به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
به دلیل فقدان چارچوب صحیح و شعار‌های خارج از دایره‌ی مطالبات مردم و به بن رسیدن آن چه وعده‌اش را داده بودند، دولت به بی‌مدلی رسیده است و کشور دچار بی‌دولتی شده است
"خیبرآنلاین" - مهرداد بذرپاش عضو هیات رئیسه سابق مجلس، در جمع مردم شرق تهران با بیان اینکه منکر کم و کاستی‌ها نیستم و به شرایط فعلی نقد دارم، ولی باید شرایط قبل و بعد از انقلاب را با هم مقایسه کنیم و تحولات را بسنجی، تصریح کرد: زمانی که امام خمینی(ره) علم قیام علیه رژیم سابق را برافراشت، 2 قطب کمونیسم و لیبرالیسم بر جهان حکومت می‌کرد و کسی جمهوری اسلامی را جدی نمی‌گرفت. امروز شاهد یک 2 قطبی دیگر هستیم و در برابر لیبرالیسم، جمهوری اسلامی است که تعریف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، بذرپاش گفت: تصمیم مردم بهترین تصمیم‌هاست، اما برخی اشتباهات انتخابی و عملکرد غلط بعضی مسئولان را نباید به حساب انقلاب امام(ره) گذاشت. پذیرفتن مسئولان شکم‌سیر و کم‌بازده، اشکال کار ماست.

وی ادامه داد: هنوز دولت و سایر نهاد‌های حاکمیتی به معنای واقعی کلمه مردمی نشده‌اند. مردم فقط در انتخابات دارای نقش نیستند.

معاون رئیس جمهور سابق در ادامه گفت: بیشترین مقالات علمی پژوهشی و ISI در جمهوری اسلامی ایران در حال تولید است پس چرا مشکلات جامعه و مردم حل نمی‌شود؟ چون هنوز علم در خدمت حل مشکلات در نیامده است.

وی با بیان اینکه چارچوب ذهنی برخی مدیران ما مقهور غرب و بی‌اعتماد به داخل هستند و همین نگاه غلط، ۷ سال کشور را در شرایط انتظار نگاه داشته اس، تصریح کرد: مسیر اصلی انقلاب به سمت هدف مشخص در حال حرکت است، اما گاهی برخی انتخاب‌ها، سرعت رسیدن به هدف را تند و کند می‌کند. بحمدالله با حضور ولایت فقیه در راس این نظام، برای انحراف در مسیر جای نگرانی وجود ندارد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش گفت: در تاریخ ایران همواره میرزاکوچک خان‌ها و رئیس علی دلواری‌ها وجود داشتند، افرادی انقلابی، متعهد، وفادار و درستکار، ولی چرا قیام‌های آن‌ها پیروز نشد، ولی امروز می‌بینیم قیام حاج قاسم در منطقه به پیروزی رسید، جواب آن را باید در دستگاه، ولی فقیه دانست. حاج قاسم و حاج قاسم‌ها محصول تربیت و مدیریت سیستم، ولی فقیه هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه انتخابات مجلس در پیش است، بپذیریم که مجلس جای موضعگیریِ صرف نیست، محل حل مسائل کشور است، گفت: چند سالی است پروفسور‌های عملیات روانی، با داغ کردن دوقطبی‌های کاذب، درصدد انحراف در مطالبه مردم و ادراک عمومی هستند؛ باید برای خنثی کردن این فریبکاری، نهضت روشنگری راه بیفتد.

وی ادامه داد: یکی از این دوقطبی‌ها بازی با تصمیمات شورای نگهبان است؛ اگر در بررسی صلاحیت‌ها محکم بگیرد، به دیکتاتوری متهم می‌شود، اگر سست بگیرد، می‌گویند چرا فلان فرد ضعیف را تائید کردند؟

بذرپاش گفت: به دلیل فقدان چارچوب صحیح و شعار‌های خارج از دایره‌ی مطالبات مردم و به بن رسیدن آن چه وعده‌اش را داده بودند، دولت به بی‌مدلی رسیده است و کشور دچار بی‌دولتی شده است.

رئیس هیات مدیره بنیاد اجتماعی احسان در پایان تصریح کرد: تفاوت دوران سیاه شاه و دوره انقلاب در ساخت و ساز نیست، در تفاوت نگاه امام(ره) به مردم و حکومت است؛ نگاه انقلابی خود را فدایی مردم می‌داند و نگاه اشرافی، مردم را فدای منافع شخصی و حزبی می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: