به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد تصویر اصلی شماره امروز خود را به پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی اختصاص داده و با محوریت «بخشش» نجفی گزارشی منتشر کرده است.
"خیبرآنلاین" - روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد تصویر اصلی شماره امروز خود را به پرونده قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی اختصاص داده و با محوریت «بخشش» نجفی گزارشی منتشر کرده است. در بخشی از گزارش مرتبط با این موضوع آمده است:به گزارش شهدای ایران، «در بررسی‌های مختلف به این نتیجه می‌توان رسید که تغییر لحن مسعود استاد که خود را نماینده ی اولیاهای دم ( پدر،مادر و تنها فرزند میترا استاد ) می‌داند به سمتی در حرکت است که امکان گذشت را ممکن می‌سازد. مسعود استاد در گفته‌های مختلف به این مسئله اشاره دارد که محمد علی نجفی قصدی برای به قتل رساندن میترا استاد نداشته است. او تقریبا پذیرفته که قتل در یک کنش و واکنش ناخواسته به وقوع پیوسته اما اگر چه برخواسته اصلی خود یعنی قصاص اصرار دارد اما موضوع بخشش را به طور کلی منتفی نمی‌داند.

...اگرچه هنوز حکم قطعی منتشر نشده و اگرچه هنوز تا نهایی شدن هر حکمی راه درازی در پیش است اما سخنان اخیر برادر میترا استاد که گفته به بخشش فکر نکرده بوده اما می‌توان روی آن نیز نظر داشت و نیز مطرح شدن بحث کمک به زنان بدسرپرست و بی سرپرست می‌تواند چنین به ذهن مخاطب القا کند که با فاصله گرفتن از فضای احساسی ساعات اولیه وقوع حادثه و نیز طی مراحل مختلف دادرسی و دادگاه، حال طرفین فرصت دارند که بیشتر و عمیق تر به همه راه‌های پیش رو فکر کنند؛ نجفی به مسیری که طی کرده و خانواده مقتول به همه گزینه‌ها از جمله قصاص یا بخشش.»

با این حال طی روزهای گذشته خبری از صدور حکم قصاص برای نجفی منتشر شد و حتی یکی از وکلای وی احتمال صدور حکم قصاص برای نجفی را محتمل دانسته بود. از سوی دیگر در برخی شبکه های اجتماعی خبر پذیرش مبلغی توسط خانواده میترا استاد برای گذشت از قصاص نجفی نیز منتشر شده بود. در هر حال باید منتظر اعلام رسمی حکم نجفی و نظر خانواده مقتول مبنی براعلام رضایت و یا اجرای قصاص احتمالی ماند.

تقلای روزنامه اصلاح طلب برای بخشش نجفی +عکس

گفتنی است این فرضیه که روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در حال تلاش برای فضاسازی اعلام توافق پشت پرده بین نجفی و خانواده اولیای دم است هم دور از ذهن نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: