به‌روز شده در: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
بذرپاش در این سفر با برخی مسئولان، دانشجویان و مردم دیدار و گفت و گو کرد و از مناطق محروم بازدید به عمل آورد
"خیبرآنلاین" - مهندس مهرداد بذرپاش در سفری یک روزه به استان گیلان و شهر رشت رفت و با برخی مسئولان، دانشجویان و مردم دیدار و گفت و گو کرد و از مناطق محروم این شهرستان بازدید به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، بذرپاش در نخستین برنامه ی خود با آیت الله فلاحتی دیدار کرد و ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مجموعه های اجتماعی که زیر نظر وی مشغول خدمت به مردم هستند، دغدغه های نماینده ولی فقیه در استان گیلان را مورد بررسی قرار داد.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر

بازدید از مناطق محروم شهر رشت و گپ و گفت صمیمی با گروه های جهادی فعال در این مناطق، برنامه بعدی سفر رئیس بنیاد اجتماعی احسان بود. محلات "سیاه اسطلخ" و "معلولین" مناطقی بودند که مورد بررسی معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قرار گرفتند و پس از بذرپاش پس از دریافت گزارش هایی از آن چه که تاکنون انجام شده و نیز، نیازهایی که برای رفع محرومیت از این مناطق احتیاج هست، به جوانان جهادی وعده ی حمایت داد.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر

حضور در منزل خانواده های معظم شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم (یوسفی و یعقوبی) از دیگر برنامه های سفر این فرزند شهید به گیلان بود. در این دیدارها، خانواده های شهدا ضمن استقبال گرم و صمیمی از بذرپاش، بازماندگان شهدا را دعاگوی جوانان خدمتگزار و انقلابی کشورمان دانسته و برای موفقیت های بیشتر در مسیر خدمت به مردم و انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کردند.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر

* مجلس مقتدر مقدمه تشکیل دولت با نشاط و خدمتگزار

مهرداد بذرپاش با حضور در دانشگاه گیلان، در ویژه برنامه ای که به مناسبت روز دانشجو برگزار شده بود، حاضر شد و در جمع دانشجویان به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان این که نقش دانشجو روشن کردن مسیر برای مردم است، گفت: عده‌ای با عملیات فریب سال‌هاست کشور را اداره می‌کنند؛ یک نهضت عظیم فریبکاران در اداره کشور وجود دارد که اصلی‌ترین اقدامشان دادن آدرس غلط به مردم است. جنبش های دانشجویی نباید تحت تأثیر کانال‌های طراحی‌شده توسط سیاسیون قرار بگیرند.

بذرپاش 2گانه "فیلترینگ - عدم فیلترینگ" و "حجاب - آزادی" را از حربه‌های نهضت فریب عنوان کرد و افزود: این دوقطبی های کاذب در زمان انتخابات افزایش پیدا می‌کنند و در چنین زمانی نقش دانشجو برای روشنگری اذهان، بیشتر می‌شود.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر


عضو هیات رئیسه سابق مجلس سپس به موضوع انتخابات پیش رو پرداخت و تاکید کرد: مجلس گام دوم یعنی مستقل، مومنانه، حکیم، پُرکار و دقیق. این مجلس خصم الدوله نیست ولی قطعا وکیل الدوله هم نخواهد بود.

مهرداد بذرپاش با اشاره به این که مشکل اصلی مجلس، در راس امور نبودن آن است، اظهار داشت: مجلس تبدیل به متغیر وابسته شده، آن هم وابسته به دولتی ناکارآمد که صدای طرفدارانش را هم درآورده است.

عضو هیات علمی دانشگاه هشدار داد: اگر فریبکاران وارد مجلس شوند، شرایط ناگوار فعلی تکرار و برگشت به عقب ادامه می‌یابد.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر

مهندس بذرپاش در ادامه، توصیه ای به نمایندگان فعلی مجلس کرد: به استراحت فرستادن وزیر نفت که سالها کشور خسارت تصمیماتش را می دهد، باقیات الصالحات نمایندگان در روزهای پایانی مسئولیت است.

معاون رئیس جمهور سابق در سازمان ملی جوانان به روند ثبت نام کاندیداها در انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: موج جوانان به میدان آمده و انفعال جبهه فریب، نویدبخش تغییر شرایط به نفع مردم است. پس از اتفاقات مثبت اخیر در قوه قضائیه، امید است مجلسی مقتدر و شفاف تشکیل شود که مقدمه تشکیل دولتی با نشاط و خدمتگزار باشد.

بذرپاش در پایان اظهاراتی کنایه آمیز خطاب به دولت و برخی نمایندگان مجلس فعلی داشت. وی گفت: دلمان برای رئیس جمهور می سوزد چرا که بسیاری از مدیران دولت حسابشان را از آن جدا کرده‌اند یا استعفا داده‌اند و یا سرگرم کارهای شخصی شده‌اند. دلمان برای لیست امیدی ها هم می سوزد، کسانی که آنان را فهرست‌بندی کرده‌اند، صراحتا می گویند انتخابمان اینها نبود، مجبور بودیم! ببینید این بنده‌های خدا دلشان برای چه کسانی می سوزد.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر


* مقصران وضع موجود، فقط خارجی‌ها نیستند

آخرین برنامه مهرداد بذرپاش در سفر به گیلان، حضور در جمع مردم پرشور و سخنرانی در مسجد صاحب الزمان(عج) رشت بود.

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه سن ۴۰ سالگی به معنای رسیدن به بلوغ و تکرارنکردن اشتباهات گذشته است، اظهار داشت: حداقل توقع مردم و به ویژه جوانان این است که اشتباهات ۴۰ سال اول انقلاب در گام دوم تکرار نشوند.

وی با اشاره به قرارداشتن در ایام شهادت میرزاکوچک خان جنگلی، تاکید کرد: تاریخ ایران پر از میرزا جنگلی‌ها است و انقلاب ما انقلاب بزرگی بود که قطب‌های کمونیست و لیبرالیست را بر هم زد و خود را به دنیا نشان داد، به گونه ای که امروز جهان تنها 2 قطب اصلی دارد: اسلام و لیبرالیست.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر

بذرپاش با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس، انتخاب افراد اصلح برای نمایندگی مجلس و دولت را نیازمند داشتن بینش و آگاهی دانست و گفت: نیروهای انقلابی نباید صرفاً شعار دهند یا در مقابل منتقدان جبهه بگیرند، بلکه بایستی عملیات فریب عده‌ای در زمان انتخابات را خنثی کرده و مسیر درست انتخاب را به مردم نشان دهند.

عضو هیات رئیسه سابق مجلس در شرایطی که سخنانش به تائید مردم همراه بود، ضمن انتقاد صریح از نحوه اصلاح قیمت بنزین و نیز زمان نامناسب اجرای آن، افزود: کدام عقل سلیم و کدام کارشناس، چنین امر مهمی را در شرایط امروز کشور اجرایی می‌کند؟ در شرایطی که تورم نزدیک ۴۰ درصدی است! مشخص است که این امر پیش از انتخابات، یک عملیات فریب بود.

وی جایگاه مجلس کنونی در حد معاون پارلمانی ریاست جمهوری تقلیل یافته دانست و ادامه داد: نمی‌شود یک وزیر در کشور به‌راحتی هر اقدامی انجام دهد، درخصوص بنزین به‌تنهایی تصمیم بگیرد و به خاطر لجبازی با دولت سابق اتفاقاتی را رقم بزند و کسی هم جلویش را نگیرد.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر

مهرداد بذرپاش با انتقاد شدید از عملکرد بسیار ضعیف مجلس در مقابل تصمیمات نادرست دولت گفت: یکی از وزرای این دولت که پروژه مسکن مهر را متوقف کرد و به‌جای آن طرح مسکن اجتماعی را پیشنهاد داد، تا زمان استعفایش، حتی 1 خانه هم تحویل مردم نداد و و کشور را دچار رکود شدید در حوزه مسکن نمود و نهایتا به هیچکس هم هیچ پاسخی نداد.

معاون رئیس جمهور سابق با انتقاد از اشرافیگری برخی مدیران دولتی، تصریح کرد: همیشه نباید در خارج از کشور به دنبال مقصر بگردیم، برخی مقصران در داخل کشور هستند که با عملیات فریب خواسته های خود را اجرایی می‌کنند. وزیران هزار میلیاردی نسبت به معیشت مردم بی‌توجه و بی‌اطلاع هستند و اصلا احساس نمی کنند مردم دچار چه مشکلاتی هستند.

وی با بیان اینکه امروز در رقابت و جنگ ادراک‌ها به سر می‌بریم، گفت: یکی از وظایف دینی و ملی ما تلاش برای انتخاب اصلح است. مجلس فقط جای بیانیه خواندن نیست، مجلس باید موضع داشته باشد و مهمتر از آن، داشتن حرفی برای مسائل مردم و فهم درست داشتن و قانون‌گذاری درست است.

گزارش کامل سفر 1 روزه مهرداد بذرپاش به استان گیلان +تصاویر
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
0
0
اصرار بی سابقه بانک مرکزی برای ایجاد رمز پویا در حالی است که
اولا بسیاری از مردم حتی یک گوشی ساده ندارند.
ثانیا: بسیاری از آنها چند کارت بانکی دارند که مثلا آن را به فرزندان و
همسر خود می دهند. اما قطعا گوشی همراهشان را که نمی توانند به آن
فرزندشان بدهند! لهذا برای این افراد خرید با آن کارتها ناممکن خواهد شد.
ثالثا: خطر امنیتی بسیار مهمی در این میان عامدانه و یا ناآگاهانه نادیده
گرفته شده است. ایران در خطر دایمی نفوذی های دشمن و احتمال وقوع حوادث
امنیتی و اغتشتشات مانند آبان 98 است. مهمترین موفقیت نظام این بود که
توانست فعالیت بانکی و مالی کشور را از خطر این اغتشاشات سالم نگه دارد.
اما اگر رمز پویا ایجاد شود و نظان لازن شود اینترنت یا موبایلها را قطع
کند چه خواهد شد؟ خود بخود کل امور مالی کشور قطع می شود و این یعنی
فاجعه..

در نگاه بدبینانه شاید ایجاد رمز پویا از اساس توطئه ای باشد تا دیگر
نظام نتواند اینترنت و موبایلها را قطع کند. مشخص است که اغتشاشگر و
حامیان او بزرگترین برنده این عرصه خواهند بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: