به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۹۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
اولین نتیجه ی عمومی انتخابات مجلس یازدهم، اعلام انزجار مردم از غربزدگان و لیبرال هاست که با نظرسنجی های چندی قبل مبنی بر کاهش محبوبیت رئیس باند بنفش به حدود 5% نیز قرابت دارد.
"خیبرآنلاین" - انتخابات 2 اسفند با همه ی فراز و نشیب هایش به پایان رسید و طی روزهای آتی به تحلیل و ارزیابی ابعاد مختلف این انتخابات پیچیده و البته مهم خواهیم پرداخت؛ اما همینک، صرفا به این نکته اشاره می شود که مردم در 2 اسفند 1398 اصطلاحا با لودر از روی لیبرال های غربگرا عبور کردند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، از مجموع 290 نماینده فعلی مجلس، تنها 56 نفر موفق به اخذ اعتماد مجدد از مردم شدند و اکثر نمایندگان اخراجی که کاندیدای انتخابات بودند، با "نه" بزرگ مردم مواجه شدند.

جالب اینجاست که اکثریت 56 نماینده ای که دوباره با اقبال مردمی مواجه شدند، از نیروهای انقلابی مجلس هستند.

بنابراین، اولین نتیجه ی عمومی انتخابات مجلس یازدهم، اعلام انزجار مردم از غربزدگان و لیبرال هاست که با نظرسنجی های چندی قبل مبنی بر کاهش محبوبیت رئیس باند بنفش به حدود 5% نیز قرابت دارد.

با این حساب، چنانچه مجلس یازدهم فارغ از تقسیم بندی های دروغین و کاذب "اصولگرا-اصلاح طلب" بتواند در کنار قوه قضائیه، مشغول خدمت بی منت به مردم شود و روحیه ی انقلابی را به سطح جامعه تزریق نماید، میتوان به بازگشت دولت به جبهه انقلاب و با رای قاطع و حداکثری ملت امیدوار بود؛ روندی که رایحه ی خوش خدمت، عبور از تعطیلی ها، حذف مدیران ترسو و تصمیم نگیر، برچیدن بساط لیبرال های غربگرا و بازگشت امید واقعی و جوانانه به کشور را رقم خواهد زد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
0
مطمئنی امثال قالیباف تراکم فروشانی برجامی که عدالت را توزیع فقر می خواند و نظریات اقتصادی آدام اسمیت را تکرار می کند غربگرا نیستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
1
0
دست نامرئی آدام اسمیت فقر پخش نمیکند چنین نمیگفتید اگر اقتصاد میدانستید،دست نامرئی آدام اسمیت یعنی حداکثر تولید ثروت تراکم فروشی قالیباف بود مانع گرانی مسکن بود قالیباف رفت تورم یقه ملت را چسبیده سرمایه های نقدی مردم را بی ارزش کرده سرمایه های غیر نقد را رسوب داده ،تراکم فروشی که مانع تورم و رکود بود چه ایرادی داشت؟ برخی به حق مستوجب عذابند عقل که نباشد جان در عذاب است، ما ده سال از سال 88،غربگرایان را لعنت کردیم تا الان ،خود من جلوی دوست و فامیل و آشنا ،آقای قالیباف عملکرد شما در شهرداری رضایت بخش بود در مجلس یازدهم ما را شرمنده نکنید ،کاری کنید مردم اگر به زبان هم چیزی گفتند به دل بدانند قالیباف همان قالیباف خدوم است، نواصولگرایی را به معنای واقعی کلمه اجرا کنید کاری کنید مردم نو اصولگرایی را با ارزش گرفتن پول ملیشان رونق و افزایش اشتغال و رفع بی عدالتی قضایی تجربه کنند ،آقای قالیباف صادقانه بگم، من رای ندادم ،اما زیاد از محاسن نو اصولگرایی گفتم مرا سربلند کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
یاوه بافی کافیست. گوشت خوک هر کاری هم با آن بکنید نجس است و تراکم فروشی هر کاری هم بکنید معنایش بالا رفتن شدید قسیمت زمین و به تبع آن مسکن است و بالا بردن قیمت مسکن هم یعنی لکوموتبو افزایش قیمتها. یاوه های مربوط به کاهش نقدینگی را هم اتفاقا برای بالا بردن قیمت دلار هم می گفتند که به این بهانه داریم نقدینگی ریالی را جمع می کنیم! هدف قالیباف هم بیشتر به شکست کشاندن و حنثی کردن کاهش تورم ناشی از تولید مسکن مهر بود که به خوبی موفق شد. چون با بالارفتن بی سابقه قیمت مسکن در تهران در کل کشور قیمتها بالا رفت و جالب اینکه امپراطوری رسانه ای (...) قالیباف وقیحانه تولید مسکن را عامل گرانی مسکن نامیدند!

بس کنید. قالیباف ماهیتا یک شخصیت بشدت (...) و ضد مردمی است. چه کارنامه ای برای قالیباف بهتر از حمایت سینه چاکانه از برجام، توزیع فقر نامیدن
عدالت، تکرار نظرات اقتصادی سرمایه داری، غارت حقابه کشاورزان فشافویه
برای پر کردن دریاچه چیتگر، نابود کردن یک مسجد برای خوشاند تئاتر شهر،
ساخت پل طبیعت از پول بیزبان مردم بی هیچ استفاده ترافیکی و صرفا برای سگ
گردانی فواحش تهرانی، هزینه های سرسام آور و دور از ذهن تونل توحید آنهم
بدون مطالعات ژئوتکنیکی و افتتاح عجولانه، پلاستکی کردن سطلهای زباله
تهران درست قبل از فتنه 88! اعلام حضور 3 میلیون نفر در تظاهرات فتنه
گران در 25 خرداد 88،واردات واگن ازچین ، بازرداندن محسن هاشمی به مترو
و....
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
0
0
1- ائتلاف وحدت در مجلس یازدهم و در حوزه ی انتخابی تهران، یک اشتباه بود، لولوی تجدیدنظرطلبان بیش از صد هزار نفر رای نداشت، و حتی در صورت شکستن آرای اصولگرایان، پایداری ها و عدالت خواهان-احمدی نژادی های غیر بهاری به سه قسمت، باز هم سی نفر اول لیست از بین همین سه گروه بود!
2- قالیباف چهارصد هزار رای داشت که به او رای دادند بدون آن که به فهرست وحدت رای داده باشند. بنابر این، پایگاه رای قالیباف، الزاما اصولگرایی نیست. بخواهیم یا نخواهیم، خوشمان بیاید یا نیاید، یک مزیت برای اوست، که البته، احتمال دارد در آینده به ابزار فشاری در دست او بر علیه نیروهای پایداری و حتی شانا تبدیل شود.
3- اتفاقا، قالیباف در مسایل کلان بین المللی تقریبا مانند روحانی مسایل را در نظر می گیرد. او حامی برجام و حامی دوپهلوی FATF بود. بنا براین، این اصطکاک بین او و نیروهای ضد روحانی در مجلس دهم است که حتمی است نه تنش بین او و روحانی! تنش قالیباف-روحانی بیشتر بر سر قدرت خواهد بود، در حالی که تنش قالیباف-ضد روحانی بیشتر ریشه ای و گفتمانی است.
4- انتخابات مجلس یازدهم، فرصتی طلایی برای تفکیک دموکراتیک اصولگرایان محافظه کار از انقلابیون عدالتخواه بود. جبهه ی پایداری این فرصت را از دست داد ( در حقیقت جبهه ی پایداری صادق محصولی، ماهیت واقعی خودش را عیان کرد) و قطعا در آینده تاسف خواهد خورد که چرا برای قراردادن شش نفر از اعضایش در لیست سی نفره، اصول خود را زیر پا گذاشت و توصیه های اولیه ی تاریخی علامه مصباح را برای "ادامه ی مسیر خود به تنهایی (لیست پایداری) در عین احترام به شانا" را پشت گوش انداخت. در این بین، افرادی مانند رسایی برنده ی قطعی این انتخابات هستند، زیرا از یک طرف، توانستند خود را هم از اصولگرایان (بخوانید جبهه ی محافظه کاران و تکنوکرات های تحت رهبری قالیباف-حداد) و هم از جبهه ی پایداری صادق محصولی (که از اصلح گرایی علامه مصباح به نتیجه گرایی فهرست وحدت رسید) جدا کنند . آن ها اگرچه در ظاهر شکست خوردند اما در اصل خود را به عنوان یک نیروی سوم جدید مطرح کردند که نه دارای نفاق اصلاح طلبان و نه دارای محافظه کاری و تکنوکراتیزم اصولگرایان هستند.
از این پس، تلاش امثال رسایی می بایست متمرکز بر ادامه ی مسیر قبلی در عین جبران برخی کاستی هایشان و تدارک دیدن یک بستر فکری باشند که مجلس دوازدهم و یا حتی شاید ریاست جمهوری سیزدهم را هدف قرار دهد. جریان سوم، نیازمند یک بستر فکری است که می تواند برمبنای سخنان خود آیت الله مصباح باشد، و البته نیازمند افرادی قدرتمند برای نظریه سازی و برنامه پردازی در اختیار قرار گرفتن دولت است، دولتی با نقاط قوت دولت احمدی نژاد، منهای نقاط ضعف آن، روز آمد شده، و آماده ی عزیمت.
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
1
0
آقای یاوه گویی کافیست ،توجه کنید، قالیباف تا قبل از این هیچ مسئولیت سیاسی نداشته ،به یاد بیاورید قضاوت حضرت داوود را که بدون پرسیدن از خوانده حکم کرد و دانست اشتباه کرده و سپس توبه کرد ،قصاص پیش از جنایت نکنیم ،اجازه بدهید قالیباف خودش را نشان بدهد او اولین نماینده نواصولگرایی است شاید عملکرد او به نفع مردم و نظام بود نفع مردم در بهبود اقتصاد است و نفع دولت هم در بهبود اقتصاد است دولتی که به قحط بخورد نان سرباز و دبیر و هیبرد نمی تواند بدهد لاجرم تسلیم میشود من زمانی که دژبان ارتش بودم همه سیاسیون را دیدم هیچیک از آنها ظرفیت ترقی نداشتند جز قالیباف و حداد عادل، به قالیباف انرژی مثبت بدهیم تا ثابت شود برآورد حقیر چقدر صحت دارد ،ای آقای قالیباف، عموم مردم هم راضی از عملکرد شما در شهرداری هستند هم پلیس، در مجلس هم ما را روسفید کنید،انتظار مردم بهبود اقتصاد است و بهبود اقتصاد یعنی ارزان شدن دلار و افزایش نقدینگی در جهت تحریک تولید و رشد سرمایه گذاری در داخل، نه سفته بازی و دلار بازی نه صادرات،رشد نقدینگی فقط در جهت رشد تولید و سرمایه گذاری مولد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
از کدام قصاص قبل از جنایت می گویید که جنایت به این بزرگی را نمی بینید؟خدا را شکر که قالیباف مسوولیتی بیش از شهرداری نداشت و آنهمه به کشور خسارت وارد کرد. اگر خدای نکرده رییس جمهور شده بود قرار بود چه کار کند؟ قطعا روحانی را روسفید می کرد. خودش دارد می گوید من هم بودم برجام را امضا می کردم. شما منکر می شوید؟ آری. قطعا کسی که پول و تشکیلات و رسانه دارد ظرفیت ترقی هم دارد! اما
به جای اینهمه دفاع از یک شخصیت نئولیرال و طرفدار سرمایه داری و زرسالاری ، اگر دفاعی از او دارید بکنید. والا توجیه یک خیانت، خیانت به توان خیانت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: