به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۶۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
پاسخ به شبهات درباره فلسطین
ای فلسطین! آنهایی را که از روی ترس و زبونی می گویند کشتن مسلمانان فلسطنی آری اما کشتن صهیونیست ها نه، آنها با ما کار داشته باشند و در ریز و درشت دخالت کنند اما ما هیچ کاری با آنها نداشته باشیم، آنها عهد بشکنند و ما عهد نگه داریم، را هم ببخش یا اگر خواستی هرگز نبخش
"خیبرآنلاین" - محمد ادریسی * / نمی‌خواهیم بگوییم اولین کسی که علیه یهودیان و مسیحیان ظالم این کره خاکی راهپیمایی خانوادگی داشت، پیامبر اسلام محمد(ص) بود در روز مباهله که امیرالمومنین علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) هم در این راهپیمایی حضور داشتند؛ فقط می خواهیم بگوییم که راهپیمایی روز قدس برای حمایت از اسلام و مسلمانان است که صهیونیست ها با استراتژی هایی همچون هجوم و مصادره و ترساندن و خونریزی مستمر، سعی در به غارت بردن سرزمین فلسطین داشته و دارند که با موانع زیر روبرو هستند

اول: مقاومت جوانان

دوم: جرات و جسارت و شجاعت

سوم: حب شهادت زنان و مردان و حتی کودکان

ساده اندیش ها و ساده دلان در مورد فلسطین شبهه وارد می کنند و می گویند که صهیونیست ها سرزمین فلسطینی ها را خریده اند و پول آن را هم داده اند که باید از آنها پرسید:

1- آیا کسی حاضر است وطن خود را بفروشد؟ مگر شما نمی گویید وطن مثل مادر است؟ آیا دیده اید کسی مادرفروش شود؟! آیا این عقلی است؟

2- آیا کسی که سرزمین خود را فروخت، دوباره می رود با هر قیمتی - حتی جان و خون دادن و استشهاد و شهادت - بازپس بگیرد؟!

3- آیا شما تا به حال سندی یا نشانه ای دیده اید که صهیونیست ها در دادگاه های بین المللی به همه نشان بدهند که دلیل محکم بر فروش و خرید سرزمین های فلسطین باشد؟!

اسرائیل اختاپوت است و به فلسطین اکتفا نمی کند. برای قطع بازوهای این اختاپوت جهانی و استنهاض و نهضت امت اسلام علیه صهیونیست ها، یک ولی امر واحد جهانی نیاز هست و اگر این نهضت جهانی و مهم تا به امروز آنگونه که شایسته است، محقق نشده، به خاطر این است که همه گوش به فرمان یک ولی امر واحد جهانی نبوده اند.

وظیفه مهم ولی امر واحد در مسئله فلسطین عبارتند از:

اولا: شناسایی تهدیدها و خطرات و بیان اهمیت قدس و اقصی برای اسلام است که فلسطین تنها متعلق به فلسطینی ها نیست بلکه به تک تک مسلمان ها تعلق دارد و سقوط آن ذلت و صعود آن عزت مسلمانان است

ثانیا: تایید حرکت های مقاومت و پشتیبانی مادی و معنوی

ثالثا: تاکید بر عدم قومیت گرایی در مسئله مهم فلسطین

رابعا: دوری از اختلاف های سیاسی در این مسئله مهم

خامسا: پیش بینی نقشه صهیونیست ها و بازی های سیاسی آنها را کند و افشا نماید

سادسا: مسائل فقهی مربوط به مسئله فلسطین را پاسخ دهد و آنها را برای همه مسلمانان بیان کند. به عنوان مثال، این 17 سئوال فقهی در مورد فلسطین و اسرائیل را مطرح نماید:

1- حکم شرع در برابر کسانی که در حمایت از صهیونیست ها سکوت اختیار می کنند، چیست؟

2- افراد و گروه ها و تشکل هایی که از اسرائیلی ها و صهیونیست ها حمایت مادی و معنوی می کنند و با آنها تعامل دارند و نیروی انسانی در اختیار آنها قرار می دهند، چه حکمی دارند؟

3- تعهدات دائمی و موقت با یهودیان چه حکمی دارد؟

4- اشغال و فتح سفارت های صهیونیستی توسط مسلمان چه حکمی دارد؟

5- سیاستمدران و دولتمردانی که حکم ولی امر را که مربوط به فلسطین است، نقض کنند، چه محکومیت های در انتظار آنها خواهد بود؟

6- آنها که در جهت حمایت از صهیونیست ها سخنی می گویند و عملی انجام می دهند و جاسوسی می کنند و جاده صاف کن می شوند، چه حکمی دارند؟

7- حکم شرعی فروش نفت و گاز و مواد خام و مبادلات تجاری با صهیونیست ها چیست؟

8- آیا خودی های اسرائیلی‌منش، از نظر شرع و اسلام حکم محارب یا فاسق یا منافق دارند؟

9- حکم کسی که از نظر فکری و طرح و استراتژی به صهیونیست ها کمک می کند، چیست؟

10- مهمترین واجب کفایی و مهمترین واجب فوری در رابطه با فلسطین و اسرائیل چیست؟

11- حکم شرع در برابر کسانی که به فلسطینی ها برای مقاومت و دفاع از وطن و سرزمین خود فحش می دهند و برای اسرائیلی ها در مکاتبات خود دعا می کنند، چیست؟

12- آیا اسرائیل برای ما حکم دوست را دارد یا حکم محارب را دارد یا حکم دشمن عادی را دارد یا حکم یکی از طرفین قرارداد را دارد؟

13- آیا آن قسمت هایی که از سرزمین فلسطین اشغال شده، واجب است آزاد شود یا متعلق به اسرائیلی ها است؟

14- آیا شرکت های صهیونیستی که خارج از محدوده اسرائیل اشغالی هستند، هم جزئی از اغتصاب های آنها به حساب می آید؟

15- مسئله فلسطین و قدس و اقصی از نظر اقتصادی، امنیتی، نظامی، سیاسی، اجتماعی و... از قضیه های اولیه است یا ثانویه و از صغریات است یا کبریات؟

16- آیا خمس و زکات به مجاهدان و مدافعان قدس و فلسطین و اقصی تعلق می گیرد؟

17- آیا مهاجران از سرزمین های اشغالی فلسطین می توانند علاوه بر اقامت دائمی در کشورهای دیگر اسلامی، تابعیت داشته باشند و از بیت المال و یارانه و خدمات استفاده نمایند؟

در سخنرانی ها و مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی و یاداشت های سران اسرائیلی پر است از عبارات ها و نفرت پراکنی های که نشان دهنده اهداف و ذات آنهاست که لازم است جوانان و نوجوانان بدانند که آنها چه افکار و اعتقاداتی دارند و ما به چه دلایلی از صهیونیست ها متنفر هستیم.

به دلایل مختلف از صهیونیست ها متنفریم. آری! از اسرائیل متنفریم چون اسحاق شامیر یکی از رهبران موساد، می گوید: به زودی فلسطینی ها را مانند ملخ زیر پا له می کنیم و سر آنها را به سنگ ها می کوبیم.

از اسرائیل متنفریم چون بنیامین زئب مشهور به تئودور هرتسل که جنبش سیاسی صهیونیسم را پایه نهاد، می گوید: ساکنان فلسطین که فقیر هستند را باید از این مرزها خارج کنیم و به آنها هرگز شغل داده نشود و بگذارید همیشه بیکار باشند و این وسیله تنها راه استيلا بر این سرزمین است که لازم است سری و مخفیانه انجام شود.

از اسرائیل متنفریم چون داوید بن گوریون اولین نخست وزیر اسرائیل، می گوید: اینها را باید از این سرزمین بیرون کنیم و ما به جای آنها بنشینیم و باید تک تک فلسطینی ها را به قتل برسانیم، به جز آنها که بخواهند در کنار ما همچون برده و بنده برای ما زندگی کنند.

از اسرائیل متنفریم چون گوریون می گوید: این نقشه اسرائیل کنونی را انگلیسی ها برای ما طراحی کردند که قبول نداریم! نقشه ما که جوانان و بزرگان ما برای ما طراحی کرده اند، از نیل تا فرات است و باید مطمئن شویم که فلسطینی ها هرگز به اینجا بازنمی گردند و پیران آنها به زودی می میرند و جوانان هم فراموش می کنند که ما با آنها چه کردیم!

از اسرائیل متنفریم چون ایهود باراک وزیر دفاع اسرائیل، می گوید: فلسطینی ها همچون تمساح هستند که هرچقدر گوشت به آنها بدهی، باز هم دوباره طلب می کنند و سیری ناپذیرند.

از اسرائیل متنفریم چون مناخم بگین نخست‌وزیر اسرائیل، در یک سخنرانی می گوید: فلسطینی ها حیواناتی بیش نیستند که فقط دوپا دارند.

از اسرائیل متنفریم چون رفائیل ایتان رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم اشغالگر قدس، که از فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای این رژیم بود، می گوید: هنگامی که استعمار این سرزمین تمام شود، اعراب همچون جیرجیرک های سرگیجه گرفته و مست داخل یک شیشه دربسته می شوند و از این سرزمین حتی یک سانتیمتر هم برای آنها نمی گذاریم.

از اسرائیل متنفریم چون آریل شارون می گوید: این را واضح می گوییم نه سربسته که همه بدانید ما یهودیان بر آمریکا سیطره و تسلط پیدا می کنیم و آنها تمامی خواسته های ما را علیه دیگران مو به مو اجرا می کنند.

از اسرائیل متنفریم چون هنگامی که یک روزنامه نگار نیویورک تایمزی از اسحاق رابین نخست‌وزیر اسرائیل، می پرسد بعد از مذاکرات با فلسطینی ها چه می کنید؟ با اشاره دست خود می گوید: همه را بیرون می کنیم.

از اسرائیل متنفریم چون موشه دایان نخست وزیر اسرائیلی، در یک برنامه رادیویی می گوید: هدف نهایی ما فقط امپراطوری در جهان است.

به خاطر معامله قرن از آنها بیزاریم. می گویند ما ضعیف هستیم و مقاومتی نداریم، آنها با هر وسیله ای می کوشند که ما را قانع کنند که آنها دشمنان ما نیستند، تبر نیستند، آفت نیستند و می گویند که لازم نیست ما برای قطع درخت تنومند آنها به زمین آنها وارد شویم و اقدام کنیم که به زودی یکی از خودشان در این زمین که ملک ما است، این کار را برای ما انجام می دهد.

فلسطین! ما را ببخش که از ایام طفولیت به خاطر دارم که در هر خانه ای و مسجدی و هیاتی که می رفتیم، عکسی و تمثالی از قدس و اقصی و فلسطین بود اما امروز کمتر آن عکس های زیبا را می بینیم!

نگران مباش ای فلسطین! که روزی را خواهی دید که پرچم نصرت الله بر القصی و قدس به اهتزاز در می آید.

ای فلسطین! آنهایی را که از روی نادانی می گویند کشتن فلسطینی ها آری اما مرگ بر اسرائیل و مرگ آمریکا گفتن نه، را ببخش.

ای فلسطین! آنهایی را که از روی غفلت می گویند پشتیبانی همه جانبه آمریکا از صهیونیست ها آری اما پشتیبانی همه جانبه ایران و کشورهای دیگر از فلسطینی ها نه، را ببخش.

ای فلسطین! آنهایی را که از روی ترس و زبونی می گویند کشتن مسلمانان فلسطنی آری اما کشتن صهیونیست ها نه، آنها با ما کار داشته باشند و در ریز و درشت دخالت کنند اما ما هیچ کاری با آنها نداشته باشیم، آنها عهد بشکنند و ما عهد نگه داریم، را هم ببخش یا اگر خواستی هرگز نبخش.

قدس میراث انبیاست، قدس مهبط الوحی است؛ آزادی قدس مستنهض می خواهد. با فلسطین ارتباط داشتن هویت ما است، با قدس ارتباط ایمانی داریم؛ فلسطین سرزمین معجزات است و خدایی که حامی قبله دوم بود، حامی قبله اول هم هست.* حجت الاسلام محمد ادریسی
محقق و نویسنده

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: