به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
نیروهای یمنی پس از درگیری‌های سنگین حملات مزدوران سعودی را در شمال استان حجه ناکام گذاشتند و ضربات مهلکی به آنان در استان جیزان عربستان وارد کردند.
"خیبرآنلاین" -  عملیات نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله یمن در شمال استان «الحجه» علیه نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی برای بازپس گیری مناطق اشغالی بخش «حیران» همچنان ادامه دارد.

به گزارش مشرق، از حومه شرقی کوه «النار» خبر می‌رسد، شمار زیادی از نیروهای مزدور سعودی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رزمندگان یمنی انجام دادند تا مناطق بیشتری را در این محور به اشغال دربیاورند اما با واکنش قاطع مواجه شدند.براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی به سرعت وارد میدان شدند و در همان گام نخست پیشروی مزدوران سعودی را در این محور متوقف کردند و پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته موفق شدند حملات را به طور کامل دفع کنند.

به گفته منابع میدانی، ۱۲ تن از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری‌ها در حومه شرقی کوه النار به هلاکت رسیدند و بیش از ۳۰ تن دیگر از آنان زخمی شدند؛ دو خودروی نظامی مزدوران در این محور هدف قرار گرفتند و منهدم شدند.

در حال حاضر، ۱۰ درصد از مساحت استان حجه در شمال غرب یمن از جمله «صحرای میدی و بخش وسیعی از مناطق حیران و طوال» در اشغال نیروهای مزدور سعودی است؛ این استان از محور غربی با دریای سرخ و از شمال با استان جیزان عربستان هم مرز است.عکس از اعلام الحربی
از جنوب شرق استان جیزان عربستان و مرزهای مشترک استان حجه خبر می‌رسد، یگان توپخانه نیروهای یمنی پس از دریافت اطلاعات دقیق، تجمع مزدوران چند ملیتی و نظامیان سعودی را در منطقه «المشرق» هدف قرار داد و شماری از آنان را کشته و زخمی کرد.

خبرها از حومه کوه «قیس» در جنوب شرق استان جیزان عربستان حاکیست، شماری از نیروهای مزدور سعودی حمله‌ای را به منظور نفوذ بیشتر در منطقه انجام دادند که با واکنش به موقع نیروهای یگان زمینی و توپخانه یمنی مواجه شدند و ناکام ماندند.

به گزارش مشرق، شماری از مزدوران سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند؛ یگان توپخانه نیروهای یمنی همچنین تجمع نظامیان رژیم سعودی را در منطقه «السمنه» هدف قرار داد و ضربات مهلکی به آنان وارد آورد.


رزمندگان یمنی تلاش می‌کنند مناطق بیشتری را در جنوب و جنوب شرق استان جیران عربستان به کنترل دربیاورند تا مسیر ارتباطی مزدوران سعودی را در شمال استان الحجه مسدود و آنان را در این محور محاصره کنند.استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و نیروهای یمنی در ۵ سال گذشته موفق شده‌اند بخش‌هایی از آن را به کنترل درآورند و عملیات نظامیان و مزدوران سعودی برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته نتیجه‌ای نداده است.

 
برچسب ها: جنگ ، جنگ ، یمن ، سعودی ، جیزان ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: