرد: مبارزه با فساد و قاچاق بخشی از این امنیت اقتصادی است و اگر بخواهد تولید رونق پیدا کند، باید امنیت اقتصادی شکل بگیرد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه برای رونق تولید کار را آسان کرد، گفت: تولیدکننده با بروکراسی و کاغذبازی اداری صورت حوصله‌اش سر می‌رود و با این کاغذبازی نمی‌توانیم انتظار رونق اقتصادی داشته باشیم. اگر مربوط به قانونگذار است باید رفع شود و اگر در اجراست باید سد راه برداشته شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شرط رونق اقتصادی جلوگیری از واردات غیر ضروری است، تصریح کرد: واردات محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود، اگر صورت بگیرد رونق اقتصادی شکل نمی‌گیرد. فرمایشات رهبر انقلاب در ابتدای سال، به عنوان سند بالادستی است و مسئولان باید آن را اصل قرار بدهند و در حد شعار باقی نماند.

آیت الله خاتمی با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق و سفر سرلشکر باقری به سوریه اظهار داشت: این دو سفر خیلی معنا داشت. آمریکایی‌ها از چند سال قبل گفتند در غرب آسیا باید خاورمیانه جدید شکل بدهیم. مدتها وزیر خارجه آنها می‌گفت مقصودشان از خاورمیانه جدید این بود که عراق، سوریه و لبنان را به زیر سلطه خود بگیرند ولی به فضل الهی خاورمیانه جدید مورد نظر آنها شکل نگرفته بلکه مقاومت ضد آنها شکل گرفته است.

وی افزود: این سفرها این مقاومت را تکمیل کرد. مقاومتی که خار در چشم اسکتبار و استخوان در گلوی استکبار است و این مقاومت طومار زندگی استبکار را در هم خواهد درید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به جنایت تروریستی نیوزلند گفت: سه نکته در این رابطه دارم؛ عامل جنایت با صراحت خودش را نژاد پرست و همفکر ترامپ عنوان کرد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه هفکرهای این تروریست‌ها حاضر نشدند بگویند این عملیات «تروریستی» است و فقط گفتند حمله «مسلحانه» صورت گرفت، تصریح کرد: این نامردها اگر مسلمان کشته شود، نمی‌گویند تروریستی است ولی اگر سگ و گربه آنها کشته شود، آن را عملیات تروریستی عنوان می‌کنند. این نشان دهنده هفکری اینها با این جنایتکاران است.

وی افزود: هجمه غرب به ایران نیست بلکه اینها با اسلام طرف هستند. باید محکم، شجاعانه و مبتکرانه مقابل این ها ایستاد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در مورد لیبرال دموکراسی غرب گفت: دیروز رهبر انقلاب این لیبرال دموکراسی و چهره منافقانه اروپا را به خوب تشریح کردند. با پیروزی انقلاب، سوسیال دموکراسی شرق فروپاشید و یکی دوسال قبل از فروپاشی هم امام خمینی (ره) پیشگویی کردند و فرمودند که صدای شکسته شدن استخوان‌های مارکسیسم به گوش می‌رسد و باید کمونیزیم را در موزه تاریخ جست.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه لیبرال دموکراسی غرب نشان داد همانطور که سوسیال دموکراسی سقوط کرد، لیبرال دموکراسی غرب هم در سراشیبی سقوط است، اظهار داشت: ببینید در کشور آنها چه می‌گذرد. پلیس سیاه پوست، سفید پوست را می‌کشد. ببینید فرانسه چه برخوردی با معترضان نظام سرمایه داری دارد؛ می‌کشد، مجروح می‌کند و کور می‌کند.

وی افزود: در برابر نسل کشی در یمن چه خفقان مرگ باری گرفتند، نفس نمی کشند. در برابر جنایات حکام بحرین نفس نمی کشند. پیش چشم اینها قراردادی که به اصطلاح بین المللی (برجام) بود، آمریکا به زیرش می‌زند ولی فریاد بایسته بلد نشد و با صراحت می گویم که اروپا هم با آمریکا همراهی کرد.

آیت الله خاتمی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه فرانسه نیز گفت: وزیر خارجه فرانسه دروغ می‌گوید که می‌گوید ما به رغم خروج آمریکا از برجام، تلاش قابل توجه برای حفظ توافق هسته‌ای داشتیم. خیر؛ شما همراه بودید و این کانال مالی که درست کردید، کاملاً فریبنده بود و به شوخی تلخ شبیه است.

وی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه تلاش‌های ما برای حفظ برجام در حکم چک سفید امضا برای ایران به خصوص در زمینه مسائل حقوق بشر است، اظهار داشت: خجالت بکشید، شما مردمتان را می‌کشید و کورشان می‌کنید، باز هم دم از حقوق بشر می زنید؟ حقوق بشر؟! شما حقوق بشر می‌فهمید؟ شما در خط مقدم ناقضین حقوق بشر هستید. گور پدر شما با این چک سفید امضاتان؛ نخواستیم. ما فضل الهی می‌ایستیم و مقاوم از منافع خودمان حمایت خواهیم کرد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
0
0
دوران ایمان دورانی بود که کفش فروش، کفشی را میفروخت که خود تولید میکرد و بزار هم پارچه ای را میفروخت که خود می‌بافت یکی توان تولیدش کمتر بود یکی بیشتر ،یکی مآل اندیش بود مال میاندوخت یکی در زمان حال میزیست اندوخته نمیکرد این عین عدالت بود قرن نوزدهم انحصار تولید بساط کفاش وبزار وخیاط و... را جمع کرد و همه را به بردگی گرفت ونام صنعتی شدن بر این سیستم کفر آمیز زد کمونیسم سرمایه داری دولتی آورده و لیبرالیسم سرمایه داری انحصاری خصوصی که هر دو یکی هستند جنگ موسی با فرعون همین بود که بندگان خدا آزاد شوند جنگ عیسی هم با رم همین بود جنگ محمد هم با مشرکین قریش همین بود ارل سوم راسل بی خدا هم خواسته خدا را حس میکند و به نظام اشتراکی (که سرمایه داری به واقع نوعی نظام اشتراکی است)و سیستم سرمایه داری چه دولتی چه لیبرالی دید منتقدانه دارد و آزادی عصر ایمان را در دل صنایع و تجارتهای کوچک و پراکنده تشریح میکند وقت آن رسیده بساط سوسیالیسم و کومونیسم و لیبرالیسم برچیده شود تا انسان بتواند معنای زندگی را بفهمد زندگی در جامعه ای که انسان در آن اختیار ندارد و مزدبگیر است وکسب ندارد وروزی فروش است مثل زندگی در حبس است ولو این مزدبگیر مرفه باشد سیستمی که حامی و بانی بیزنس های کوچک و پراکنده است را غربیها
conservatism with right policy مینامند
حزب ملیگرای فرانسه هم همین کانسروتیو است که مارین لوپن نامزد انتخاباتی سال 2017فرانسه از این حزب بود ومتاسفانه رای نیاورد وملت فرانسه امروز پشیمان هستند مارین لوپن و هم حزبیهایش علاوه بر توسعه بیزنسهای کوچک و پراکنده در صدد ممنوع کردن همجنسگرایی در فرانسه هستند گام اول اجرای این طرح های ضد سرمایه داری(ضد کومونیسم و ضد سوسیالیسم ایضا) خروج فرانسه از اتحادیه اروپا و کاهش مهاجرت است،لیبرالیسم و سوسیالیسم با توسعه سیستمهایی اقتصادی که منجر به مزدبگیر شدن نیروهای کاری میشود قصد احیای نظام فرعونی را دارند آنها میخواهند همه چیز را اشتراکی کنند این مورد پسند خدا نیست نظام فرعونی حتی نمیخواهد انسان قیافه را از والیدن به ارث ببرد آنها با ازدواج بین سیاه وسفید میخواهند انسانی داشته باشند که نه به پرنت سفید متعلق باشد نه پرنت سیاه مثل اوباما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: