به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
فتح الله زاده که اتفاقا با فتحعلی شاه تشابهاتی هم در نام خود دارد باید نشان دهد که در عمل هیچ شباهتی با این شاه قاجار ندارد و یک معاهده ترکمانچای نوین در هزاره سوم با یک مرد خارجی نخواهد بست!
"خیبرآنلاین" - داستان استقلال و استراماچونی به یک سریال طولانی تبدیل شده و هر روز داستان و افشاگری جدیدی از دل آن بیرون می آید و این کلاف سردرگم را پیچیده تر می کند.

به گزارش مشرق|، به نظر می رسید با بسیج همه ارکان دولتی و وزیر و سفیر و.... و نقد شدن چک استقلال در ایتالیا توسط استراماچونی و اعلام آمادگی مربی ایتالیایی برای بازگشت به تمرینات این داستان خاتمه پیدا کرده است و استرا بعد از تعطیلات کریسمس به ایران خواهد آمد. اما صحبت های علی فتح الله زاده در یک برنامه تلویزیونی و مطرح کردن خواسته های جدید سرمربی استقلال که حکایت از نیامدن او به ایران دارد، شوک دیگری به هواداران وارد کرد!
هرچند هواداران استقلال پس از این صحبت ها بازهم به مدیریت استقلال تاختند و آن ها را عامل نیامدن استراماچونی دانستند اما رونمایی از ایمیل جدید وکلای استراماچونی که حاوی ۱۱ بند و درخواست بود نظر خیلی از هواداران را درباره مربی ایتالیایی عوض کرد. (اینجا بخوانید)


هرکسی مطالعه کمی درباره تاریخ ایران داشته باشد با خواندن این خواسته های استراماچونی  بلافاصله به یاد «عهدنامه ترکمانچای» می افتد که براساس آن علاوه بر دادن امتیازات زیاد ایران به دولت روسیه بخشهای مهمی نیز از کشورمان جدا شد تا نام «فتحعلی شاه قاجار» برای همیشه با این قرارداد ننگین عجین شود.
شاهکار امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال بعد از اتفاقات جنجالی فصل قبل و اوایل فصل جاری و از دست دادن چند بازیکن، با قهر استراماچونی تکمیل شد تا خواسته قریب به اتفاق هواداران پس از چندماه رنگ واقعیت بگیرد و فتحی برکنار شود. با رفتن فتحی که البته از عجایب روزگار هنوز عضو هیئت مدیره است و در تصمیم گیری های باشگاه نقش دارد! خلیل زاده سرپرست باشگاه شد و چند روز قبل «علی فتح الله زاده» به عضویت هیئت مدیره درآمد که به احتمال زیاد به عنوان مدیرعامل بعدی معرفی خواهد شد.


این روزها فتح الله زاده نقش اول ماموریت پیگیری بازگشت استراماچونی را برعهده دارد و به خاطر هواداران برای بازگشت او تضمین پرداخت یکماه حقوق جلوتر از موعد را هم داده است! (که این تضمین هم از اقتدار مدیریتی به دور است) از فحوای کلام او می توان فهمید که با پذیرفتن برخی از شروط مرد ایتالیایی مشکلی ندارد اما با دادن یکجای پول قرارداد قبل از آمدن و مذاکره به شدت مخالف است و باشگاه استقلال هم در پاسخ به خواسته های استراماچونی تلویحاً مخالفت خود را اعلام کرده است.
حالا فتح الله زاده باید نشان دهد که نه او فتحعلی شاه قاجار است و نه قرار است یک معاهده ترکمانچای نوین در هزاره سوم با یک طرف خارجی را امضا کند! معاهده ای که ندانم کاری های مدیران استقلال به خصوص فتحی (که اتفاقاً او هم با فتحعلی شاه تشابه اسمی دارد!) کار را به اینجا رسانده و کسی که حکم کارگر باشگاه استقلال را دارد برای بازگشت به محل کار خود برای کارفرما شرط و شروط می گذارد، چیزی که البته در فوتبال ایران مسبوق به سابقه است!


توجه به خواست هواداران در هر باشگاه پرطرفداری همچون استقلال در سراسر دنیا ارجحیت دارد. چه بسا همان ها هستند که شالوده اصلی باشگاه را تشکیل می دهند اما به طور قطع در چنین شرایطی آنها هم راضی به این همه خفت و خاری برای باشگاهی که میراث دار حجازی، پورحیدری‌، دانایی فرد، جباری، عبداللهی و... است نخواهند بود.


احترام به مهمان و مهمان نوازی خاصه اول و شهره ایرانی جماعت در طول تاریخ بوده و هست، که تا امروز هم به جد، این رسم را در قبال استراماچونی، همسر، فرزندانش و دستیاران وی به طور تمام و کمال به جا آورده ایم اما از قدیم و البته بجا گفته اند اندازه نگه دار که اندازه نکوست. قطعا عزت ایرانی این نیست که تن به هر خواسته ای بدهد حتی اگر به بهای قهرمانی یک تیم ورزشی در جهان باشد!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: