به‌روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
هزینه استفاده از خدمات اورژانسی در کشور عراق برای تمامی زائرین رایگان است
"خیبرآنلاین" - راهپیمایی اربعین 98 نیز همچون سالهای گذشته امسال نیز اجرایی می شود، زوار کشورهای مختلف و عاشق حضرت سیدالشهدا(ع) هر سال با ایام اربعین خود را به کربلای معلی می رسانند تا بتوانند در این مانور بزرگ شیعیان شرکت کنند.

به گزارش افکارنیوز، حضور در راهپیمایی اربعین 98 با توجه به برداشته شدن روادید کشور عراق امسال توجهات بیشتری را نیاز دارد و مطمئنا براساس برخی تخمین ها، زائران ایرانی عاشق امام حسین(ع) به احتمال فراوان بالای 5 میلیون نفر از ایران در اربعین حسینی حضور پیدا می کنند.

سامانه سماح سایتی است که زائران اربعین 98 باید برای راهپیمایی خود ثبت نام کنند تا بتوانند از مرزهای کشور خارج و به کشور عراق سفر کنند.

ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین گفته باید به زائران حسینی اطلاع‌رسانی دقیقی صورت گیرد که لازمه رفتن به کشور عراق، ثبت نام در سامانه سماح است تا ضمن بهره‌گیری از خدمات بیمه و گمشدگان، شرایط خدمات‌رسانی به آنها نیز مهیاتر شود.

وی  خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال روادید کشور عراق برای مراسم اربعین 98 برداشته شد، زمینه مناسبی است که اگر به خوبی عمل کنیم مسیر خوبی برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم در سال‌های آینده خواهیم داشت.

محمدحسنی در ارتباط با تعیین نرخ مصوب جابجایی مسافر در مرز مهران اظهار داشت: به جهت کنترل و نظارت بر جابجایی مسافر و عدم سوءاستفاده برخی رانندگان، نرخ مصوب برای مسافربران اربعین ۹۸ تعیین شده است.

هر سال با توجه به حجم بالای مسافران و زائران عاشق حضرت سیدالشهدا(ع) برای حضور در راهپیمایی اربعین هزینه حمل و نقل تا مرز و همچنین حضور در کشور عراق دارند.

هزینه های حمل و نقل زائران اربعین 98 به شرح ذیل است:
نرخ مسیر پایانه‌مرزی تا مهران ۵۰۰۰ تومان، پایانه مرزی مهران تا ایلام ۱۴.۵۰۰ و پایانه مرزی مهران تا اهواز ۵۴.۰۰۰ تومان
نرخ مسیر پایانه مرز مهران تا تهران ۱۴۰.۰۰۰ تومان، پایانه مرزی مهران تا اندیمشک ۳۸.۰۰۰ تومان و پایانه مرزی تاکرمانشاه ۴۵.۰۰۰ تومان

همچنین زائران اربعین حسینی در صورت مشاهده تخطی از این نرخنامه می‌توانند با سامانه پلیس ۱۱۰ تماس تا به موضوع آنان رسیدگی شود.

سرپرست دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با اشاره به شرایط جدید جابجایی زائران در مرز مهران گفت: زائرانی که قصد بازگشت از طریق مرز مهران در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ مهرماه را دارند، به‌صورت دوتکه به مقصد می‌رسند.

سرپرست دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور درباره شهر‌های پس‌کرانه مرز مهران عنوان کرد: شهر اندیمشک به‌عنوان یکی از 3 شهر معین مرز مهران در نظر گرفته‌شده و زائرانی که می‌خواهند از مرز مهران وارد کشور شوند، در ۶ روز از ۲۴ مهر تا ۲۹ مهرماه باید به‌صورت دوتکه سفر کنند؛ به این صورت که ابتدا از مرز به یکی از 3 شهر کرمانشاه، همدان و اندیمشک رفته و سپس نقاط موردنظر خود را انتخاب کنند.

باقرجوان تصریح کرد: این در حالی است که در مرز شلمچه و چذابه شرایط عادی بوده و سفر‌ها از این 2 مرز به‌صورت یک‌تکه انجام می‌شود که نیازی به سفر اضافه نیز نیست.

در حال حاضر ظرفیت پایانه برکت در مرز مهران ۶۰۰ دستگاه اتوبوس بوده که 3 پارکینگ پشتیبان نیز در کنار پارکینگ داخلی با ظرفیت ۴۰۰ تا ۶۰۰ دستگاه اتوبوس برای پشتیبانی از پایانه برکت ساخته شده و در مرحله نصب روشنایی قرار دارد که ظرفیت این پارکینگ را تا 3 برابر افزایش می‌دهد.

پارکینگ خودروهای شخصی در مرز مهران نیز ظرفیت پتانسیل مناسبی دارد و البته این مساله در حوزه استحفاظی و اختیارات استانداری ایلام قرار دارد اما در کنار پارکینگ مهران، ظرفیت ۱۲۰۰ دستگاه در پارکینگ پشتیبان خودروی شخصی وجود دارد.

زائرانی که در راهپیمایی اربعین دچار بیماری می شوند باید بدانند هزینه درمانی آنها در طول این سفر رایگان است و با مراجعه به مراکز هلال احمر می توانند روند درمانی خود را طی کنند.

همچنین هزینه استفاده از خدمات اورژانسی در کشور عراق برای تمامی زائرین رایگان است.

براساس اعلام رسمی مسئولان اربعین سال 98 تعدادی بالگرد، اتوبوس آمبولانس و آمبولانس نیز در مرز‌های ایران به صورت آماده باش حضور دارند تا اگر لازم شد وارد کشور عراق شوند، به همین دلیل زائران در زمینه درمان و هزینه‌های آن نباید هیچگونه نگرانی‌ای داشته باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: