به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
ظریف در گفتگو با نشریه اشپیگل آلمان در پاسخ به این پرسش که «آیا بعد از قتل سردار سلیمانی توسط ایالات متحده، امکان مذاکره با آمریکا را منتفی می‌دانید؟» جوابی عجبی داد و گفت: خیر. من هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم... دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره بازگردد ما هنوز در میز مذاکره باقی مانده‌ایم!!
"خیبرآنلاین" - ظریف در گفتگو با نشریه اشپیگل آلمان در پاسخ به این پرسش که «آیا بعد از قتل سردار سلیمانی توسط ایالات متحده، امکان مذاکره با آمریکا را منتفی می‌دانید؟» جوابی عجبی داد و گفت: خیر. من هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم... دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره بازگردد ما هنوز در میز مذاکره باقی مانده‌ایم.

به گزارش 598 ، وزیر امرو خارجه روحانی با این مصاحبه به صراحت اقدام به دادن پالس بین‌المللی برای مذاکره با قاتل سردار سلیمانی کرد اما دونالد ترامپ در توئیتی که به زبان فارسی نیز آن را نوشته بود، این‌گونه پاسخ ظریف و شیخ پاستورنشین را داد: نه مرسی!
چرا دولت از موضع ذلت به دنبال گدایی مذاکره با آمریکاست


حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارنظر وزیر امور خارجه مبنی بر آمادگی دولت ایران برای مذاکره با آمریکا گفت: من نمی‌دانم که دولت به دنبال چه چیزی است؟ آمریکا جز شرارت و بدبختی چیز دیگری برای ملت ما نداشته و سر سوزنی هم از مواضع شیطنت‌آمیز و خبیثانه خود کوتاه نیامده است.وی افزود: منشأ تمام گرفتاری‌های ملت ما آمریکایی‌ها هستند. تحریم‌ها را برخلاف همه تعهدات‌شان در برجام تشدید کردند. وقتی این چنین است چرا دولت باید از موضع ذلت به گدایی مذاکره با آمریکا بپردازد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دولت خلاف عزت و شأن و اقتدار و عزت ملت حرکت می‌کند. موضع نظام و رهبری معظم در مورد مذاکره مشخص است و در رفتار آمریکایی‌ها نیز به وضوح معلوم است که برخلاف منافع ملی ما رفتار و اقدام می‌کند. وی خاطرنشان کرد: این حرکت دولت حرکت بسیار بدی است که به دنبال مذاکره با آمریکاست و امیدواریم که سر عقل بیاید و دست از این حرکت بردارد. این حرکت ناپسند است و مورد قبول ملت ما نیست و نخواهد بود. وی افزود: به نظر من وزیر امور خارجه مجری سیاست‌های آقای رئیس‌جمهور است، لذا این اقدام وی در راستای اجرای سیاست‌های دولت و آقای رئیس‌جمهور بوده است.

آمادگی ظریف مذاکره با آمریکا را پس از ترور سردار سلیمانی هیچ وطن‌پرستی نمی‌پسندد


حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهار اخیر وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر اعلام آمادگی مذاکره با آمریکا گفت: وقتی آمریکا یکی از بهترین رزمندگان ما را به شهادت می‌رساند و به کوچک‌ترین میثاق‌های بین‌المللی توجهی ندارد، ما بخواهیم با آن مذاکره کنیم چیزی جزء مرعوب شدن نیست.وی افزود: اگر بخواهیم با مسامحه با موضوع برخورد کنیم باید بگوییم که آقای ظریف در برابر آمریکایی‌ها یا مرعوب شده و یا مرتکب بی‌‌تدبیری شده است و این اعلام نظر از سوی وی مبنی بر آمادگی مذاکره با آمریکا از سر سادگی و نشناختن فضای موجود است.عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: آقای ظریف نمی‌دانند که از دست دادن شهیدانی همچون سردار سلیمانی یعنی چه؟ سردار سلیمانی و دیگر شهدای ما سرمایه‌های ملی ما هستند و با هیچ منطقی سازگار نیست که با دشمنی که سرمایه‌های ما را به شهادت رسانده بخواهیم مذاکره کنیم.نوروزی خاطرنشان کرد: اگر آقای ظریف روزهایی را در جبهه گذرانده بود و اگر جانباز و یا اسیر شده بود این رفتارها از وی سر نمی‌زد.وی در پایان گفت:‌ استقلال و اقتدار ما در سطح منطقه و جهان ثمره خون صدها هزار شهید است؛ آقای ظریف باید دقت زیادی داشته باشد که دل خانواده‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان را نلرزاند. این گونه رفتارها (اعلام آمادگی برای مذاکره با آمریکا)، علاوه بر اینکه نشان‌دهنده مرعوب شدن در برابر آمریکاست مورد پسند هیچ میهن‌پرستی هم نیست.

طرح مذاکره مجدد با آمریکا ذلّت برای شخص ظریف است


حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره مذاکره مجدد با آمریکا گفت: اصرار و پایبندی دولت به مذاکره با غربی‌ها به حد افراط رسیده است.وی افزود: اگر دنیا صدای مذاکره جدید با آمریکا را شنید بنا را بر آن بگذارد که این حرف‌ها مربوط به حسن روحانی است نه رئیس‌جمهور اسلامی ایران.ملت ایران در روزهای پس از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نشان دادند که چه میزان از ایالات متحده آمریکا منفور هستند.آزادیخواه با بیان اینکه آمریکایی‌ها به هیچ وجه اهل مذاکره نبوده و منطق آن را هم نمی‌دانند، اظهار داشت:در مذاکرات برجام به همه دنیا ثابت شد که نیت آنها عقب نگه داشتن جمهوری اسلامی ایران از توسعه و پیشرفت و تضعیف سیستم‌های دفاعی و هسته‌ای کشورمان است.وی گفت: بارها مقام معظم رهبری در طول سال‌های اخیر درباره خدعه و نیرنگ آمریکایی‌ها و غربی‌ها در مذاکرات  هشدار دادند اما متاسفانه اصرار بی‌معنای دولت آقای روحانی بر مبنای مذاکره عجیب است. اگر جمهوری اسلامی به توسعه و پیشرفت در دانش صلح‌امیز هسته‌ای ادامه می‌داد اقتدار کشورمان بیش از وضعیت فعلی بود.متاسفانه آقای محمدجواد ظریف در حالی بحث مذاکره مجدد با آمریکا را مطرح می‌کند که خود توسط ایالات متحده تحریم شده و ایالات متحده بارها او را تحقیر کرده است که البته این موضوعات بعد از هزاران بار روی خوش نشان دادن او به آنها بوده است. وقتی عاقبت برجام تحریم وزیر خارجه کشورمان و از دست رفتن زمان و سرمایه‌های جمهوری اسلامی و عقب ماندن از قطار توسعه و پیشرفت بوده چه معنایی دارد که دولتمردان بحث مذاکره مجدد را مطرح کنند؟نماینده مردم ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: بحث مذاکره مجدد با آمریکا ذلت است؛ نه برای ملت ایران بلکه برای شخص ظریف.ظریف باید بداند منطقی که او برای مذاکره با غربی‌ها با توصیه حسن روحانی پیش برده است، منطق مدنظر جمهوری اسلامی نبوده است؛‌ ما اهل مذاکره هستیم اما نه با آمریکا.وی تصریح  کرد: بعد از آنکه آمریکا رسما ترور حاج قاسم سلیمانی را بر عهده گرفته و ایالات متحده یک خونریز سفاک است نشان داد که آخر عاقبت مذاکره آن است و بحث حضور مجدد در میز مذاکره بی‌معناست.نماینده مردم ملایر در مجلس با تاکید بر اینکه مسیر مذاکره مجدد با آمریکا مسدود است، گفت:‌ هر کسی این مسیر را طی کند قطعا ساقط خواهد شد.

پیام ملت ایران در تشییع پیکر شهدای مقاومت ایستادگی بود نه مذاکره مجدد


حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس  شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره مذاکره مجدد با آمریکا گفت: اگر آقای ظریف این حرف را زده است باید توبه کند.هر مسئولی که از مردم فاصله بگیرد قطعا با عدم مقبولیت مواجه خواهد شد. اقدامات خارج از پذیرش ملت ما منجر به آن شده است که مردم نه مجلس را قبول دارند و نه دولت را.کامران گفت: مردم هم انقلاب را قبول دارند هم رهبر انقلاب را. دولت باید بداند مقام معظم رهبری درباره مذاکره مجدد با آمریکا چه تذکرات و توصیه‌هایی داشته‌اند و آن را پیش ببرند.وی افزود: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد شهید حاج قاسم و هم رزمایش پیام مقاومت، ایستادگی و عدم مذاکره با آمریکای جنایتکار بود، لذا دولت باید این پیام و پیغام را درک کرده و به آن عمل کند. دولت بهتر است اگر بنای رفراندوم و نظرسنجی دارد موضوع مذاکره مجدد با آمریکا را به رفراندوم بگذارد تا نتایج آن را متوجه شود؛ همین حرف‌ها و اظهارات باعث شده است که مردم نسبت به لاریجانی و روحانی نگاه بدی داشته باشند که در مراجعه به رفراندوم نظرات مردم را نسبت به این دو فرد متوجه شد.کامران گفت: دولتمردان باید بدانند در شأن ملت ایران باید حرفی بزنند و وقتی آنها در تشییع میلیونی سرداران مقاومت بحث عدم مذاکره و مقاومت، پایداری و ایستادگی را مطرح می‌کنند چرا وزیر خارجه کشورمان مجددا بحث مذاکره با آمریکا را پیش‌ می‌کشد.متاسفانه دولت به توان داخلی اعتقاد ندارد و مرتب نگاهش به خارج از کشور است. متاسفانه ما با برخی مدیران و مسئولینی در کشور مواجه هستیم که در اظهاراتشان واژه‌های مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی را بیان می‌کنند ولی در عمل به آن پایبند نبوده و ضد آن و آرمان‌های امام خمینی و شهدا و ملت رفتار می‌کنند.

طرح مذاکره با آمریکا فروش عزت و شرف ایران به اجنبی‌هاست


علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه درباره مذاکره مجدد با آمریکا گفت: در شرایطی که همه ملت ایران به این باور رسیده‌اند که آمریکا یک رژیم جنایتکار و تروریسم است و در طول 41 سال پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همواره کینه ورزی و دشمنی‌اش را در قبال ملت ایران به اثبات رسانده‌اند مذاکره مجدد با این رژیم و اعتماد به  وعده‌های آن عاقلانه نیست.وی افزود: مذاکره با آمریکا به هیچ وجه به نفع و مصالح ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی نبوده است.نماینده مردم اراک در مجلس گفت: بعد از آنکه آمریکایی‌ها در اقدامی جنایتکارانه و تروریستی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را ترور کردند و منجر به واکنش عظیم ملت ایران و آزادیخواهان دنیا شد اما متاسفانه برخی افراد همچنان بر رویکرد قبلی خود مبنی بر مذاکره با آمریکا اصرار دارند. هر مدیر، مسئول و دولتمردی که بر رویکرد مذاکره مجدد با آمریکا پس از ترور حاج قاسم سلیمانی اصرار کند باید بداند این حرف برخلاف عزت و اقتدار کشورمان بوده و پیام‌های غلط وانحرافی به دشمن می‌دهد.وی خاطرنشان کرد: نباید مذاکره مجدد با آمریکا بعد از حجم زیادی فشار و تهدید علیه کشورمان از زبان برخی افراد به ویژه دولتمردان تکرار شود.نماینده مردم اراک در مجلس گفت: افرادی که بحث مذاکره مجدد با آمریکا را به عنوان مواضع‌شان اعلام می‌کنند باید پاسخگوی ملت بزرگ ایران باشند. اگر مذاکره پیامد خاصی داشت که تاکنون مشخص بود و مذاکرات برجام این موضوع را نشان داد که هیچ منافعی در پس مذاکره با ایالات متحده وجود ندارد.طرح مذاکره با آمریکا به صورت مشروط فروش عزت و شرف ملت بزرگ ایران به اجنبی‌هاست.آمریکا به میز مذاکره به ایران باز نمی‌گردد ولی اینکه برخی دولتمردان مذاکره مجدد با ایالات متحده را مطرح می‌کنند این اقدام آنها خلاف عزت و شرف ملت بزرگ ایران است.کریمی تصریح کرد: مذاکره مجدد با آمریکا خلاف عزت، شرف و مصالح و منافع ملت و انقلاب ساسلامی است و باید دولتمردان در این رویه تجدید نظر اساسی کنند.پاسخ تحقیرآمیز ترامپ
پاسخ رئیس جمهور آمریکا به پالس‌ ارسالی از سوی ظریف نتیجه‌ای جز حقارت ملت ایران نداشت. همانطور که در تشییع حاج قاسم شاهد آن بودیم، مردم دیگر مذاکره با قاتلان را مفید نمی‌دانند و به این نتیجه رسیده‌اند که در برابر جنایتکار نه تنها نباید کوتاه آمد بلکه باید انتقامی سخت از آنها گرفت.حال فارغ از موضوعاتی که در بالا به آن اشاره شد، دولتی‌ها پاسخ دهند نتیجه مذاکرات قبلی برای جیب و سفره مردم چه بود که بازهم با وجود قدّاره‌کشی آشکار آمریکا، التماس مذاکره با ترامپ را دارند. این‌بار قرار است بعد از هسته‌ای چه متاعی از ملت را بدهند تا همنشین تروریست‌های بغداد شوند.دولت برای مقابله با هجمه رسانه‌ای و اقتصادی خارجی تنها یک برنامه دارد و آن حاشیه‌سازی در داخل است! البته از برجامیون غیر از این هم انتظاری نیست. از بهشتی که دولت روحانی به مردم وعده داد، خنکایش هم به مردم نرسید، بعد از این هم با این دولت گشایشی در زمینه اقتصادی رخ نخواهد داد و کشور تا ۱۴۰۰ معطّل توهم بی‌پایان شیخ و تیم همراهش در پاستور خواهد بود بی‌آنکه بپذیرد ایران را از نمد آمریکا کلاهی نیست!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: