به‌روز شده در: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
هر حکومتی که نهاد انتخابات خود را از دو جهت حفظ کند، بدون تردید با خطر مهمی در آینده مواجه نخواهد شد و تمامی مشکلات را در پرتو این نهاد می‌تواند حل کند...
"خیبرآنلاین" - روزنامه ایران در یادداشتی با عنوان «انقلاب و انتخابات» نوشت:«در میان سخنان آقای روحانی در راهپیمایی بزرگداشت ۲۲ بهمن یک گزاره بسیار برجسته‌تر بود. آنجا که سخنانی به این مضمون را گفتند:"انقلاب‌ یک انتخاب بود. بالاترین ثمره انقلاب نیز انتخاب است. انقلاب از انتخاب است و انتخاب از انقلاب است. اگر رژیم فاسد گذشته به مردم اجازه انتخاب می‌داد نیازی به انقلاب نبود. اگر رژیم گذشته به یک انتخابات سالم و آزاد ملی تن می‌داد انقلابی نمی‌شد. انقلاب بر مبنای آن بود که در و راه انتخابات بسته شده بود و مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره کنند و راه را برای انتخابات باز کنند".»


به گزارش شهدای ایران، ارگان رسانه ای دولت در ادامه نوشت:«هنگامی که نهادی به‌نام انتخابات و رقابت نبود، در نتیجه حکومت نیز قادر نشد که فاصله شکل گرفته میان خود و مردم را ترمیم کند و این فاصله به مرور زیاد و زیادتر شد. هر حکومتی که نهاد انتخابات خود را از دو جهت حفظ کند، بدون تردید با خطر مهمی در آینده مواجه نخواهد شد و تمامی مشکلات را در پرتو این نهاد می‌تواند حل کند. اول از حیث سلامت و اعتبار و درستی انجام و نتایجش و دوم از حیث گستره در برگیری. به‌عبارت دیگر به میزانی که اقشار و گروه‌های جامعه بتوانند نامزدهای مطلوب خود را در انتخابات داشته باشند. این دو ویژگی تضمین‌کننده بقای هر حکومتی است».

دیروز پس از پایان سخنرانی آقای روحانی در مراسم ۲۲ بهمن، بی بی سی فارسی و دیگر رسانه های معاند همگی یک تیتر مشترک و زنجیره ای را از میان اظهارات روحانی انتخاب کردند و آن این بود «اگر رژیم گذشته به انتخابات سالم تن می داد، انقلاب نمی شد»!

ذوق زدگی رسانه های معاند از این جهت بود که روحانی، تمام فاکتورهای منفی رژیم منحوس پهلوی را قلم گرفت و صرفا برگزاری انتخابات را عامل فروپاشی آن رژیم معرفی کرد!

این در حالی بود که عدم استقلال کشور در دوران رژیم پهلوی و حقارت شاه مقابل آمریکا و انگلیس، غارت منابع کشور توسط دولت های خارجی، ترویج فحشا توسط رژیم طاغوت، فساد مالی گسترده دربار، جنایات ساواک در سرکوب مردم، فقر مطلق در کشور و...از جمله عوامل اصلی قیام مردم و به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بود.

نکته قابل تأمل اینجاست که روزنامه ایران- ارگان رسانه ای دولت- در شماره امروز همان مسئله ای را برجسته کرد که دیروز رسانه های معاند برای آن سوت و کف و هورا کشیده بودند!

آقای روحانی و رسانه های دولتی و صالاح طلب این روزها شورای نگهبان را آماج حمله قرار دادند. این طیف از یکسو تاکید می کند که باید انتخابات سالم برگزار شود و از سوی دیگر مدعی است که اصلاح طلبان توسط شورای نگهبان قلع و قمع شده اند.

این در حالی است که شخص آقای روحانی- ۹ بار- و دیگر فعالین اصلاح طلب بارها با همین شیوه و پروسه انتخاب شده اند و جمهوری اسلامی ایران هیچگاه انتخابات ناسالم نداشته است. علاوه بر این برخلاف ادعای اصلاح طلبان، این طیف با ترافیک کاندیدا مواجه است و تنها در شهر تهران حدود ۴۳ اصلاح طلب تایید صلاحیت شده اند و این طیف باید از میان این افراد به لیست ۳۰ نفره برسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: