به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
گفته‌های برادر میترا استاد، حساسیت نهادهای امنیتیِ مورد ادعای اصلاح‌طلبان بر روی نجفی چندان بی‌ربط هم نبوده است
"خیبرآنلاین" - پس از قتل میترا استاد به دست همسر خود محمدعلی نجفی، یکی از اتهاماتی که اصلاح‌طلب‌نماها برای تطهیر نجفی متوجه مقتول می‌کردند، پرستوخواندن وی بود!

به گزارش رجانیوز، 19 خرداد 98 مسعود استاد برادر مقتول، با حضور در جمع خبرنگاران، ابعاد جدیدی از ماجرای نجفی را افشا کرده است که صحت ادعاهای اصلاح‌طلبان درباره میترا استاد را زیر سوال می‌برد.

گفته‌های اخیر برادر میترا استاد درباره نجفی، علاوه بر اینکه به روشن‌ترشدن جزئیات قتلی که نجفی مرتکب شده کمک می‌کند، هوچی‌گری های اصلاح‌طلبان علیه نهادهای امنیتی در ایام شهرداربودن نجفی را نیز بیش از پیش آشکارتر می‌کند.

مسعود استاد درباره ازدواج‌های متعددِ موقت نجفی به خبرنگاران گفته است: «آنطور که من می‌دانم، شهردار اسبق تهران علاوه بر ازدواج اولش، سابقه عقد موقت با زنان دیگر را هم داشت و در برابر آن، برای زنان خودرو خریده بود.»

برادر همسر نجفی در ادامه صحبت‌هایش به یکی از موارد ازدواج موقت اشاره کرده و گفت: «زمانی که به عنوان کارشناس در زمان شهردار بودن نجفی در شهرداری کار می‌کردم، خانم جوانی نزدم آمد و گفت که از کارمندان شهرداری است و نجفی با او مدتی در ارتباط بوده و وی را اغفال کرده است همین باعث شده که برای زندگی او مشکلاتی به وجود بیاید و بعد از آن‌که نجفی از او جدا شده، این زن حتی تصمیم گرفته بود مقابل شهرداری برود و خودش را آتش بزند.»

 

برادر میترا استاد ادامه داد: « ماجرا را به خواهرم گفتم و او نیز به شدت از این موضوع ناراحت شد. حتی با آن خانم ملاقات کرده و حرف زدیم که او از تصمیم‌اش برای خودکشی در مقابل شهرداری تهران منصرف شد...زمانی که شهردار اسبق(نجفی) به اتهام قتل بازداشت شد، این خانم را به دادسرا معرفی کردیم و او در دادسرای جنایی حاضر شد و مورد تحقیقتات گرفت و اظهاراتش ثبت شد.»

 

مسعود استاد همچنین در واکنش به اظهارات علی مطهری که میترا استاد را پرستو دانسته بود، در اینستاگرام خود خطاب به وی نوشت: «فرصتی سه روزه به احترام رای همشهریهای عزیز، که شما را به واسطه تبار والایتان به مجلس فرستادند، خواهم داد، تا نسبت به موضع گیری اخیرتان از موکلین داغدارتان عذرخواهی بفرمایید.

 

در غیر اینصورت به وکالت از اولیاء دم، به جرم افتراء از شما شکایت خواهم کرد.»
 

بررسی یک ادعا

در ایامی که نجفی گزینه شورای شهر اصلاح‌طلب بعنوان شهردار تهران معرفی شده بود، اصلاح‌طلبان با حمله به نهادهای امنیتی، مدعی بودند که این نهاد ها بی دلیل و صرفاً به این خاطر که نجفی اصلاح‌طلب است، با شهردار شدن وی مخالفت می‌کنند.

 

پس از استعفای نجفی از شهرداری تهران نیز این ادعاها ادامه داشت. بعنوان مثال، همان زمان، محمد نعیمی‌پور نماینده مجلس ششم، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و عضو حزب منحله مشارکت، در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌های اصلاح‌طلب گفته بود: « قبل از اینکه آقای نجفی با رأی اعتماد شهردار شود، بخش‌های امنیتی و نظامی کشور و همچنین مسئولین آنها با ایشان جلساتی داشته‌اند و تا آنجا که بنده اطلاع دارم در آن جلسات ایشان تهدید شده بودند که اگر کناره‌گیری نکنند، پرونده ایشان را به جریان خواهند انداخت و می‌توانند برای ایشان دردسر ایجاد کنند.»

بهاره آروین عضو فعلی شورای شهر تهران، نیز در این باره گفته بود: «قبل از انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار، یکی از نهادهای امنیتی به روسای دوره موقت و رسمی شورا پیغام دادند که حضور نجفی در شهرداری تهران برایشان قابل پذیرش نیست و در صورت پذیرش سمت شهردار توسط او، پرونده‌هایی از فعالیت‌های سالیان قبل او به دادگاه ارجاع خواهد شد.»

اکنون اگر گفته‌های اخیر مسعود استاد را در کنار مخالفت‌های نهادهای امنیتی با شهردارشدن نجفی قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که ازدواج‌های موقتی که نجفی داشته است، نهادهای امنیتی کشور را نسبت به وی حساس کرده بود و بنا به گفته اصلاح‌طلبان، این نهادها به دنبال دردسرسازی و ایجاد حاشیه برای نجفی نبودند.

به عبارتی دیگر، گفته‌های برادر میترا استاد، حساسیت نهادهای امنیتیِ مورد ادعای اصلاح‌طلبان بر روی نجفی چندان بی‌ربط هم نبوده است.

ناگفته نماند که نجفی اولین اصلاح‌طلبی نبوده است که ازدواج‌های موقت متعددی داشته است. به گفته خبرگزاری دولت ایرنا، اصلاح‌طلبانی چون مهاجرانی و علی جنتی نیز همانند نجفی، چنین ازدواج هایی را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند.
برچسب ها: نجفی ، قاتل ، همسر ، صیغه ، استاد ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: