به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور:
استان‌های ما به تنهایی می توانند تحریم را دور بزنند، ظرفیت ها وجود دارد و استان ها باید بیایند و این ظرفیت ها بارور شود
"خیبرآنلاین" - مجتبی زارعی استاد علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، طی سخنانی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران (جمعه 31 خرداد 98) ضمن تقدیر از اقدام نیروهای سپاه برای سرنگونی پهپاد جاسوسی 250 میلیون دلاری شیطان بزرگ، گفت: رهبر انقلاب اسلامی خوشحال شدند از اینکه روز ملی بسیج اساتید را با عنوان شهید چمران نامگذاری کردند. چمران یک دانشمند تمام عیار است و علم و ایمان و سنت و تجدد، عشق و عقل را تلفیق می کند و استاد بسیجی باید اینطور باشد، یعنی شجاع و قوی.

به گزارش بسیج، وی افزود: استاد بسیجی نباید بی جهت از کسی حمایت کند و نه از انصاف خارج شود. ذات دانشگاه های ما به اینجا برگردد که علم، عمل، ایمان، عشق، سرسختی و نوآوری را با هم تلفیق کنند ولی ساختار دانشگاه ما الان اینگونه نیست و ساختار وارداتی است و اساتید بسیجی تلاش می کنند از این وضعیت عبور کنند. رهبر انقلاب به ما توصیه کرده اند که این ویژگی های شهید چمران را ملاحظه کنیم.

زارعی در ارزیابی بسیج اساتید از وضعیت کشور، گفت: 40 سال اول جمهوری اسلامی که کودتاها، جنگ ها و تحریم ها را پشت سر گذشته، حتی در زمستان سال 96 برنامه ریزی کرده بودند که نظام را از بین ببرند و حتی ساعت هم تعیین کرده بودند ولی دست خدا بیرون آمد و ایران را یکپارچه با هم متحد کرد، حالا ترامپی که به دنبال فروپاشی بود فردی را برای مذاکره می فرستد و آن‌طور جواب می‌گیرد.

* جهاد علمی و بسیجی طهرانی مقدم‌ها ناوهای آمریکایی را زمین‌گیر کرده است

این استاد دانشگاه گفت: ما در شرایط قوی‌ای قرار داریم، ناو هواپیمابر امریکا اگر روزی در یک گوشه ای از جهان حرکت می کرد در گوشه دیگری از جهان یک دولتی سقوط می کرد اما این ناو زمین گیر شده چون جهاد دانشمند علمی و بسیجی طهرانی مقدم‌ها این ناوها را زمین‌گیر می کند.

* قوای سه گانه در وضعیت کار جهادی قرار ندارند

وی یادآور شد: جنبش بسیج استادی احساس می کند دولتمردان و قوای سه گانه باید به این توان نزدیک شوند. جنبش استادی در 600 روز اخیر با بررسی ای که از وضعیت جامعه داشته نظرش این است که قوای سه گانه در وضعیت کار جهادی قرار ندارند.

زارعی تصریح کرد: جنبش بسیج استادی از قوه مجریه شاکی است و گلایه دارد، رئیس جمهور در شرایطی که تحریم وجود دارد به دنبال تاسیس یک وزارتخانه جدید است، تشکیل وزارت خانه جدید راه حل نیست.

* کشور تفکر جهادی کم دارد

رئیس بسیج اساتید اظهار داشت: جنبش استادی معتقد است آن چیزی که کشور کم دارد تفکر جهادی است، شما باید صرفه جویی کنید، باید فرماندارانتان استاندارانتان و بخشدارانتان به تفکر جهادی مسلط شود نه اینکه یک وزارتخانه جدید تاسیس کنید، شما نباید بار مالی ایجاد کنید، شرایط تحریمی را باید در نظر بگیرید.

* قوای سه گانه باید از نیروهای جهادی یاد بگیرند

وی ادامه داد: در شرایطی که کشور به کار در حوزه تعلیم و تربیت نیاز دارد وزارت آموزش و پرورش متزلزل است، در شرایطی که کشور نیاز به کار در حوزه فرهنگ دارد شورای عالی انقلاب فرهنگی تعطیل است، قوای سه گانه باید از نیروهای جهادی یاد بگیرند از تفکر جهادی یاد بگیرند و کشور را از حیث قوه و حیث استعداد آزاد کنند.

* وزیر نفت حالت جهادی ندارد

زارعی تصریح کرد: وزیر نفت حالت جهادی ندارد چرا بورس نفت را جدی نمی گیرید؟ چرا در حالت تحریمی  برای عبور از نفت اقدامی نمی کنید، ۴۰ سال است نفت در اختیار شما کارگزاران و تکنوکرات ها قرار دارد، حالا نیروهای جهادی می گویند باید آحاد نیروهای انقلابی و جهادی را برای دور زدن از تحریم نفت بسیج کنید ولی شما اقدامی نمی‌کنید.

* برجام دیگر مُرده است، انقدر از برجام سخن نگویید

این استاد دانشگاه تاکید کرد: پیام شما به جامعه پیام مناسبی نیست، کار با همسایگان را جدی بگیرید برجام دیگر مُرده است، انقدر از برجام سخن نگویید.

وی گفت: بر اساس آمار در ۱۱ ماه سال ۹۷ ، پنج بازار بزرگ همسایه ما و کشورهای همسو حدود شصت و هفت و نیم درصد از صادرات جمهوری اسلامی را به خود اختصاص داده اند در همین ایام به اروپایی ها که همکار آمریکای جنایتکار هستند ۲۸ درصد کاهش تبادلات داشتیم.

* دولت محترم! اروپا همکار خوبی بعد از آمریکای جنایتکار نیست

رئیس بسیج اساتید یادآور شد: دولت محترم! اروپا همکار خوبی بعد از آمریکای جنایتکار نیست. شما باید به توان ملی برگردید به ظرفیت های استانها، به فرمانداران و استانداران خود یاد دهید هر مزیت را از درون بجوشانند. تا کی می‌خواهید دستتان را جلوی اجنبی دراز کنید؟ بالاخره ترامپی پیدا می شود لگد می‌زند و بدعهدی می‌کند.

* ما از مجلس شورای اسلامی رضایت نداریم

زارعی ادامه داد: ما از مجلس شورای اسلامی رضایت نداریم، مجلس شورای اسلامی که وقتی به انتخابات کمیسیون امنیت ملی رسید با این که موضوع مهمی بود به اختلاف رسید. مجلس باید با قوت جلو بیاید.

وی گفت: مردم ناراحتند، از اینکه چرا تکنولوژی مقاومتی جواب می دهد و ناو آمریکایی آبراهام لینکن متوقف می شود ولی نمی توان بازار را کنترل کرد.

رئیس بسیج اساتید افزود: بسیج مستضعفین از دولت محترم خواسته است چه همکاری کند برای کنترل بازار وزارت دادگستری مجلس محترم چرا قانون وضع نمی کنید و دست و بال بسیج مستضعفین را باز نمی کنید؟ چرا وزارت دادگستری به این درخواست مخلصانه بسیج مستضعفین پاسخ نداد.

* آقای روحانی! با نگاه کردن به مردم نمی‌شود نظرسنجی کرد

این استاد دانشگاه اظهار داشت: رئیس جمهور محترم! ما می خواهیم شما آقا باشید! از داخل ماشین نمی شود صورت مردم را نگاه کرد و نظرسنجی کرد! جنبش استادی بسیج با چهل هزار استاد در کنار شماست شما بیایید و از این ظرفیت استفاده کنید.

* از روند تحولی ریاست جدید قوه قضاییه حمایت می کنیم

زارعی گفت: ما از از روند تحولی ریاست جدید قوه قضاییه با جدیت حمایت می کنیم، جنبش استادی بسیج معتقد است در جمهوری اسلامی برای گماردن یک مسئول در کشور اصل در عدم برائت است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

وی ادامه داد: تا احراز نشده یک وزیر، یک شهردار، مدیر، مدیرکل و استاندار صلاحیت ندارد، تا معلوم نشده، تا احراز نشده است، شما حق ندارید او را در مناصب عمومی بگذارید. افتضاحی که در پایتخت و در ام القرای جمهوری اسلامی به وجود آمد، زیبنده جمهوری اسلامی نبود. چه کسی کوتاهی کرد؟ قوه قضاییه وقت، سازمان بازرسی کل کشور و همه کمیسیونهای مرتبط درون مجلس.

این استاد دانشگاه افزود: نتیجه اینکه مردم دارای یک امید و نشاط هستند، مردم ما در امنیت هستند و نعمت امنیت را می دانند و در اقصی نقاط کشور پای کار نظام هستند؛ باید قدر این مردم را بدانیم.

زارعی اظهار داشت: استان های مختلف دارای ظرفیت های مختلف هستند. استان‌های ما به تنهایی می توانند تحریم را دور بزنند، ظرفیت ها وجود دارد و استان ها باید بیایند و این ظرفیت ها بارور شود.

وی گفت: ما در کنار دولت هستیم، بسیج اساتید می خواهد به دولت و مسئولان کمک کند، از دولت می‌خواهیم این دست را بفشارد نه دست آمریکایی ها را؛ دستان آمریکایی ها همیشه عهدشکن بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: